• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Petyaaa - напреднал
Това ми напомня за тази статия: http://truthfrequencynews.com/?p=15096 :)
oho-boho - напреднал
hygro написа:
Хубаво е!

Само едно притеснение имам - тази слама би могла да приюти към хиляда мишки или милион хлебарки, а пръскането с отрови не е решение... :?
бе гледам че и греди доста е слагал ама...
в такова нещо не влизам да живея - това е руска рулетка - като къщата на трите прасета и ураган "Катрина"
Страхотно е ,въпреки,че аз повече бих "разчупила" външният вид! Който иска да се зазидва в бетони ,цименти и арматури,аз предпочитам дърво и слама.Пък нека съм като баба ми или "тъпите английски селяни"! :goodman:

Тази година се сдобих с една кирпичена къщурка и лека полека захванахме реставрация. Къщата е от 1900 година (по документи) и държи като войн! Ако изнамеря средства да я свърша по-бързо и се уреди приличен интернет ..направо се изселвам от панелената София!!! :supz:
Stefan2000 - специалист
elrisha написа:

Тази година се сдобих с една кирпичена къщурка и лека полека захванахме реставрация. Къщата е от 1900 година (по документи) и държи като войн! Ако изнамеря средства да я свърша по-бързо и се уреди приличен интернет ..направо се изселвам от панелената София!!! :supz:
Я пусни някоя снимчица, линк към снимки или направо най-добре нова тема, че някои хора си умираме за такива къщи :rolleyes:
Може да пусна тия дни една темичка..таман и някой съвет да получа :roll:
Sharkolia - специалист
Твърд привържаник съм на подобни къщурки!!!
За мене по-дразнещо е ,че "английските селяни" могат да си купят тук земя и да си строят ,а аз немога да си дигна една възрожденска къща в Йоркшир. Някак несправедливостта възтържествува в сесията от снимки .Гледаш и да се ненагледаш как бедните иначе в "Грейт" Бритън мишки със социалните си помощи за безработни са си купили тук земя и строят ли строят.Със същите социални кинти в Англия немогат да си дигнат и кенеф да се изходят .Едва ли им дреме дали общината им разрешава или не.Те знаят ,на тях им е казано и набито в главиците от ТВ предавания ,че в БГ цари беззаконие и корупция и ако някой не им узакони бараката те ще сипат още някоя социална лира и всичко ще е наред.
Аман от такива бедни души изживяващи се като богаташи пред още по-бедният БГ!
vipltd - специалист
Ето защо сме бедни;

Терорист от Ал Кайда изпратил пари за дарение на домове за деца-сираци в България. Пъкленият му план обаче включвал и прах Антракс поръсен по банкнотите. В резултат са загинали 10 общински съветници, 3 кмета, 15 депутата, 2 министри и няколко души от обслужващия персонал. "Като по чудо" пострадали деца няма...
/автора на вица е от друг форум/
crez - майстор
То, много хубаво, екологична, стабилна температура в нея и бля,бля. Събарях такава 150 годищна къща от кирпич, ужас, в стените вертикални и хоризонтални проходи от плъхове и безброй умряла гад :x
Sharkolia - специалист
Виплтд ,тва ме утрепа хахахахаха :-D
Иначе не се и съмнявам ,че в подобна постройка от слама ще щъка всяква гад. Ала от няква друга гледна точка как да го кажа ,сякаш е достъпно ,дава ти еднин вид коураж ,че един ден слънцето ще огрее и кучия гъз и ти също ще си дигнеш някво такова палео мутантче с подръчни средства и няма да те Е..е за бункера на съседа до тебе.
Всмисъл ако тази къща издаяни столетие пък било то и с плъхове в стените за мене е достатъчно .Стига бункери и стига сме мислили за правнуци ,нека те да строят сами ,а не да сядат на готова трапези.
Последна промяна от Sharkolia на пон фев 20, 2012 7:44 pm, променено общо 1 път.
argonavt - специалист
Sharkolia написа:
Твърд привържаник съм на подобни къщурки!!!
За мене по-дразнещо е ,че "английските селяни" могат да си купят тук земя и да си строят ,а аз немога да си дигна една възрожденска къща в Йоркшир. Някак несправедливостта възтържествува в сесията от снимки .Гледаш и да се ненагледаш как бедните иначе в "Грейт" Бритън мишки със социалните си помощи за безработни са си купили тук земя и строят ли строят.Със същите социални кинти в Англия немогат да си дигнат и кенеф да се изходят .Едва ли им дреме дали общината им разрешава или не.Те знаят ,на тях им е казано и набито в главиците от ТВ предавания ,че в БГ цари беззаконие и корупция и ако някой не им узакони бараката те ще сипат още някоя социална лира и всичко ще е наред.
Аман от такива бедни души изживяващи се като богаташи пред още по-бедният БГ!
Точно обратното- в Йоркшир по лесно ще построиш възрожденска къща от колкото в БГ. Благодарение на англичаните се раздвижи пазара на имоти в БГ. Те ценят повече старото ни строителство от нас. Разликата е голяма в сравнение със сегашните “царе на пазара“ - руснаците.
За мен този тип строителство със слама е доста удачен и евтин вариант.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Построяване къща от слама и кал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: