Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
чет авг 16, 2018 3:51 pmdim_dimov написа:

Не мисля, че не се печели от даване под наем в курортите. Един ден в апартамент е мин. 70 лв. :)
Успехи!
Да споделя, че един мой приятел си купи 2 двустайни в Сф, Младостите и 2 двустайни на слънчака. Всичко с цел инвестиция. Двустайните в Младостите бяха 2 пъти по-скъпи.

След близо 10 години равносметката е, че имотите в младостите са се изплатили над 50%, а имотите на слънчака са на загуба.

Както вече ти казаха сезона е 2-3 месеца и няма 100% заетост. Има "гости" които за 70 лв на ден само топлата и студена вода може да толкова :-D
Имотите в Сф не носят 70 лв на ден, а 600 лв на месец, но 12 месеца в годината и ток, вода, парно, общи разходи са за сметка на наемателя.

П.П. Имам апартаметни в Сф, които давам под наем и горното го пиша и от личен опит.
ivan_v - специалист
Има ли схема да се отървем от комисионната за агенцията , ако вече имаме подписан с тях документ за оглед, такъв е извършен, но в последствие имаме връзка продавач - купувач ?
plamen6703 - майстор
Правите си сделката без посредника и който има претенции към вас да ходи да ви съди и да доказва в съда как и по какъв начин сте стигнали до сделка! :partyman:
KingLin - майстор
Да споделя наскорошен опит. Продадох 2 апартамента с агенция. Това са по няколко хиляди евро комисион. На разни срещи, обяди и вечери ми се раздуваше колко много работа има по продажбата, колко много разходи имала агенцията за реклами и огледи... Баламурник бях да им вярвам. Третата последна сделка си я водим ние. Съответно след като подписахме предварителния договор с купувача аз се обадих на агенциите в които бях обявил имотите да им кажа да го свалят от продажба. И каква беше реакцията? Звъняли на майка ми (тя се води собственик) да я плашат колко трябвало да ходи по институции, дали била сигурна че иска без агенция. Тя е малко по-голям баламурник от мен и ако вече не бяхме приключили с ваденето на документи щеше да им върже. Та мисълта ми беше: Преди тоя случай щях да кажа "Като си дал мъжка дума си я спазваш" ама сега след това театро толеранса ми брокерите рязко падна под допустимите граници и за това ще ти кажа "Еви ги тия алчници и си минавай сделката сам"
radius - майстор
Няма по-големи навлеци и мижитурки от брокерите!
Например, обявил си Кинг лин апартамента за продан чрез брокер и оня му съдейства нещо. Аз си ровя имот.бг и отивам на обявата. Абе .уйо, да не съм те карал да ми търсиш апартамент, откъде-накъде ще ми искаш пари за покупката, искай от продавача, щом те е наел. То накрая пак ще ги платя аз, но не така явно и нахално.
Как се заобикаля ефирно, така и аз го направих - хващате един приятел на ходи на оглед и среща и така взимате контакти на собственика. Ако него го няма, вече имате адреса, все някой съсед ще има телефона му.
А за апартамент в Поморие да се отдава зимата :lol: :lol: :lol:
Шопа е прав.
infomar
В банките са въвели ограничение - за имот в един ден не можеш да платиш повече от 100 000 лв. Другите на другия ден.
Чираче - майстор
чет авг 16, 2018 9:40 pmKingLin написа:
…. с агенция. Това са по няколко хиляди евро комисион. На разни срещи, обяди и вечери ми се раздуваше колко много работа има по продажбата, колко много разходи имала агенцията за реклами и огледи... Баламурник бях да им вярвам. ……

и за това ще ти кажа "Еви ги тия алчници и си минавай сделката сам"
Какви големи разходи, какви 5 лева? Тия брокери имат определен нотариус, с когото работят. И той печели от далаверата.

Та, най-лесния начин за покупко-продажба е личния контакт. Просто продавача и купувача отива при който и да е нотариус, оформят се необходимите документи, купувача плаща разходите, взема си нотариалния акт, и всичко е готово. А тия агенции в сайтовете си имат стотици "актуални" оферти, които си стоят с години. По простата причина, че цените се нереално високи.

Пресен пример: Продавача търси за апартамента си 50 000 евро, който не струва реално и 20 000 лв. Дава го на агенция, която го обявява за 60 000 евро. Агенцията при сделка моментално печели 10 000 евро. Плюс това товари купувача с още няколко хиляди евро за самата сделка. А си взема комисионната и от продавача. Това не е нормално и коректно, според мен.
plamen6703 - майстор
пет авг 17, 2018 11:30 amЧираче написа:
Пресен пример: Продавача търси за апартамента си 50 000 евро, който не струва реално и 20 000 лв. Дава го на агенция, която го обявява за 60 000 евро. Агенцията при сделка моментално печели 10 000 евро. Плюс това товари купувача с още няколко хиляди евро за самата сделка. А си взема комисионната и от продавача. Това не е нормално и коректно, според мен.
Дали е от възрастта при теб или просто цял живот не си успял да надскочиш посредственото мислене?
Какъв определен нотариус като, който плаща той поръчва музиката, сиреч да ти е по-лесно да го разбереш, купувача плаща таксите по прехвърлянето, купувача определя кой нотариус ще му вземе парите, освен ако не е тъп и посредствен купувач!
Ти нормален ли си да казваш, че имот, който реално не струва и 20000 лв. агенция за недвижими имоти ще го продаде за за 60000 евро :lol: кога и в колко часа може да се случи такъв фокус?
Аз съм навит при такъв пример от имот за 20000 лв. да ми го продаде агенция за 120000 лв. и да дам на агенцията 20000лв. комисионна, ама нито има такива агенции, нито такива хамсалаци купувачи :cool:
Повечко сянка ще ти дойде добре, ако девиациите ти са свързани със слънцето, но по-скоро става дума за посредственост :wink: ! :partyman:
Чираче - майстор
Съжалявам, не мога да допусна да падна до твоето ниво :lol: Айде у лево...
шоп - майстор
пет авг 17, 2018 11:30 amЧираче написа:


Пресен пример: Продавача търси за апартамента си 50 000 евро, който не струва реално и 20 000 лв. Дава го на агенция, която го обявява за 60 000 евро. Агенцията при сделка моментално печели 10 000 евро.
:shock: :shock: :shock:

Абсурд! Даже става обратното.
Понеже продавача, който е решил да продава с посредник обикновенно се обръща към няколко агенции, то те свалят 1, 100, или дори 500 евро с цел имота да излезе по-напред в търсачката.

Има как да си оправят намалението и тяхното да не се изгуби, макар и с по-малка печалба. Конкуренцията е свирепа сред брокертите.
Ако пък продавача е будала и предостави изключителни права само на един брокер то това си е негово виждане и може да има допълнителни бонуси и облаги.

@plamen6703 по-горе го е написал много точно!

Тема "Препоръки при купуване на имот." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: