Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tuninghuman - специалист
Въпроси за тиково дърво?Цена?Качество?
Искам да купя малко тик - но качествен. Четох че наи хубавият бил: Индонезийският. Така ли е? Предлагат ми дъски 2м х 9см х 2 см дебели.
Коя е нормалната цена на тика на квадрат?

Някой запознат с технологията на полагане, на открито, в баня?
С какво се фугира, специален силикон ли е?
torbalan - Дървен философ
наскоро някой беше писал за полагане на дърво в баня...

за да не поема влага, доста химия се ползва... че и восък беше споменат в темата...
tuninghuman - специалист
А каква е цената му?Някои знае ли?
Георгиев - специалист
На тика му е скъпа поддръжката. Има един черен силикон който става за фугиране, после може със шкурка да си изравниш фугите с пода. По принцип тикът не се лакира, ами през известно време (доста често) се обработва с маслко за тик, защто иначе посивява. Гледам обаче във фирмите за екзотичен паркет го предлагат и лакиран, ама аз лично не мога да го възприема така :).

А иначе тикът е подходящ за баня, не случайно палубите на ветроходните кораби и яхти се правят от тик :)
tuninghuman - специалист
колега какъв е точно този 4ерен силикон, имаш ли представа, марка, цена, от къде?

Изображение
Георгиев - специалист
Аами да това е, за съжаление друга информация не мога да ти дам, в тази област съм авантаджия :)
ralev - специалист
Намен ми прилича на уплътнител за стъклопакети
tuninghuman - специалист
да, като се замисли човек - 4ерната смола/уплътнител мозе би е подходяща, но дали има безпроблемна адхезия към тика?

Някой да има повече инфо за поддръжката на тика, че то не е една работа ....
Георгиев - специалист
Ммда, по принцип всичко за тика го има в яхтените магазини и силикон и тиково масло и какво ли още не :), ноо зависи ти от кой град си.

Тема "Въпроси за тиково дърво?Цена?Качество?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: