• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
iva6ki - специалист
Като начало Isopan е итлианска фирма която има завод и представителство
в Румъния като качеството може да се каже че е същото, фирмата за която
коментирахме внася от тях ,но до колкото знам в Румъния нямат този продукт
в производствената гама и поради малкото количество което искаш надали
повече от 350кв те няма да го внесат от Италия а покритието отдоло е вид
картон ,но не е гипс картон а под влага за ,която коментираме поне аз имах
предвид че влошава изолационните качества на ватата а не че ще е толко че
гипскартона ще се разкапе или дървената ламперия чак ще изгние.

Като се копува сандвич панел от какъвто и да е тип гледайте:

1.Дебелината не по малко от 0,5/0,5мм и качеството на ламарината и праховата боя 25микрона
2.Количеството цинк в състава на ламарината не по малко от 240гр на кв.м
3.Количеството на кубик изолация (колкото повече толко по добре)
3.1 За полиуретан мин. 34кг/куб. и сертификат B1 за пожароустойчивост
3.2 За вата обикновенно 100кг/куб.
4 Но не на последно цената :-D
noiseless - напреднал
ЧефоС написа:
noiseless написа:
..., иначе в банята ми отдавна картонения таван да е отишъл....
За сега....
Вече 5-та година :)
iva6ki - специалист
А за къщите от панели тепърва набират скорост.Аз лично предпочитам
монолитното строителство ,но за съжаление надали някой може да ми покаже
такова за 650лв/кв м до ключ без парцела :roll: .Ето малък пример като не обръщайте
внимание на плочките иде ми да го убя тоя "майстор" :axe:

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (33.87 KиБ) Видяна 6621 пъти
noiseless - напреднал
iva6ki написа:
Като начало Isopan е итлианска фирма ..... фирмата за която
коментирахме внася от тях....
Аз мислих, че работят само с Isolpack, но явно и с Isopan. Цените обаче сигурно ще са високи.... :cry:
iva6ki написа:
Като се копува сандвич панел от какъвто и да е тип гледайте:

1.Дебелината не по малко от 0,5/0,5мм и качеството на ламарината и праховата боя 25микрона
2.Количеството цинк в състава на ламарината не по малко от 240гр на кв.м
3.Количеството на кубик изолация (колкото повече толко по добре)
3.1 За полиуретан мин. 34кг/куб. и сертификат B1 за пожароустойчивост
3.2 За вата обикновенно 100кг/куб.
4 Но не на последно цената :-D
Много полезна техническа информация - благодаря! Разбрах, че повечето ламарина у нас била Китайска, но ако имам избор ще искам поне да отговаря на горните изисквания.
Според теб има ли смисъл да търся по-дебела от 0.5 мм ламарина? Технопанел по каталог поне предлагат до 1 мм - не, че ще произведат специално за мен такива панели, но по принцип има ли файда?
Мерси!
8180 - майстор
noiseless написа:
Така и не разбрах тази моя идея за вентилиране на пространството между панела и ватата, дали ще работи???
Някъде май ти отговарях, ама е останало между редовете.
Ако се измисли и изпълни читаво, трябва да работи, НО...
Предполагам разбра, че тази вата вече няма да работи като допълнителна ТИ - вентилационният въздух ще пренася топлото над нея и респективно само панелът ще е топлопреградата до вън.
При това положение, бих проверил за някакви по-специализирани шумоизолационни материали - доколкото съм чувал, търсят комбинация от различни по плътност, като и шумоизолиращи крепежи.
Нали писа, че си на висок етаж - толкова ли е шумно?
noiseless - напреднал
Въздухът, над ватата ще е доста малко, за да наруши изцяло нейната ТИ финкция, но със сигурност ще я намали.
Какво ли ще стане ако вместо въздух между ватата и панела се сложи XPS? Той хем ще е паронепропусклив, хем не се влияе от евентуална кондензирала влага, а ватата за шумоизолация ще си остане. Тогава системата би била: ГКартон, пароизолация, вата, XPS, термопанел?
А, май някъде се спомена, че ватата трябва да диша от едната страна - значи, май и така не става... :cry:

Иначе таванското е на 7 етаж, ама пред Бул. Г. Делчев и шумоизолация според мен си трябва :?
sonofsyn - специалист
8180, отговорил си в една друга тема,но въпроса остава отворен, това с поръчка от друга държава на 100 кв м панели е немислимо, или по скоро неоправдано. има едни хоетеч на тайсен и круп, и си писахме с една госпожа? и се оказа че за това че искам под някакво количество, цената става еди каква си и после трябва и да си го докарам от унгария. ето така изберете българското.
тогава да не се слага минерална вата, ами стиропор или фибран.??
:axe: влагата трябва да се преследва ето така
iva6ki - специалист
Работят с много италиянски фирми ,но за съжаление практиката на повечето
"продавачи" като кажеш за какво ти е и ти предлагат само това което
мислят че могат да ти пробутат, като цени в момента не мога да ти кажа
точно :-D , защото като му покажеш ,че бай Иван ти го дава за 5лв той може да
каже ела аз ще ти го дам за 3лв.
Неисках да коментирам ,но единственото ми вземане даване с Техно панел е:
Потрябва ми панел 13,50м/покрив/RAl 5010 не ми достигна за обект и за да стане
по-бързо можех да вложа техен модел.Поръчвам по телефона-имаме на склад ОК,
плащам по проформа по банка, казаха ми панела е на склад поръчвам тир и отивам
с него за да няма проблем, 2 часа чакам на паркинга докато ни пуснат да товарим,
1 час (без да се майтапя) търсят панела, после ме води при стенен и вика това е панела,
ма викам аз съм поръчал покрив, ами нямаме наличен. Е кой ще плаща на тира престой,разкарване,
загубения курс и т.н. проблеми после с превозвача от тогава не съм стъпил там добре поне че ми
върнаха превода.
Дано само моя случай да е бил такъв а за ламарината ако искаш да си сигурен си земи микрометър
(говоря сериозно) аз лично съм пробувал 0.4мм или 0,45мм за 0,5мм :roll:
schuldiner - майстор
iva6ki,
правил ли си някаква калкулация за профилна (не сандвич) ламарина + ТИ вата и ГК отдолу спрямо сандвич панел? За мен сандвича е 5 см - за да има някаква ТИ и все пак по-устойчива плоскост, предвид дебелината на ламарината. От друга страна, точно изложеното на атм. влияния да е тънко... па ако ще и със златно покритие... А и не само дебелината влияе - от китайска до руска разликата (поне каквото си личи при обработка) е над 20% при еднаква дебелина. Та, логиката ми е, ако се търси по-добра изолация от тази на 5 см, да се предвиди направо по-дебела оребрена ламарина за покривно покритие, а топлоизолацията - колкото ти душа сака отдолу. Хем издържа на външните условия повече, хем и пароотвеждането се решава (щото не се чудим да изгубим ли ефекта на сандвича), и термомостовете, и окачането на конструкцията. Само в пари как изглежда не съм много сигурен. А според теб?

ПП Това не е към iva6ki, а към останалите - ламарина под 0.5 мм не държи поцинковане, затова минават директно на бои и фолио. Ама те пък са някакви микрони и драснат ли се, тенекето заминава за нула време. Определено не съм привърженик на тънките ламарини. Допреди петнайсетина години и дума не ставаше да се работи нещо под 0.6 мм за външно, при това качеството на метала беше далеч по-добро. Ако ценово не са много различни нещата, ясно е кой вариант бих препоръчал. А именно - покривна ламарина и отделно ТИ, като термопанелът може да се ползва (от най-малките дебелини), ако идва на по-добра цена (ама не вярвам) или пък ако няма допълнителна ТИ, но това означава по-дебел термопанел.
iva6ki - специалист
Правил съм такава калкулация преди с цел убеждаване на клиента, твоя вариант
на собствен сандвич макар и с по дебела изолация шума от дъжда се чува,времето
и материалите за монтаж е в повече има сметка само и единствено ако ти си си
майстора, тъй като по начало панела е замислен да си
само той без допълнителни изолации или покрития тъй като отдолу могат да го направят
с какъвто цвят поискаш сега гледам че за стенни има и имитации на каменна зидария и др.
Клиента казва ама аз ще слагам гипскартон значи ще слага и вата най малко заради
инсталацията и казвам да не те товаря толко с цена намаляме дебелината до достигане
на необходимия коефициент.До сега не съм имал оплаквания от клиент за конденз в такива
размери които повечето хора предполагат чак да тече, но признавам има го и за това казвам че
влошава качествата на допълнителната ТИ а не чак да я разрушава.
Предлгам ти да видиш текущите цени на панелита в сравнение до преди 2год са вече на половината а
за разликата в цена/дебелина на ламарината е от порядъка на € 0.5/1мм повече за квадрат при ламар/ламар
за доставчика а за крайния клиент с коеф. с почесване :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Какви покривни термопанели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: