• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Sharkolia - специалист
argonavt написа:
Sharkolia написа:
Твърд привържаник съм на подобни къщурки!!!
За мене по-дразнещо е ,че "английските селяни" могат да си купят тук земя и да си строят ,а аз немога да си дигна една възрожденска къща в Йоркшир. Някак несправедливостта възтържествува в сесията от снимки .Гледаш и да се ненагледаш как бедните иначе в "Грейт" Бритън мишки със социалните си помощи за безработни са си купили тук земя и строят ли строят.Със същите социални кинти в Англия немогат да си дигнат и кенеф да се изходят .Едва ли им дреме дали общината им разрешава или не.Те знаят ,на тях им е казано и набито в главиците от ТВ предавания ,че в БГ цари беззаконие и корупция и ако някой не им узакони бараката те ще сипат още някоя социална лира и всичко ще е наред.
Аман от такива бедни души изживяващи се като богаташи пред още по-бедният БГ!
Точно обратното- в Йоркшир по лесно ще построиш възрожденска къща от колкото в БГ. Благодарение на англичаните се раздвижи пазара на имоти в БГ. Те ценят повече старото ни строителство от нас. Разликата е голяма в сравнение със сегашните “царе на пазара“ - руснаците.
За мен този тип строителство със слама е доста удачен и евтин вариант.
Добре не ми се маже по темата в друга посока.
А що се отнася до къщите казах и ще се повторя уважавам всяко нестандартно решение с подръчни средства да си дигнеш дом!
За паразитизмът на розовите физиономии ще си отворим друга тема :)
argonavt - специалист
Sharkolia , колко би излязла една такава къща на 100 м2 РЗП? Според мен може да се вмести в 10 000 лв.
Sharkolia - специалист
argonavt написа:
Sharkolia , колко би излязла една такава къща на 100 м2 РЗП? Според мен може да се вмести в 10 000 лв.
Ами Супер ! Нещо не се разбираме сякаш пишем на различни езици ,казах и ще се потретя ,къщата ми бута кеф!
А за 10-ка си е направо джакпот ,въпреки ,че ще надмине тази цена с основите ,дограмите и блокчетата ,които редят.
А всъщност кви са тези блокчета за настилката?
argonavt - специалист
Защо да пишем на различни езици? Имам само различно от твоето мнение за англичаните.
Както писах преди, виждал съм къщата наживо , но не в завършен вид. Нямам представа за тези блокчета. Според мен 10К е постижима цена.
Стефко - специалист
Аз пък не виждам кой в съвременния свят ще се завре да живее в коптор от слама и кал? Така живеят само мангалите в гетата. Аз не искам.

Идилия - коптор със сателитна чиния :lol:
Sharkolia - специалист
Сега разгледах по-подробно и май блокчетата са си пак от кал сиреч керпич. Също не бях обърнал внимание на покрива със сигурност надминава 10-ка тази къщица.
А иначе аз бих живял в такава къща ,със сигурност е по-добре от панелен блок в Изгрев да те будят секи ден със зурна.
Стефко - специалист
Въпрос на вкус, казало кучето. И си облизало..... :?
Tsilkov - майстор
Сламата си е перфектна - евтина,природен материал и коефицент на топлопреминаване 0,045.Ама да живея в хобитска къща измазана с кал ми идва малко прекалено :? .Не разбирам на тия сламени къщи какво ги спира да измажат с вар та дори и да шпакловат финно :?
Фло - специалист
argonavt написа:
Защо да пишем на различни езици? Имам само различно от твоето мнение за англичаните.
Както писах преди, виждал съм къщата наживо , но не в завършен вид. Нямам представа за тези блокчета. Според мен 10К е постижима цена.
:partyman: Доплува! Радвам се за което!
argonavt - специалист
Фло написа:

:partyman: Доплува! Радвам се за което!
Е, чета , ама днес не издържах и писах. :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Построяване къща от слама и кал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: