• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте на всички!

Първо, страхотен форум!
Второ, много добра тема!

И понеже след като прочетох мненията си извадих изводите за себе си, много моля (може и на лично съобщение) да се свърже с мен Вадим Владимиров.
nautilus33 - майстор
Да питам и тук, че май това е правилната тема. Та, горе-долу каква е цената на труда за кв.м, за изграждане на двускатен покрив. При условие, че поясите са излети, калканите са вдигнати и сега остава да се сложат билната и средните столици(долните са монтирани), ребрата обшивката, мембрана, летви и контра летви. Дървения материал е качен на покрива, и остава да се вдигнат само керемидите.
Знам, че цената варира по райони, но горе-долу, за да си направя сметка.
infomar
Много е относително - за пренареждане на 70 квадрата имах оферти започващи от 2500 лева и го направих за 600. И вече седма година не е мръднал.
titi74 - напреднал
Здравейте,имам една вила която скоро време ще се нуждае от ремонт на покрива.Мисля да направя следния ремонт:покрива е 130-140 кв. на два ската,искам да сменя циглите,капаците и да се накове сачак,като материала за сачака го имам.За каква цена да се подготвя долу горе като труд материали,абе всичко :) говорим за средно качество.Къщата се намира района Габрово-Търново не говоря София-Варна където вземат по 100 евро надник.
Ето и снимка долу горе за някаква представа
Изображение
VLADO66 - майстор
А с какво искаш да смениш керемидите?Моя случай беше аналогичен и тъй като нямах достатъчно финанси, минах на най-евтиния, но не некачествен вариант- 10 см.вата между ребрата,18мм OSB3 и два пласта рулонна хидроизолация- долната от любимата ми руска и горната с посипка някаквоа белгийска. Всичко това с труда ми излезе около 70лв/м2
Чираче - майстор
пет апр 19, 2019 2:15 pmtiti74 написа:
Здравейте,имам една вила която скоро време ще се нуждае от ремонт на покрива.Мисля да направя следния ремонт:покрива е 130-140 кв. на два ската,искам да сменя циглите,....
А защо трябва новия покрив да е с керемиди? Защо не помислите за термопанели? Покрива ще се олекоти поне 5-6 ПЪТИ, и повече няма да има нужда от ремонт във времето.
titi74 - напреднал
Ами аз не разбирам,но под керемидите не се ли слага някаква мушама за всеки случая ако се счупи някоя керемида да не протече,и това да е от по евтините варианти.Това с тея термопанели не трябва ли да се прави нова конструкция и да оскъпи ремонта.На къщата се ходи по принцип рядко и за това искам покрива да се направи на икономична цена със задоволително качество.
Аз си мислех че за 5000-5500 лв.ще може да се направи всичкото със сачака,ама няма да стане...така ли?
Здравейте, бих искал да получа актуална информация по темата.
шоп - майстор
пет авг 21, 2020 11:49 pmTonylio написа:
Здравейте, бих искал да получа актуална информация по темата.
Събираш офертите от 3-4-5 фирми или бригади и имаш актуалност.
Там е проблемът, разликите са в пъти.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: