• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
baharkadirov - специалист
Малко развитие.....Възползвах се от "циганското лято"....и повторих същата процедура от вътрешната страна...Откритите части ги грундирах с грунд,препоръчан от Илиян....и измазах с Рьофикс-цокълна мазилка(това ми предложиха ,от където взех грунда-нямали на mapei)....а и армирах с мрежа....Вече каквото стане... :)

Прикачен файл

Picture 1857.jpg грунда...

Прикачен файл

Picture 1850.jpg и циментовата шпакловка

Прикачен файл

6684880C[1].jpg дясната част е грундирана(до там ми стигна грунда)и вечерта заваля...лявата се намокри,а дясната беше суха...

Прикачен файл

6684825t[1].jpg моите помощници...

Прикачен файл

6684794S[1].jpg
baharkadirov - специалист
Излях новите "шапки"....с бяла мозайка и бял цимент(2:1)

Прикачен файл

6712406L[1].jpg

Прикачен файл

6712348z[1].jpg на долния ръб на кофража сложих от най-тънките стиропорени первази,за оттичане на водата...

Прикачен файл

6712277o[1].jpg

Прикачен файл

Picture 1861.jpg
baharkadirov - специалист
а с остатъка от сместа...направих кашпа...или саксия(или каквото излезе-още не съм я отварял)

Прикачен файл

Picture 1868.jpg на дъното сложих дървени кръгове...

Прикачен файл

6712619b[1].jpg

Прикачен файл

6712597h[1].jpg има и армировка....предстои запълване до горе....
baharkadirov - специалист
ето и резултатите...

Прикачен файл

Picture 1882.jpg въпреки вибрациите и почукванията по кофража ,не излязоха съвсем гладки...

Прикачен файл

Picture 1880.jpg
VLADO66 - майстор
Не са излезли защото цимента е малко-съотношението е 1:1.
baharkadirov - специалист
А ето и калъпа за шапките на колоните....Излята е ,но забравих да я снимам....Утре живот и здраве,ще видим резултата...

Прикачен файл

Picture 1887.jpg с това изолирах....предназначен е за гипс...но става и за дърво

Прикачен файл

6716351x[1].jpg

Прикачен файл

6716330B[1].jpg
baharkadirov - специалист
VLADO66 написа:
Не са излезли защото цимента е малко-съотношението е 1:1.
Послушах майсторите от село...казаха ми 2:1 :)
Ще пробвам и твоето съотношение....
muhtarov - специалист
аз имам един въпрос, може да е малко извън темата, но пък пак е за ограда

имам разрешително за строеж на ограда, нисък борд 60см над земята и нагоре ще правя ажурна. Смятам да я правя по подобие на италианските къщички които видях, ... проста мрежа и с годините храст който се увива около нея. Получава се много ефектна зелена оградата :)

Проблемът е че имам стълб на улично осветление които е на линията на оградата. По тази линия само че в имота на съседа има два две лампи, което ме навежда на мисълта, че кабелите за заровени и те по линията на оградата.

Какво мога да направя този случай. Не съм съгласен да местя оградата навътре в имота, все пак са 47метра :?
VLADO66 - майстор
Не е задължително да кабелите да вървят по оградната линия,даже е по-тлудно за полагане.Кабелите се полагат в ПВЦ тръби и на всеки завой и отклонение трябва да има шахта,т.е. трябва да минават през улицата пред оградата.НО,всякакви самоделни изпълнения стават така че трябва да се копне и провери.А за оградата те съветвам да не си взимаш обикновенна плетена мрежа защото с времето увисва.Вземи си поцинкована или пластифицирана електрозаварена мрежа за ограда-има ги в голяма разновидност от големина на отвора и дебелина на мрежата.
muhtarov - специалист
Все пак не е ли добре да се пише една жалба да дойдат да си преместят лампите ?! щото като закопам и ударя жиците може да стане по лошо.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Помощ за ограда..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: