Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Предстои ми да правя баня и тоалетна към къща която наскоро купих ,та ме интересува какви материали горе долу ще ми трябват за плоча с размери 3х7 метра/и въобще всичко за арматурата,кофража....../
Благодаря предварително!
siderovbg - специалист
3х7=21 м2 т.е:
- при плоча дебела 15 см = 3,15 м3 бетон;
- арматура - около 60 кг на м3 бетон т.е 189 кг;
- тел арматурна - 0,05 кг/м2 х 21 = 1,05 кг;
- пирони - 0,100 кг/м2 х 21 = 2,1 кг;
- за кофража греди - 0,045 м3/м2 х 21 м2 = 0,945 м3;
- за кофража водоустойчив шпертплат или платна метални - 21 м2;
- подпори за кофража - през 1,00 м - 36 бр подпори;
- кофражно масло /за лесно демонтиране на плоскостите/ - 0,100 кг/м2
Всички тези количества ги завиши с 10 % за да получиш приблизително ориентировъчната стойност.
Като труд долу горе цените са следните:
- за 1 м2 кофраж на плоча е около 5лв;
- за 1 кг армировка е около 0,20 лв;
- за 1 м3 полагане на бетон около 5 лв.
Но тези цени разбира се ти ги давам за ориентир ти гледай да се спазариш както на теб ти е изгодно :cool:
Мога да те ориентирам и като цени на отделните материали, но те наистина варират много и зависи как ще изпълниш самите строителни работи. Имам в предвид, че зависи какъв бетон ще ползваш - ти ли ще го приготвяш или от възел; на колко км и възела; къде ще се заготви арматурата; какав вид кофраж ще ползваш - шпертплат или метални платна; как ще подпираш - с "хюнебек" или иглолистни подпори. Мой съвет е ако правиш ремонт и на покрива вземи за кофраж от ОСВ-то за да го ползваш после като ламперия. :idea:
Ако има нещо за доуточняване - питай.
е те такъв отговор не бях очаквал =D> =D> =D> !!!
Голямо благодарско siderovbg !!!
Здравейте. При такъв изчерпателен отговор се изкушавам да попитам. Ще си правя или по-точно казано си купувам малка зглобяема къща тип бунгало 21кв.м. От мен се иска да си направя фундамент 21 кв. м. и висок около 40 см. Строителството е нова тема за мен затова попрочетох едно друго поразпитах и съм се спрял на вариан ивични основи като мисля вътрешността на квадрата който ще се получи да запълня с чакъл и да го замажа отгоре. На прав път ли сам? :? За матереалите и разходната норма прочетох по-горе и ми е ясно, но ако може малко повече информация за технологията на изграждане на споменатите основи и самото им проектиране ще съм много благодарен.
Gandalf - специалист
[quote="siderovbg"]3х7=21 м2 т.е:
- при плоча дебела 15 см = 3,15 м3 бетон;
- арматура - около 60 кг на м3 бетон т.е 189 кг;
quote]

Тази разходна норма може и да е вярна, но не ти казва колко и каква армировка да сложиш в плочата, колоните и гредите, а това има значение.
BanoTheWolf - специалист
Здравейте колеги!
За да не пускам нова тема мисля, че тук ще свърши работа тази пзабравена тема :)

Интересува ме цената за кофражиране днес колко пари е на кв.м.
Здравейте имам намерение на лозе да си разваля съществуващата стара колибка и на нейно място да си направя постройка на 1 етаж до 35 кв. Искам да попитам някой може ли да ми разясни колко арматура горе долу ще ми трябва и колко бетон трябва да поръчам. Като се предполага че тези 35кв. ще са 2 стай и баня. За да знам горе долу какви пари да приготвя за материали. За труд не питам , само материалите ме интересуват. И дълбочината на изкопа. Благодаря предварително на отзовалите се . :)
nikolov333 - майстор
Около 350-400лв на кв.м.е грубия строеж, но зависи от факторите във второто мнение.. :-D

Тема "Бетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: