• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mury - напреднал
Hoвoceлckи написа:
Не си разбрал намеренията на колегата. Той не само няма да конструира нов покрив, ами няма изобщо да ремонтира конструкцията му :wink:
mury написа:
Идеята ми е да го разкрия,да положа някакъв слой върху дъските и пак да наредя старите керемиди. цъкни
Най-много някоя и друга дъска да сменя,ще поръчам 1 кубик,пък като останат дъски няма да е зян,те винаги трябват. :-D :-D :-D
krismarg - специалист
Съобрази дължината на дъските с разстоянието между ребрата, че може да ти останат не дъски, а скъпи подпалки.
mury - напреднал
krismarg написа:
Съобрази дължината на дъските с разстоянието между ребрата, че може да ти останат не дъски, а скъпи подпалки.
Ще поръчам 4 метрови дъски,покрива е четирискатен,така че няма много големи дължини,но все пак ще меря преди това,прав си. :supz: :supz: :supz:
Дайте някоя цена за труд за четирискатен покрив 45градуса наклон. И читава бригада...
Hoвoceлckи - майстор
Другият сайт е за наемане на майстори. Ние тук си правим нещата сами :wink: Оферти се дават обикновено след оглед на място. Ти даже не си казала какво е настоящото състояние, какво изобщо искаш да се прави, колко квадрата е, къде е ... 45º е сериозен наклон, как го измери?
Hoвoceлckи написа:
Другият сайт е за наемане на майстори. Ние тук си правим нещата сами :wink: Оферти се дават обикновено след оглед на място. Ти даже не си казала какво е настоящото състояние, какво изобщо искаш да се прави, колко квадрата е, къде е ... 45º е сериозен наклон, как го измери?
Имаш право става въпрос за покрив от дървена конструкциа 45° керимиди Брамак и размера е 300м2 намира се в с. Баново Варненско . Стигнали сме до поясите има само да се изградят кумина и отдушника.
ArturDent - Почти Безобиден
Я пак провери дали е ° или %
ArturDent написа:
Я пак провери дали е ° или %
Да градуси е не е проценти и можеби затова не мога да намеря достатъчно информациа за такъв вид покрив.... :rolleyes:
Вадим Владимиров - специалист
Какво точно те интересува? Може и да мога да помогна.
Вадим Владимиров написа:
Какво точно те интересува? Може и да мога да помогна.
Здравей Вадим, предстои ми изграждането на покрива. Спрях се на Брамак, макар и много от вас да са на друго мнение но съществуват от много години а и цената им е поносима. Стигнала съм до поясите но незнсм от къде да взема дървениа материал, как да разбера какво качество е, дали е сухо (даже да съм наясно че няма сух материал)? Каква изилациа да сложа ,как да закрепя улуците дали за челната дъска или по друг начим?
И така захванах се да правя къща но виждат че съм жена, и се опитват да ме въртят както си изкат но аз несе давам :rolleyes: .
Имам затруднение да намеря хора за да ми свършат работата(както разбираме добре че съм жена и ще ми е доста трудно да го направя сама) затова търся малко информациа за да съм подготвена по въпроса.
А сега да ти опиша какъв е покрива;
Разгънатата площ на плочата е 200м2 с наклон 45° четирискатен, прави 280м2 площ на покрива. Имам 3 капандури, 6 улами . Мисля че това е всичко, малко трудничък е като изпълнение,но много красив. Казаха ми че които го направи направо ще участва като покрив на годината за Брамак, но това за сега неме интерисува. Моляте Вадим даи ми малко информациа за да мога да си изясня и аз какво да търся.
Благодаря ти предварително :supz:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: