Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
jel4o - специалист
abe hora ima li nqkoi mnogo znae6t da me posavetva kak da popravq mek pod (gredored) za6toto mnogo se klati i se 4uva ot dolo? :oops:

ПИШИ НА КИРИЛИЦА
velsi - Почетен майстор
Ако се опиташ да обясниш по-подробно какъв е точно проблема....Провисване? Изгниване? Измятане...? И най-вече, ако пишеш на кирилица!
jel4o - специалист
Значи провисване има но не знам дали от началото на поставянето на дюшемето или с течение на времето.Къщата е строена 60г.Не знам каква е дебелината на гредите.Стаята е 4м. на 4м.Гредите са поставени през 50см.Искаме да избегнем клатенето на пода и да не се чува шума толкова отдолу.Аз си мисля да поставя допълнително греди на всеки промеждутък между сега стоящите.Така се надявам да намаля тресенето и да се увеличи малко стабилността.А за избягване на шума да се постави някаква шумоизолация и с така направеното вместо ново дюшеме да се постави два слоя гипсофазер това ми препоръчаха.Посаветвай ме пак.
velsi - Почетен майстор
По-добре ми се струва, ако се поставят допълнителните греди напречно на същестуващите, под тях или над тях. По-лесно под тях. Не знам обаче какво помещение има отдолу и дали е осъществимо. Ако е избено помещение например ще стане, но ако е обитаемо...
Profi Stroi - специалист
Абе явно доста добре си решил да манипулираш хората и основно знаещите в сайта
То ясно че пари искаш да спестиш но така или иначе както си го решил без пари няма да стане
Вземи си сложи гредите после набии отгоре 2 слоя с това което са те "посъветвали" и решавай проблема
И като искаш да ти обяснят подробно следващия път нещо не клипай само и да говориш последствие надълго и нашироко за чужда сметка
jel4o - специалист
:profi: не се опитvам nikogo da manipuliram osobeno mnogo znae6t kato teb.Prosto iskam expertno re6enie i postigane na celta si estestveno sre6tu razumno zapla6tane.
jel4o - специалист
искам по подробно обяснение за направа на сух под по с-ма knauf но се опасявам че знаещите от форума не са ме разбрали добре че става въпрос за гредоред преэ 50 -60см който много се клати и се чува от долу.Аэ мисля да го сгъстя за да избегна клатенето основно и чак след това да поставям два слоя гипсфазер.А и се чудя задължително ли е посипката от перлит?помогнетеее!!!!
Profi Stroi - специалист
http://knauf.bg/knauf/home.nsf/0/480E60 ... enDocument
Ето ти спецификация от Кнауф
Четеш и стъпка по стъпка изпълняваш нещата
Посипката е задължителна и не се казв перлит
Перлита е грешна побългарена технология с цел да се поевтени материала на кв.м
jel4o - специалист
Profi Stroi много благодаря за ценния съвет.според теб добре ли ще е като отстраня дюшемето от гридите които са средно през 50 -60см.последните да ги сгъстя през30-35м.И за квадрат. 4-4м./16кв.м./какви да са размерите на гипсфаэера/1500-500-10мм./или други?и задължително след посипката /2-3см./ която е описано че може и да е добре сбит перлит 2 слоя гипсфаэер дебел. около 15мм.?с раминаване на фугите ...
jel4o - специалист
Голям проблем се оказа намиране на сухи греди 15/15см. за допълнителното подсилвае на пода ми от гредоред.Сега наредените греди са през 55-60см. и искам да ги сгъстя с допълнителни сухи греди.Помогнете ми да си намеря та дори и от слепените около Стара Загора ще съм Ви много благодарен.

Тема "Ремонт на дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: