Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naasko - специалист
Здравейте, молбата ми е да ме посъветвате каква хартия да подложа на покрива преди претърсването на циглите. Майстора си е от селото, но каза че каквото му занеса това ще сложи. Да ме насочите за марка и нещо сравнително на поносима цена.
EDI - майстор
Остави тези хартии.Вземи си подпокривно фолио и го направи като хората.Например на БРАМАК, ОНДУТИСТ на ОНДУЛИН, има и други.
8180 - майстор
Тя "черната хартия" май излиза от мода.
Сега дават разни покривни фолиа.
Разгледай Брамак, Нортоп, ВиДжиЕф, сигурно и по хипермаркетите ги има.
Различни видове са - зависи какво гониш в подпокривното и от конструкцията на покрива.
По-скъпи са, но не много - по памет ок. 2лв.
schuldiner - майстор
Основното е фолиото да е с полиестерна армировка, т.е. да не се къса на ръка.
Всички мембрани, които са на основа хартия или стъклен воал, са пълна измама - да не изреждам марки, повечето вносни, но и да не забравим българските "сертифицирани" производители.
Оттам насетне може да се търсят и други качества, освен здравина - да обира неравностите по обшивката, да е паропропускливо, да е подходящо за нанасяне на следващ слой и т.н.
Цитираните от колегата са приемливи като цена и качество. Но по-надолу няма накъде...
kabel96 - специалист
Остави тия хартии и фолиа и виж имате ли някое предприятие което ползва шкурка.Говоря за големи листове.Може и ламбада да играеш отгоре и не можеш я скъса и е и водоустойчива.Говоря ти за вече ползвана де.
tetomaster - специалист
kabel96 написа:
Остави тия хартии и фолиа и виж имате ли някое предприятие което ползва шкурка.Говоря за големи листове.Може и ламбада да играеш отгоре и не можеш я скъса и е и водоустойчива.Говоря ти за вече ползвана де.
:prayer: :prayer: :prayer: =D>
schuldiner - майстор
Какво ли не съм намирал по покривите: кухненски мушами, балатуми, найлони всякакви, тенекии от сирене, стари билбордове (винил), транспортни ленти дори, но шкурка, признавам си, не ми беше идвало на акъла...
професионал - специалист
Аз лично съм за фолио на "Брамак-.http://www.bramac.bg/produkti/pokrivni- ... al.html,но моля колегата да обясни за шкурката,че и на мен ми стана интересно.
naasko - специалист
Бюджета е доста ограничен и затова търся оптималното съотношение цена качество. Понеже къщата се обитава 1,2 месеца в годината целта е да се удължи живота на 80 годишния покрив още малко. Иначе не знам до колко е от значение, но има 4 малки отвора на подпокривното през които се вентилира с размер по спомен 1X50 и да попитам дали да ги оставя така да се гонят ветровете или да ги затворя с някакви прозорчета?
schuldiner - майстор
Имаше миналата година подобен въпрос от колегата mirk, който така и не сподели какво е сложил и дали е доволен... Тогава говорехме за Veltitech на Брамак като по-евтин вариант с прилично качество. Струва ми се подходящ за твоя случай. Междувременно правих един гараж с него и мисля, че за не толкова отговорен обект си е добре. Всъщност осезаема разлика при работа спрямо Стандарт не намерих. Коментираше се цена 1,60 лв. за квадрат, но не знам защо на мен ми го дадоха за 1,40... бе, там някъде е - под 2 лева...

Не затваряй вентилационните отвори. Ако искаш, ограничи по някакъв начин навяванията (жалузи, мрежа), но не ги затваряй съвсем, щото ще трябва да сменяш концепцията на покрива.

Тема "Избор на черна хартия под циглите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: