• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Жужа написа:
Вадим Владимиров написа:
Какво точно те интересува? Може и да мога да помогна.
Здравей Вадим, предстои ми изграждането на покрива. Спрях се на Брамак, макар и много от вас да са на друго мнение но съществуват от много години а и цената им е поносима. Стигнала съм до поясите но незнсм от къде да взема дървениа материал, как да разбера какво качество е, дали е сухо (даже да съм наясно че няма сух материал)? Каква изилациа да сложа ,как да закрепя улуците дали за челната дъска или по друг начим?
И така захванах се да правя къща но виждат че съм жена, и се опитват да ме въртят както си изкат но аз несе давам :rolleyes: .
Имам затруднение да намеря хора за да ми свършат работата(както разбираме добре че съм жена и ще ми е доста трудно да го направя сама) затова търся малко информациа за да съм подготвена по въпроса.
А сега да ти опиша какъв е покрива;
Разгънатата площ на плочата е 200м2 с наклон 45° четирискатен, прави 280м2 площ на покрива. Имам 3 капандури, 6 улами . Мисля че това е всичко, малко трудничък е като изпълнение,но много красив. Казаха ми че които го направи направо ще участва като покрив на годината за Брамак, но това за сега неме интерисува. Моляте Вадим даи ми малко информациа за да мога да си изясня и аз какво да търся.
Благодаря ти предварително :supz:

Прикачен файл

Screenshot_20170705-211023.png

Прикачен файл

Screenshot_20170705-211344.png
BLUEPUPIL - майстор
Много интересен ще бъде кофража и наливането на 45 градусовите пояси/греди. И тъй като явно начинанието е монументално и не е къщичка и ще се цели печалба и ниски експлоатационни разходи, аз бих заложил на покрив от стоманобетон и стомана.
Последна промяна от BLUEPUPIL на пон юли 24, 2017 2:46 pm, променено общо 2 пъти.
шоп - майстор
@Жужа, Вадим е вашият човек!

В момента у нас се изгражда покрив 138м2 от фирма препоръчана от Вадим. Много съм доволен, направо перфекционисти. Цената не е малка, но според мен всичко вложено в оправдано на 100% Само ще споделя, че от свършената работа фирмата се пренесе на друга къща на 200м от моята, а съсед, който успоредно с мен правеше покрива си изгони две "бригади" и накрая дойде да пазари майсторите, които работят у нас :-D Няма да споменавам, че сугурно е хвърлил 10000 лв и покрива му е за тема: "как не трябва да се прави" Дали ще изкара и първият дъжд без да протече!


Вадим, благодаря за препоръчаният човек! Ти много добре знаеш, кой ми препоръча на лично съобщение.
наздраве :partyman:
BLUEPUPIL - майстор
Жужа написа:
И така захванах се да правя къща но виждат че съм жена, и се опитват да ме въртят както си изкат но аз несе давам :rolleyes: .
Не е важно дали си жена или не, а дали имаш парички. При наличието им- изпълнители на покриви бол. Едни по-добри от другите, други по-посредствени ама и двата вида могат да свършат работата. Ако искаш покрива ти да е почти перфектен ще трябва не само добро изпълнение, но и "разчупени" решения още на ниво замисъл и проект.
BLUEPUPIL написа:
Много интересен ще бъде кофража и наливането на 45 градусовите пояси/греди. И тъй като явно начинанието е монументално и не е къщичка и ще се цели печалба и ниски експлоатационни разходи, аз бих заложил на покрив от стоманобетон и стомана.
Bluepupil ето виж какво направиха майсторите....

Прикачен файл

image-0-02-05-6786dc6299ff6ddd9353d3d2bcb58207e9876dbe3b85d3d0c315640dba784b88-V.jpg
image-0-02-05-6786dc6299ff6ddd9353d3d2bcb58207e9876dbe3b85d3d0c315640dba784b88-V.jpg (99.21 KиБ) Видяна 2067 пъти
BLUEPUPIL написа:
Жужа написа:
И така захванах се да правя къща но виждат че съм жена, и се опитват да ме въртят както си изкат но аз несе давам :rolleyes: .
Не е важно дали си жена или не, а дали имаш парички. При наличието им- изпълнители на покриви бол. Едни по-добри от другите, други по-посредствени ама и двата вида могат да свършат работата. Ако искаш покрива ти да е почти перфектен ще трябва не само добро изпълнение, но и "разчупени" решения още на ниво замисъл и проект.
Трябва да ти кажа ,че сравнение с това което се строи моята я замислих доста различна от това което се среща по принцип. Гледах и разпределението да е добро и преди всичко удобно.
Само се питам колко ли ще ми струва покрива само за работа за м2, и ако можеш BLUEPUPIL пиши ми в лични за тази бригада която спомема моляте.
BLUEPUPIL - майстор
Жужа написа:
.... и ако можеш BLUEPUPIL пиши ми в лични за тази бригада която спомена моля те.
Не съм споменавал бригада, защото ако спомена трябва да поема цялата отговорност за нея. Препоръката е направена от колегата шоп и касае майстор с име Вадим Владимиров. С въпросния майстор имахме "творчески" спорове тук във Форума. Основно имаше три спорни въпроса. Дали има право да качва снимки на покриви правени от него, без изричното съгласие на собствениците. Второ с някой от неговите връзки между дърво-дърво и дърво-стоманобетон не бях съгласен- Не казвам че не са добри, а казвам само, че има по-добри решения, на съвсем малко по-висока цена. И трето повечето от проектантите разчитат, че изпълнителя разполага с добре квалифициран конструктор, което е вярно за по-големите фирми, но доколкото останах с впечатление той не ползва такъв и се налага автора на част конструктивна да детайлизира до възможно най-малките подробности проекта, така че да не се налага майсторите да вземат конструктивни решения и да носят подобна отговорност......Не мога да правя коментари за работата на Вадим Владимирав на лични, тъй като като се вземе под внимание горното, ако не му възложите работата би останала възможност за съмнение ,че не съм се изказал ласкаво за него. Затова ето го мнинието на "Синеочко"(както ми викаше Вадим) за въпросния майстор тук пред всички. Той е един от добрите майстори на дървени покриви в Б-я. И може би е един от най-добрите, когато става въпрос за ламаринени покрития, обшивки и улуци.
BLUEPUPIL - майстор
Жужа написа:
Bluepupil ето виж какво направиха майсторите....
1..Оставили са армировка за връзване на дървените греди, което не е от най-добрите решения и няма да работи добре на местата където наклона на стоманобетонните греди е 45 градуса. Трябвало е да оставят(не се вижда добре на снимката) вбетонирани стоманени планки в гредите; 2.Ст. бет. греди-конзоли не са особено добро решение; Като цяло доста сложен покрив. Интересно ще бъде да се видят сеченията на дървените греди и подпорните разстояния. И дали нама да има нужда от доста високи дървени греди, които ги няма на пазара. И за да не се осакатяват помещенията на втория етаж ще се наложи замяната им със стоманени.
Гост - специалист
BLUEPUPIL написа:
Дали има право да качва снимки на покриви правени от него, без изричното съгласие на собствениците.
Това е резонен въпрос. Независимо в коя сфера работи- дали ще са покриви, дали фаянс или гипсокартон- всеки майстор щрака снимки на изпълнения обект с цел да си прави реклама след това...
Даже и специална графа си имат в сайтовете си "изпълнени обекти"...
Пък собственика съгласен ли е, не е ли? - кой го е питал въобще- това си е изпълнение на Майстора, снимките са си негови- качва на воля. Можеш ли му каза нещо?
Нека се изкажат и майсторите, де- взимат ли съгласие от собствениците?
Мен например майстора, който ми прави банята- не ми е искал съгласието да качва снимки в Интернет от моята баня. Ама качва!
Чираче - майстор
Жужа написа:

Bluepupil ето виж какво направиха майсторите....
А мислили ли сте за покрив с покривни термо панели!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: