Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте! Живея си в стара тухлена къща и искам да си сменя старата измъчена дограма с ПВЦ-обаче хора някакви ми говорят ,че нестава както аз си мисля,защото не се знаело има ли бетонен пояс или каквото е там .Според вас има ли пречка ,какви са ми алтернативите и решенията.Да кажем ,че взема и направя дупка в горната част над дограмата и установя че е само тухла-какво правя?
Вярвам във вас и 4акам!
velsi - Почетен майстор
Колко стара е къщата? Не ми се вярва да няма бетонен пояс над прозореца (казва се май щурц). Но дори и да няма какъв е проблема? Да не би да искат да ти кажат, че сега стария дървен прозорец държи къщата да не падне?! Ако искаш все пак да си сигурна, разчовъркай малко мазилката над някой прозорец докато достигнеш стената. Така или иначе си решила да правиш ремонт. Ако се окаже, че е бетон добре, ако е тухла, ще му мислим тогава.
mkasherov - помощник
Аз мисля че не е страшнно.На една кьща сменяхме дограмата,и на един от прозорците падна ред тухли.Подзидахме с итонг и жсичко си доиде по местата.Давай смело :2thumbs:
walko - специалист
На село къщата на баба ми е стара и се оказа че над прозорзите няма трегери и ние поставихме по два оградни циментови кола над всеки прозорец, които стъпват от двете страни на тухления зид и ето ти трегер.
strash - помощник
Живея в къща строена 1948 или1949г. Изкъртих/натроших/ дървената дограма. Над прозорците и вратите има дървена греда в средата на зида за която отстрани са заковани тухлите. Заковани са с гвоздеи/пирони/ между фугите на тухлите и са закривени за да държат тухлите. Нищо не падна Монтираха ал. дограма, подмазах и залепих гипскартона
ango - напреднал
И аз живея в стара къща строена 1923г.Над прозорците има дървена греда.Впрочем при всички прозорци трябва да има дървена греда,циментови колци или отлят циментов пояс.Нали над тях се надзижда,пък накрая се поставят врати и прозорци.Все нещо трябва да държи тухлите.
rendo - специалист
Според мен каквото и да е ще може да се смени дограмата



преди време на едно място сменяха дограма - стара къща над прозорците имаше дървени греди.

Моята работа в случая беше да ги обърна :


Постъпих по следния начин с такера доста здраво наковах мрежаза изолация за самите греди и ортгоре лепи картона...


Btw казвам го защото доста се чудих как да го направя та ако има още изпаднали в безисходица да действат

Тема "проблеми,проблемиииииииии-затова сега искам съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: