• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
miros84 - специалист
Искам да си остъкля част около къщата и малко закрито басейнче и затова търся някакъв материал, подобен на стъкло който да ми препоръчате. Незнам какви са цените на стъкло за кв.м. Ако някой знае да каже.
Иначе какви други прозрачни или полупрозрачни материали можете да ми кажете и ако можете да ме ориентирате за цени.
bulchat - напреднал
Ако не искаш стъкло можеби Плексигласови плоскости ще ти сеършат работа, но не са много евтини! Ориентировъчна цена за квадрат с дебелина 1.5мм - 20лв, а с дебелина 6мм - 50лв.
Spokoiniq - майстор
Макролон, но плътен в БГ трудно, във варианта с канали http://www.ариес.bg/uploads/File/Kunststoffe/PDF/4-3%20Makrolon%20multi%20UV.pdf
negramoten - специалист
Всеки един качествен материал, който да замести стъклото ще ти е по-скъп от стъкло. Скоро купувах няколко големи огледала и ги купих от Пазарджик, защото цената беше два пъти по-ниска отколкото в София, само че сега не помня цена на м2.

Другия вариант е прозрачна тента, като тия, с които затварят временни тераски на заведения. Мисля, че акрил се казва, но според мен най-евтино и хубаво е със стъкло.
Svilen22 - специалист
Ето ти един от многото примери за цена на стъклопакет http://www.gardbg.com/Cenova%20staklopaketi1.doc / от чичо Гугъл/.
Примера с поликарбнат не е лош-въпроса е кое точно ще ти се хареса и колко парички можеш да отделиш за целта. Поликарбоната пропуска доста по малко светлина, особенно ако е цветен а и на него май му мина модата вече.
Justy - майстор
Потърси в Гугъл ПОЛИКАРБОНАТ. Цената на 10 мм. оребрен е като на 5 мм. стъкло - 6 пъти по лек и 100 пъти по як :wink: Много лесно се работи, има ултравиолетово покритие.
miros84 - специалист
Това ПОЛИКАРБОНАТ май ми хареса.
Само за стени ли става или може и за таван?
Иначе мисля да сложа вертилално 40мм винкели на 2 метра един от друг и хоризонтално Т образни профили и на тях поликарбоната.
Как ви се струва?
Слабо ли ще е или е добре?
Justy - майстор
Става и за покривни конструкции. Имаше и тук показани - виж с търсачката.

http://www.polycarbonatebg.com/
miros84 - специалист
Ок, ясно.
А какво ще кажете за конструкцията от винкели и профили?
Бих искал да знам ако някой вече е правил такава която да издържа зимата.
Както писах по-горе мога да сложа 40мм профили на 2 метра един от друг и между тях на 50см Т образни профили.
И вече на Т образните профили да залепя поликарбоната.
Добре ли би било?
trix - специалист
Поликарбоната има свойството да се разширява и свива от температурата със по няколко сантиметра,затова е добре да се използват П-образни,или Н-образни профили,които да поемат движението,като не се лепи,а се поставят уплътнения.Разбира се може да не се съобразиш и да го надупчиш с види за яка основа.Поликарбоната е идеален за огромен прозорец,като само трябва да му измислиш подходяща основа,или да си вземеш готови профили за монтаж :)
  • 1
  • 2

Тема "Нещо вместо стъкло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: