• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
baharkadirov - специалист
Оградата е по4ти на 3 години.... от бетон(армиран)...грундиран с бетонконтакт....и шпаклован със студоустой4ив терафлекс....Това се слу4ва всяка пролет ,след снеговете....Единственото ,за което се сещам за проблема е влагата ...Друго обяснение нямам...Така,4е помагайте...моля Ви....

Прикачен файл

102_1192.JPG

Прикачен файл

102_1199.JPG

Прикачен файл

102_1165.JPG

Прикачен файл

102_1187.JPG

Прикачен файл

102_1151.JPG
Илиян Илиев™ - майстор
Не разбрах какво точно се случва.
baharkadirov - специалист
Рони ми се мазилката......и....интересното е ...4е проблема е в долната 4аст....по колоните няма нищо....

Прикачен файл

102_0035.JPG А така изглежда през нощта ...
Илиян Илиев™ - майстор
Да де. Имах предвид че не каза каква е мазилката.

Какво е това терафлекс? Ако е някакво лепило за плочки значи това е една от причините, макар и не основната.

Всичко ли е от бетон? Или стеничките са от тухли, а само колоните са от бетон?

Като гледам и над стеничките е паднало. Това пак ли е бетон?

Поради каква причина си грундирал и нанесъл ли си грунда правилно?

Да не би при нанасянето на грунда да си карал на принципа колкото повече, толкова по-добре.
baharkadirov - специалист
Абсолютно вси4ко е от бетон....от основите до шапките....А флекса е на изомат...като го вземах ми го хвалеха от "небето до земята"...и 4е то4но "това" ще ми свърши идеална работа...п.п. обясних им,4е става въпрос за измазване на ограда....Ииииии.....резултатът го виждате.... :cry:
baharkadirov - специалист
Поради каква причина си грундирал и нанесъл ли си грунда правилно?

Да не би при нанасянето на грунда да си карал на принципа колкото повече, толкова по-добре. Мисля,4е така е редно....а и спазвах указанията....на опаковката...Явно....съм допуснал грешка...и то каква......
Илиян Илиев™ - майстор
Ти пак не каза това терафлекс дали е лепило за плочки, но както и да е.

И пак не каза каква е причината за грундирането.

А щом си спазвал инструкциите е добре.

И не слушай никога, ама никога какво ти казва продавача. Нали се сещаш защо.

Тези цветове от мазилката ли са или си ползвал боя?
baharkadirov - специалист
Лепилото е за пло4ки...Грундирах за по -добро сцепление(и май сбърках)....След лепилото....пак грундирах с дълбокопроникващ грунд...и след това с фасаген....
Илиян Илиев™ - майстор
Не се ангажирам със сто процентова категоричност, но според мен тази невиждана комбинация в комбинация с влагата е причината.

От мен запомни едно - ако кофража не е мазан с онова млекце за лесно отлепяне трябва да грундираш само с пясък и цимент преди измазване с вароциментов разтвор, а ако се маже с готова мазилка в чувалчета не е нужно грундиране.

Преди нанасяне на лепило за плочки не се грундира. А лепило за плочки не се използва за шпакловка и мазилка. То служи само за лепене на плочки.

На следващата ограда, която ще правиш ще ти кажа как да стане за да нямаш ядове дълги години.

За тази нека каже някой колега запознат с въпросната магическа комбинация как може да се закърпи положението.

п.п. Това нещо наречено фасаген дишащо ли е?
Илиян Илиев™ - майстор
Всъщност ако се наемеш да къртиш до здрав бетон мога да ти препоръчам подходящ материал с който ще си разрешиш проблема.

Естествено струва скъпо и не знам дали си заслужава за ограда.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помощ за ограда..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: