• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Hoвoceлckи - майстор
Предполагам, че не само аз отново не ги виждам? Вадим, там където си ги качил (пледполагам в облак) не си разрешил в настройките да се виждат публично. Най-добре е да се намалят и да се качат направо (и) тук. Ако искаш съдействие - кажи.
Вадим Владимиров - специалист
:?
Последна промяна от Вадим Владимиров на нед авг 06, 2017 7:27 pm, променено общо 1 път.
theagent - специалист
Вадим Владимиров написа:
Изображение
...
Снимките не се отварят със следното съобщение:
Your download expired. Try previous step again.
Fish_Whisperer - помощник
Имам един скат от 40 кв м за ремонт .Дейностите са разпокриване на старите керемиди , замяна на стари тачки с нови , където е необходимо , понеже има една част от поне 20% от ската със сменени преди година тачки (,, майстораʼʼ беше некадърен и полза от частичния ремонт нямаше , но това е друга тема ) , полагане на плоскости , мушама , контратачки и редене на новите керемиди и измазване на капаци. За всичко това ми определиха цена 50 лв на кв м с материалите, като отделно имам да купувам към 60-70 нови кермиди Тондах , които не достигат за ската.Тоест всичко около 2200 лв.
Нормална цена ли е това за тая работа или не?
plamen6703 - майстор
Явно ще ти работят на промоция, на пръв поглед само материалите ще легнат на около 45-50 лв. на квадрат :-D
Fish_Whisperer - помощник
Интересно , а на мен ми се стори доста висока цена. 2000 лв само за един скат.
plamen6703 - майстор
Написал си квадратурата, за някой само един скат, за други половин покрив, за трети цял покрив :) Мини по магазините, провери цената на материалите. Виж дали няма да похарчиш някой лев за улуци, скоби, челни дъски... дали няма да обшиеш комин... някои тенекеджийската работа не я броят за работа :wink:
Като цяло цените са по договаряне и освен добра цена се търси и добро качество. :partyman:
Fish_Whisperer - помощник
Всички комини са обшити от втория майстор миналата година , който оправя бакиите на предишния.Той си е и тенекеджия. На тоя скат улуци няма да се сменят и съответно няма да има и челни дъски , иначе цената щеше да е сигурно по- вискока. Ама и тая ми се вижда солена. Какви са тия техните надници дето си ги слагат , не правят космическа совалка все пак , а покрив на къща и то само козметичен ремонт, а не на грубата конструкция. Май единствено плоскостите за мушамата са по- скъпи, другото не е кой знае какви пари.Една пачка тачки беше към 25 лв миналата година.
plamen6703 - майстор
Тук може само да обсъждаме на "ангро" и да правим сметки без кръчмар :) Този, който ти е поискал тази сума, нали не ти я взел. Винаги можеш да потърсиш друг строител за покрива и да получиш друга оферта.
Тук има потребител един във форума, които е нормировчик и казва коя цена е нормална и коя не е нормална, ако се включи може да ти каже каква надница заслужава строител за ремонт на покрив :-D
Като смяташ надници, не забравяй да отчетеш на какво разстояние е обекта, колко време се губи за отиване и връщане, какви са пътните разходи, надницата на общака... При такива частични ремонти винаги се отваря и нещо допълнително, тук да прикове, там да подмаже... Не съм в сектор "строителство" и ми настръхва косата като си помисля, че някъде блъскат цял ден за 50-60лв. навън, на студ и пек... дълга тема, а избора е твой :partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: