• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Преди години гледах на едно Стройко тази фирма.Взимат размера на покрива и мембраната я произвеждат като цяло в заводски условия. https://www.youtube.com/watch?v=s_RMC6m5tyY
Tsilkov - майстор
Grezinski написа:
аз бих обърнал внимание на PVC, TPO, EPDM мембрани,
Тези продукти които цитираш са добри за покриви с голяма квадратура и правилна конфигурация (за разни халета и магазини са незаменими), но при покриви на еднофамилни къщи битума си е оптималния вариант. Просто обаче и там си иска добра замазка, качествен материал за паро и хидроизолация и обработка на детайлите.
Обикновенно проблема на всички покриви е един - хората гледат в магазина цена на покривния слой (керемиди 20 лева, ламарина 12 лева, битум 8-12 лева) и въобще не си дават сметка че покрива е многопластова (конструкция, топлоизоалция, пароизоалция, детайли...) система идваща на крайна цена 120-180 лв/м2. Като получат офертата и хоп изненадка в цената. Почва едно рязане на парче от къде доиде. Изпълнителя пък вече е изгубил време в един куп срещи за обяснения и оферти и гледа да не остане валат и изпълнява каквото реши клиента на негова си отговорност.
vsterev - специалист
stivemaster написа:
Ей това марката е голяма работа, като напише Щерев покрив Шлебах, все едно направили го там и пратили хора да го монтират.Нищо подобно, това е просто фалцов покрив с пластифицирана ламарина и в случая с Щерев, най вероятно изпълнен или от Мухтаров или от А.Недев.
Разбира се дори във форума има много добър производител и инсталатор на такива обшивки - Вадим Владимиров
Стивмастър усещам някакви заядливи нотки в поста ти. Влизайки в тона ти бих отговорил така - аман от теоритици и гадатели. Теоритици, защото - не ме интересува, кое е марка, кое е машина и кое технология - но виж този линк, тук производителя си го води технология и аз цитирам името на технологията, ти ако искаш си го наричай, така както ти харесва! Опитваш се да гадаеш, но отново удряш на камък, изпъленнието не е от посочените от теб имена, въпреки, че съм се срещал с Вадим и мога да кажа само добри думи за него.
Не виждам защо се заяждаш, в крайна сметка се опитах да ориентирам потребителя, както и Цилков писа един такъв покрив не излиза по-скъп от стандартните керемиди с подпокривното пространство, стига да се направи така както трябва.
stivemaster - майстор
Гледай сега,има малка вероятност да греша и ти да не си този Щерев от Варна, който аз познавам,в този случай мога да се извиня.Ако си същия обаче,ти не заслужаваш.После се пише теорЕтик ,а дали съм само такъв, ще оставим на другите да преценят.
Относно това което те е подразнило ,а ако се замислиш, не знам защо се дразниш ,опитвам се да те коригирам в частта ти "система Шлебах" щото такава всъщност НЯМА.Може да звучи добре, ако те зарибява продавача на имота, но иначе .....
За хората които не знаят ще обясня, че примерно във Варна, споменатите в предния ми пост и още 1-2 фирми само, могат да изпълнят такъв покрив, разбира се не с машини на този германски производител и имат възможност да го монтират различно читаво (аз бих препоръчал само Мухтаров,макар че не ми е приятен като човек).
Ето производители на машини:
цък бай американец прави всякакво технологично обурудване за такива покриви и не само
цък
цък тази дори е преносима,този китаец ако се загледаш също има цялото необходимо технологично обурудване като производство ,щото извит панел у нас не знам кой прави и монтира .
Не точно германеца е измислил топлата вода,макар че си мисли така.
vsterev - специалист
stivemaster написа:
Гледай сега,има малка вероятност да греша и ти да не си този.....
Стивмастър няма какво да гледам, промени си изказа и тона, също така престани да си фантазираш, колкото пъти се опитваш да налучкваш постоянно удряш на камък, не, не съм от Варна, живея на другия край на България. Ако беше обърнал внимание на линка, който ти изпратих щеше да ти стане ясно, че фирмата е производител на такава ламарина и освен тази технология Шлебах, предлага и друга и в двата случая ламарината е фалцова, само че има разлика в профила и в самото окачване върху дървената обшивка. Казано по друг начин заготовката е полиестерната фалцова ламарина, но в зависмост, коя от двете технологии се ползва се получават различни профилни елементи, това щеше да го разбереш, ако беше прочел линка от предишния ми пост. Не искам да ми се извиняваш - не те познавам и хич не ми пука, само дето подобни заяждания излизат извън границата на добрия тон.
stivemaster - майстор
Пич,ти бъркаш тона май.Аз съм ти писал и като се уверя че не си този за който те мисля ще ти се извиня.Не се старай да се опитваш да ми обясняваш защото за разлика от теб ми пука,правя разлика и затова те поправям,аз съм строителен техник.

ПП
И тъй като ме информираха откъде си, очевидно греша и ти се извинявам за подозрението.
theagent - специалист
egomen66 написа:
stivemaster написа:
Разбира се дори във форума има много добър производител и инсталатор на такива обшивки - Вадим Владимиров
Вадим , че е майстор инсталатор , спор няма.
Жалко , че в последно време , не се включва във форума.
Не знаех , че е производител.

:partyman:
На Вадим вече не може да се разчита. Май изобщо е минал в нелегалност - телефон не отговаря, страница във Фейсбук - изтрита ...

А за покрива: Метален покрив с двоен фалц е хубаво нещо, НО и цената му е като за хубавите неща, т.е. - висока. Това се отнася и за цената на труда - малко са изпълнителите, които могат да направят метален покрив със стоящ фалц като хората и, съответно, цената на труда им е височка. Като добавим в сметката и водоотвеждането и снегозадържането и работата става хептен дебела ...
Последна промяна от theagent на съб ное 12, 2016 12:06 pm, променено общо 1 път.
stivemaster - майстор
Цената е до 50лв/м2, което не бих казал че е много, за това което получаваш.
koceto_pz - специалист
Добра говорилня е станала тук...
bulhomes2 - майстор
Последното писане е преди месец и половина, но щом казваш, че е добра...
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Изграждане на нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: