• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Като прочета, че нещо, което се произвежда от 5-6 години има живот 100 години, се чувствам като боядисано врабче - нещо не ми се вярва.
Хвърлят се десетки години гаранция с надеждата, че после "Я камилата, я камиларя".
Въздействието на УВ лъчите върху пластмасите и пигментите е сериозно и при всички случаи трябва да се отчита.
Що се отнася до натоварването, не съм виждал керемида, каквато и да е тя, да се счупи от сняг. Това натоварване касае конструкцията, а не толкова покривния материал, доколкото са спазени изискванията на производителя на материала.
Механичната здравина на тези материали не трябва да се издига в култ. Не е експлоатационно натоварване скачането върху покрива, а е по-скоро изключение и застрахователно събитие (вандализъм).
Въпрос на избор е леко или тежко покритие. Всяко си има своите предимства и недостатъци. На пазара се предлагат изделия от 4 кг./м2 до 60-70 кг/м2 собствено тегло.
Не се карайте и заяждайте, строим сглобяема къща и фирмата ни предложи вместо брамак да покрие къщата с пясъчно полимерни керемиди. Видът им е същия, но са два пъти по леки от обикновенните, а това улеснява построяването на покривната конструкция. За качествата им знам това което пише в сайтовете и то естествено е много добро като отзиви. Ако знае някой как стои реалноста да пише. Така ще помогне на такива ,които трябва да решат като мен.
roofbuilding - специалист
В интерес на истината металните керемиди тежат 4,5кг/м2, а битумните тръгват от 8кг/м2.Не се подлъгвайте за дървената конструкция, защото разликата в тежеста на керемидите са някакви 20кг.
Tsilkov - майстор
На бетонните и пясъчно-полимерните какво е теглото на квадратен метър?
roofbuilding - специалист
Бетонните керемиди 48кг/м2.
Полимерните 24кг/м2.
Информацията е от производителите.
svetoslavoff - специалист
Здравейте,
Предстои ми ремонт на покрив и аз от няколко години ги гледам по стр борси, но като че ли наистина информацията в мрежата е малко постничка. Ако потеоретизираме, би трябвало производителят да е провел тестове за ускорено стареене от UV лъчи, но поне аз не намерих инфо за такава методика и дали се прилага. За някои от производителите май не е основно изделие, други не предлагат комплектуващите нещица, които дават цялостната визия на покрива. Ако са с добър(сравн дълъг) живот са подходящи за "направи сам" поради постоянна геометрия, сравн леки, лесно разкрояване, здрави. Като гледам в мрежата, за някои битумни дават 20г живот, защо пък полимерните да не откарат толкова. Може пък да се появи(ако още го няма) нещо за периодично възст - напр на 10г на UV защитата. Колегите по-нагоре вече посочиха непълната инфо на производителите. СЪздава се впечатление, че не държат чак толкова да наложат изделията си на пазара. Големи фирми с осн дейност покривни конструкции като че ли не са им фенове.
Не се занимавам професионално със строителство, още по-малко пък на покриви, така че моля да бъда извинен за пропуски и неточности в поста си.
Приятна вечер на всички!
Petyaaa - напреднал
Здравейте и от мен в тази тема за полимерни керемиди, в която почти не става дума за полимерни керемиди :lol:
Ние на нашата къща на село сложихме полимерни на Ведерник миналата есен (2011г.). Не сме ходили още там след зимата, така че ще пиша пак скоро и може да пусна и снимки, за който се интересува.
Като цяло впечатленията ми досега са: страхотно отношение на екипа на Ведерник, отговарят бързо, любезни са и ни помогнаха с един проблем с фирмата за доставка (върнаха ни част от парите за доставка, защото доставчиците се уплашиха от пътя и ни разтовариха керемидите на майната си). Керемидите изглеждат супер, за качеството след зимата ще пиша пак, както казах. Един детайл обаче : на комините майсторите ни сложиха бетонни на Брамак, за всеки случай, защото полимерните, като се запалят, започват да се топят леко и да пушат.
ROBOT - напреднал
Някой с мнения и впечатления за полимерните керемиди в 2015???
Spokoiniq - майстор
За 6 години-доволен!
vk - специалист
Моля, който знае да ми каже - кои са най-добрите мраморно-полимерни керемиди и кой е производителя (гледам че са преустановили производство на керемидите "ведерник" http://vedernik.com/contact). Тел./Факс: 0936 / 540 48 в Белоградчик
Второ има ли съвпадение на тези керемиди със керемиди на тондах, така че да могат да се добавят.
Аз не съм специалист по покривите, а питането ми е по-скоро защото много взеха да се чупят настоящите керемиди на покрива- "тондах македо", та мисълта ми е дали не могат да се подменят поетапно със такива мраморно-полимерни.
Някъде мярнах, че са много яки- 3 (KN)кило нютона натиск за да се счупят.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Полимерни Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: