Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
Който се излъгал - излъгал. Съветвам другите да не го правят.
Поотделно и трите им елемента - армировка, хидроизолация, защита - са пълен боклук, не е по-различно и като се нарекат "трислойна изолация". Като искате за без пари, купете си поне по-тежък найлон, без други простотии. Но и нищо да не се сложи под керемидите, пак няма да е голяма разликата с тези ментета.
yhv - специалист
schuldiner ти каква мембрана препоръчваш? Дай малко инфо ако е възможно.
kam34 - специалист
Аз ползвах миналата година на Брамак Veltitech 120 тънко, здраво, леко, евтино. Широко е 1.5м и работата спори бързо. Е не е паропропускливо или там каквото препоръчват но за една година наблюдения при всякакви метео условия и годишни сезони не съм забелязал да кондензира влага отдолу, но за това може да помага и факта че тавана си е доста ветровит от долната част на стрехите.
xameleon - помощник
И аз да попитам, може ли да се използва рекламен винил под керемидите, ако се намери по евтино и ще се вентилирани ли добре
theagent - специалист
xameleon написа:
И аз да попитам, може ли да се използва рекламен винил под керемидите, ако се намери по евтино и ще се вентилирани ли добре
За ползване сигурно може да се ползва, ама не виждам това какво общо има с вентилацията непосредствено под керемидите. За там ще е от значение височината на летвите на скарата и изпълнението на покрива (наличие на вентилационни отвори на билото/билата).
Иначе, за вентилация на това, което е под винила, трудно ще може да се говори, защото той едва ли е паропропусклив.
kam34 написа:
Аз ползвах миналата година на Брамак Veltitech 120 тънко, здраво, леко, евтино. Широко е 1.5м и работата спори бързо. Е не е паропропускливо ...
Екотек 140 на Брамак е по-скъпо с около 50-60 стотинки на квадрат, но е паропропускливо и по-здраво.
mury - напреднал
Аз се двуумя между мембрана/фолио или Руфолин на Ондулин.Покрива е с дъсчена обшивка,но няма нищо под керемидите,а ми се иска да стане по защитено,все пак сме с улучени /"турски"/ керемиди,и задължително оставаме с тях.Кое е по-лесно за работа,защото ще го правя сам.Мембраната с пирони ли се кове ???? Ако го направя с мембрана,трябва да кова и вертикални летви,за по-устойчиво редене после на керемидите.
bogi_86 - напреднал
Здравейте. Да използвам и аз темата. По погрешка и на мен са ми сложили Veltitech 120 на Bramac, което както вече е споменато то не е паропропускливо. Дори на сайта на Брамак си пише че не е подходящо над дъсчена обшивка. Покривът няма да се ползва (като склад евентуално) Смятате ли че ще е проблем във времето. Имам капандура и прозорец на единият калкан за проветряване.
radius - майстор
Не е никаква грешка, просто е най-евтиното от тези на Брамак. :wink:

Тема "Избор на черна хартия под циглите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: