• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ArturDent - Почти Безобиден
- Вилата няма да има редовни документи в 95% от случаите.
- Дори и да има документи, в никакъв случай няма да са 50 кв. м. Не са разрешавали повече, навремето.
- Земята ще се води земеделска. Не че не може да се промени статута и на "За ниско жилищно застрояване", но .... време + пари.
Абе хубаво е да видиш какво пише в документите.

Не е добра идея да строиш без всички разрешителни, казах ти че може да минеш с документи за "ремонт".
Sphinx - специалист
ArturDent написа:
- Вилата няма да има редовни документи в 95% от случаите.
- Дори и да има документи, в никакъв случай няма да са 50 кв. м. Не са разрешавали повече, навремето.
- Земята ще се води земеделска. Не че не може да се промени статута и на "За ниско жилищно застрояване", но .... време + пари.
Абе хубаво е да видиш какво пише в документите.

Не е добра идея да строиш без всички разрешителни, казах ти че може да минеш с документи за "ремонт".
Ама с документи за "ремонт" не мога да учелича РЗП, нали!? :?
ArturDent - Почти Безобиден
По принцип не, но... при старите къщи в нотариалния акт не пише колко квадрата е.
Единствено в общината се декларира на колко квадрата ще плащаш данък.
Ама как се прави номера с "ремонта" можеш да попиташ архитект/адвокат. Трябва да се действа за всеки конкретен случай. Има вратички много.

П.П. Не ме цитирай всеки път, виждам какво съм писал.
Sphinx - специалист
Харесал съм парцел с разрешение за строеж за къща 200м2 на 2 етажа. При положение, че искам 2етажна къща, но 100м2 трябва ли да се вади ново разрешително...

Всъщност въпросът ми е ако има разрешително за строеж на предните собственици, то може ли аз да го ползвам и ако то е някаква квадратура и няколко етажа - може ли да построя по-малка квадратура от разрешената? :?
stenmark - специалист
Ти нямаш разрешително за строеж ,а виза.Там ти е упоменато плътността на застрояване и кота било т.е. височината на строежа.След това си търсиш архитект с екип който ти издава проект/около7/8 на брой/който архитекта на общината ти разглежда и одобрява.Сам разбираш каква е разликата от това което имаш и това което ще ти трябва.
ArturDent - Почти Безобиден
stenmark, що пък реши, че има виза за проектиране, а не разрешително за строеж? Още повече че питащия е каза 2х200 кв.м.
Напълно е възможно собственика да си направил проекта да е вземал разрешителното и да е решил да продава.

Sphinx, ще ти трябва нов проект. Най-добре е да говориш с архитекта, който е проектирал сегашната къща. Ще ти отнеме 10 минути, да ти каже какво може да се направи. Съществуват начини дори и при започнат строеж да се променят някои неща. Е не толкова генерално де. Но когато намаляваш застроената площ не би трябвало да имаш проблем с общината.

П.П. Ако строежа не е започнал до 3 години от издаването на разрешителното за строеж - то вече не значи нищо.
stenmark - специалист
Артъре прав си може и така както си предположил,но ме съмнява .
Tsilkov - майстор
Най-добре Sphinx да отиде при продавача и да му иска въпросното разрешение за да го види с очите си от коя дата и за какво е - иначе само хвърляме боб.Ако все пак има разрешение за строеж то може да се ползва ,но е на база даден проект.Понеже твоите нужди са други ще трябва преработка на проекта.Хубавото е че така си спестяваш предварителни договори с ЧЕЗ(или там каквото е),ВиК и имаш виза.Лошото е ,че се хващаш на едно хоро с общината :rolleyes:
P.S.Иначе и аз залагам на това че има само виза - иначе продавача щеше да почне да те "курбанясва" проекта за каква хубава къща с колко стаи е.......................
oho-boho - напреднал
Sphinx написа:
Tsilkov написа:
Макар ,че за еднофамилна къща такова животно като средни цени няма(там всичко си зависи) подкрепям мнението на torbalan като добра ориентировка.Общо взето цената за такъв ремонт е цена на нова къща минус цена на груб строеж.Понякога даже може и да излезне повече ако има някакви проблеми със съществуващата къща.Не схващам jekasus какво смешно видя в поста му?
А груб строеж на къща 100кв.м е около 30000 eur, нали?
няма такова нещо - 10000 евро излиза ако се прави с акъл

говорим само за груб строеж без настилки облицовки и тн
Sphinx - специалист
Колеги,

имам сериозен интерес към един парцел, но за него знам само, че се води УПИ(имам и конкретния номер). Има ли начин да разбера дали в този имот може да се строи и на каква площ и на каква височина и т.н. и т.н. без съдействие на настоящия собственик.

Това се налага, тъй като имота се продава от съдия изпълнител.


Благодаря!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Колко би струвал ремонт на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: