• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Pooh - майстор
roofbuilding написа:
Дълбоко се съмнявам, че колегата "4efo" е представител на тази фирма.
Абе не го отрича, не пише друго освен цитати от сайта на ВЕДЕРНИК или лични нападки, вече и спря да пише, след като му се зададоха доста "неудобни" въпроси и то от доста потребители ... Де да знам, можеше да каже поне за Женските П....релези нещо :wink:
roofbuilding написа:
Конкретно на въпроса,независимо от тежеста на керемидата, трябва да се има впредвид и 2 други значими фактора, а именно снега и вятъра. Натоварването на снега е около 500-600 кг/m2. Затова, когато казват, че дадена керемида е по-лека от другите видове в 2 пъти не означава, че и сечението на ребрата, поповете, столиците трябва да се намали в 2 пъти.Натоварването на снега и вятъра при 2 вида е същото.
roofbuilding написа:
Мен ме учудва друго. В таблицата за сравнение, която е на сайта им, недостатъка на тези керемиди е :
1. Ново производство , трудно се намират, желателно е да се коват за скарата
2. Ограничен брой търговски пунктове.

а тази таблица дори ни тяхна. Оригинала е тук http://www.tiling.com.ua/price.html
Типичен български сайт - copy-paste от където намерим информация. На другата фирма цитирана в темата, сайта им е пълен с всякаква полезна информация - схеми, детайли и т.н., докато нашите горди производители на Мраморно!!! Полимерни цигли само са намятали разни цифрички, колкото да впечатляваме народа. Да, ама народа вече взе да пита "От къде ги взехте тези цифри? Какво означават? Кой гарантира за верноста им?" Тези неудобни въпроси всячески се избягват от "гаражните" производители на каквато и да е продукция - ТОВА е основния проблем в цялата тема, поне за мен.
roofbuilding - специалист
Предполагам, че покрива е студен затова няма хидроизолация от конденз.
Tsilkov - майстор
roofbuilding написа:
Натоварването на снега е около 500-600 кг/m2.
Това е абсолютен максимум и то за високопланински раьони.Стандартното натоварване от сняг по населените места е 140-200 кг което пак си е доста :lol: .Освен това има значение самия наклон на покрива ,опасност от снежни торби........Аз лично не съм виждал в проект повече от 240 кг. натоварване от сняг.Прав си ,че не е единственото натоварване и че с двоино падане теглото на покритието не пада двоино сечението(цената) на конструкцията.Въпреки всичко леките покрития доста изменят и опростяват конструкцията под тях :)
Фло - специалист
За България максималното нормативно натоварване от сняг е st = 2,0 kN/m2. Коефициентът за натоварване от сняг се приема γf = 1,5.
Скачал съм с два крака/100 кг/ поне 5-6 пъти върху подпряна на две точи полимер-пясъчна керемида докато я счупя на две.
Pooh - майстор
А пък тия - полимер-МРАМОРНИТЕ са още по-ЯКАТА РАБОТА ... ехеееее ... не цигли, а космически кораби направо. :wink:
Само за сравнение - сядал съм на ивица гипсокартон без да се счупи в продължение на поне 20мин., водоизместимоста ми по последни данни е 135 литра - туй картона и той бил ЯКАТА РАБОТА, пропуснах само да уточня посоката на натоварване, ама то явно не е важно.
Фло, нали не приемаш насериозно тази тема - тя е отишла улево, още когато се разбра кой-кой е. :wink:
Фло - специалист
:-D Бях купил една керемида за мостра и да скачам отгоре и май беше по 1,40 бройката,не помня без или със ДДС.Отказах се ,защото реших покрива да е плосък,както поначало ме увещаваше архитекта.
Spokoiniq - майстор
Maй беше 1,60 и нещо с ддс, а колкото до скачането-двама по сто кила скачахме на една керемида за проба заедно, удържа :mrgreen:
Tsilkov - майстор
Следващия път ако играят две танцьорки по 55 кила отгоре и аз ще зема си купя някоя друга без да имам нужда :lol:
complast - специалист
roofbuilding написа:
Дълбоко се съмнявам, че колегата "4efo" е представител на тази фирма. Конкретно на въпроса,независимо от тежеста на керемидата, трябва да се има впредвид и 2 други значими фактора, а именно снега и вятъра. Натоварването на снега е около 500-600 кг/m2. Затова, когато казват, че дадена керемида е по-лека от другите видове в 2 пъти не означава, че и сечението на ребрата, поповете, столиците трябва да се намали в 2 пъти.Натоварването на снега и вятъра при 2 вида е същото.Според мен точно това са пропуснали при монтажа на тези керемиди. Мен ме учудва друго. В таблицата за сравнение, която е на сайта им, недостатъка на тези керемиди е :
1. Ново производство , трудно се намират, желателно е да се коват за скарата
2. Ограничен брой търговски пунктове.

а тази таблица дори ни тяхна. Оригинала е тук http://www.tiling.com.ua/price.html
Къде го прочете това???Във всичката възможна литература пише,че пресния сняг е около 100кг./м3/обърни внимание метър КУБИЧЕН/
С други думи,сега на покрива ми има 60см. сняг който тежи 60кг/м2
roofbuilding - специалист
Грешката е моя. Имах впредвид 50-60 кг/m2.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Полимерни Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: