• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче написа:
Жужа написа:

Bluepupil ето виж какво направиха майсторите....
А мислили ли сте за покрив с покривни термо панели!
Чесно казано не,несъм мислила, защото аз изкам дървен покрив с керемиди. Нещо много класическо и елегантно. А за термо панели несъм се и интересувала.
. Ще кача една смимка ориентировачно как бих желала да изглежда.
Благодаря за търпението :yawinkle:

Прикачен файл

camera+da+letto+bedroom+stile+shabby+plus+google.jpg
camera+da+letto+bedroom+stile+shabby+plus+google.jpg (115.21 KиБ) Видяна 2654 пъти
Чираче - майстор
Жужа написа:
Чесно казано не,несъм мислила, защото аз изкам дървен покрив с керемиди. Нещо много класическо и елегантно. А за термо панели несъм се и интересувала.
А какво пречи да проучите. Може пък и да Ви харесат. Нашата къща е с такива. Дълготрайни, не се страхуват от градушка, от дъжд, от земетресение и други природни бедствия.
Благодаря на всички съфотумници за препоръките и указаниата. Ще ви покажа какво ще успея да направя с покрива и как ще изглежда в завършен вид.
stivemaster - майстор
Тази снимка обаче която си качила, се обзалагам че не е с керемиди.
Tsilkov - майстор
stivemaster написа:
Тази снимка обаче която си качила, се обзалагам че не е с керемиди.
Кое те кара да мислиш така?
Вадим Владимиров - специалист
Така. Имам малко свободно време.
1. Последната снимка малко усложнява изпълнението. Но не е невъзможно с покрив с керемиди. Просто покрива става двоен. Но има и друг вариант. За него по късно.
2. От това което се вижда, не би трябвало да има проблем за изграждането на дървената конструкция на покрива. Препоръчвам да си изградите скеле около къщата, което ще послужи и за изграждането на покрива и за евентуална топлоизолация. Наличието на скеле спомага и за коментиране на цената на труд при изграждане на покрива, в посока надолу, разбира се :wink: .
3. Отиваме към детайлите.
Ако искаме покрива да е видим, т.е. ребра и обшивката e необходимо да се подготвите за по-голямо финансово натоварване от към материал и от към труд. Ребрата трябва да са KVH(клиновидно слепени греди), а ако има и видими столици, то за тях е хубаво да се ползват BSH(просто слепени греди, просто казано :) ). Бих искал да обърна внимание на монтажа на самото покривно покритие. Първо е необходимо да се уточни самия модел керемиди. После се смята колко реда керемиди е необходимо да се монтират. В зависимост от модела на керемидите и наклона на покрива се смята разстоянието между първата и последната керемида.
Пример:
Имаме модел "TONDACH® Румба XXL" и дължина на ската 9,2м(от улука към билото). Според производителя първата летва се кове на 38 см. от ръба на челната дъска. При наклон на покрива 45гр. последната летва се кове на 3,5см от билото.
Имаме 9,20-0,38-0,035=8.785 (8.79)
Керемидите от този модел имат диапазон на застъпване от 39 до 41,5см. Затова разстоянието, което получихме(8,79) разделяме на средния размер ~40см.
8,79/0,40= 0.219. Получаваме 22 реда керемиди, и за да разберем точния размер на разстоянието между летвите е необходимо:
8,79/22=0.399см
Така, скарата е готова. Отиваме по-нанатък. За да е перфектен от към визуална гледна точка, а и да се наредят керемидите по-бързо може да го направите по следния начин.
Нашия модел керемиди е широк 24,9см. Препоръчитело е да се монтират по 3 реда керемиди( отдолу нагоре, отдясно наляво). 24.9*3=74.7см. На първата летва отдясно наляво през 74,7см се отлагат линии, горе на последната летва се отлагат през същото разстояние. С помоща на маркировъчен канап се отбиват маркировъчните линии. Оттук нататък всичко на покрива е много лесно за изработка, било да се обшие комин, да се монтира прозорец, да се подреже улама. Просто имате линии между, които има 3 керемиди. Слагате керемиди около комина, прозореца. Монтирате обшивките и ги оставите. Когато се покрива целия покрив просто се подпъхват или захлюпват керемидите около комина, прозореца.
Но преди да се покрие е нужно, дори бих казал задължително, е да се направи следното. Да се монтират капаците. Затова първо започваме от маите(наклонено било). Имаме линии, на всеки ред слагаме по 4 керемиди до билото(наклоненото) и така до горе. Подрязваме керемидите. Отиваме от другата страна и правим същото. Монтираме капаците и отиваме към следващото било. И така правим всичките била. Хоризонталното било се прави когато се затвори единия скат и преди за се затвори, от другата страна се полагат 2 реда керемиди отгоре надолу. Монтират се капаците. След това се покрива ската и покрива е готов. При 45гр. това е единствения начин!!

И малко примери нагледно.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
шоп - майстор
@Вадим Владимиров, направо да завиди човек как се работи извън Бг.. На запад от Бг

За съжаление в Бг 90% от хората си мислят, че са хванали господ за шлифера:-)

Благодарение на теб се свързах с фирма, която изпълни това което исках. Разбира се ако в Бг имаше същият разкроен по размер и влажност дървен материал, както при теб щеще да има и същият резултат!

Доволен съм, че си предал опита си на 100%. Знам, че написаното от теб няма да се разбера, защото българина ще предпочете да даде 20лв/м2 на група роми, които ще бракуват елементите, които им се предоставят, но няма да дадът 120лв/м2 за нещо което ще ги надживее:-)

П.П. фирмата, която ми направи покрива,вече направи втори покрив и спазари трети покрив в населеното място:-)))

П.П.П. Това което пишеш както технология според мен не се разбира от масовката.
Вадим Владимиров - специалист
4!
4 работни дни са необходими за предаване на готов покрив от 160-180 кв.м
Tsilkov - майстор
В България има KVH и BSH греди - просто обаче са 900-1300 лева на кубик спрямо 300-400 лв/кубик на българския. Отделно можеш да вземеш български, да го изсушиш и да го дадеш да ти го рендосат(колко ще ти излезне е въпрос на договорка и организация). Не е голяма драма предвид, че за един такъв покрив на къща ходят 5 кубика. Важно е обаче после и дъските за обшивката да са от изцяло сух материал(примерно такива за ламперия по 10-20 лв/м2), че иначе зейват по 1-2 см и за видима конструкция не е ОК.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: