• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stivemaster - майстор
Ами ей тука http://www.stroyexpert.bg/%D0%A1%D1%8A% ... D0%A0.html (ебаси линка) колегата се е опитал да обясни какво искам да кажа надълго и на широко за който иска да прочете.
А по повод това кой поръчва музиката и кой и как свири, колега не съм съгласен ,ако си извикаш БУГИ БАРАБАТА да ти свири на сватбата и по някое време го накараш да свири песен на АЗИС няма да се получи колега да знаеш .Това за селските бекове - инвеститори сме го говорили нееднократно и затова сме на това дередже .Нещата трябва да се променят обаче и аз за себе си съм взел решение повече подписа си под селяндурска приумица да не слагам и по всякакъв начин ще гледам да въздействам на тези на които е възможно а другите ще ги моря колкото мога.
По другия въпрос дали е заинтересован и дали тухлите и варта имат своето място аз за себе си имам друго схващане ,а именно - пътят до нещо никога не е само един ,но един е най краткия колега и когато говорим за КЪЩА в най общия смисъл, за да не говорим единия на холандски другия на иврит трябва да се разберем за какво говорим.
Дали говорим за ИКОНОМИЧЕН вариант като в случая това включва - бюджетно конструктивно решение ,възможност за самоучастие с цел спестяване на средства и в крайна сметка максимално добър резултат ,тоест (предвид че не сме в 60-те години и мръсните иранци сега като ни прее..ат , горивата ни ще скочат най малко с 30%) възможно най нискоенергийна и от най издържливи във времето материали къща.
Или в другия случай на "преял снобар" който гледал по Дискавъри къща от слама измазана с конски ...айна и иска възможно най "екологични" материали и т.н.
За "тухлите и варта" всички знаем какви резултати можем да получим с какви хора и на какви пари,никой на казва че не можем ,въпроса е че говорим за ПАРИ !!!
Макар че в най общия смисъл тъй като дискусиите и в този форум протичат като някои хора четат по диагонал дори собствените си постинги обсъждаме неопределимите желания на хора дето от една страна не знаят какво искат не си правят труда и да помислят ,не отбират и от съвет ,но пък могат войнствено да отстояват това си поведение.
Нали точно такива са и масата от обикновените хора на които се дивим на изпълненията по балкони и фасади в ролята им на инвеститори.

Там по горе съм подчертал ПАРИ тъй като нищо от предложените материали не е случайно нито трайността им като материали нито цените им нито лекотата на работа с тях.Да не говорим изобщо за напредничавостта на системата сандвич панел от стиропор и в случая магнезитна но отговаряща на разбиранията ни за циментофазерна плоскост доказала се във времето .Мога веднага да снимам и покажа 32 годишен сандвич от етернит и стиропор брутално оставен нешпаклован и все още здрав.
Ако след анализ колега Tsilkov ми докажеш че можеш да вържеш екологичните материали в тази цена с такава степен на завършеност и внимавай сега в този срок на изпълнение ще приемем че съм се изказал неподготвен и аз също ще науча нещо.
Ей това най общо са аргументите ми тонът ми да звучи сърдито. Ако ги имате предвид и изясним посоката на дискусия тонът ми ще се промени и ще си похуртуваме приятелски.
tetomaster - специалист
И проектанта като напише:" Всички вложени материали и СМР да отговарят на БДС и т.н." си връзва гащите.Като по поръчка вица на деня в www.dir.bg e :"Бай Ганьо и американец се хванали на бас, кой пръв ще си построи къща.
Американецът си отишъл в Америка, а Бай Ганьо - България.
След две седмици разговарят:
Американеца::
- Още пет дни и съм готов!
Бай Ганьо:
- Още пет документа и започвам!!!"
Tsilkov - майстор
tetomaster написа:
- Още пет документа и започвам!!!"
Това не го е казал на втората седмица ,а на втория месец когато американеца е пазарувал мебели :lol:
koceto_pz - специалист
Искам да попитам какво означава двоен гредоред,и има ли бъдеще в него?
koceto_pz - специалист
Да изтупам темата от прахта :idea: ,така или иначе 2012та не успяхме с съпругата да стартираме проект за къща и реализирахме план Б закупуване на апартамент.След три години вече сме на прага да осъществим мечтата ни...къща :-D .Миналата седмица минахме през нотариус за въпросното дворно место за което ви говорих преди три години и сега сме на етап строителство.Единствената най важна промяна която решихме е къщата да е тип 'сглобяема',вторник идната седмица имам среща с фирма която ги строи.Искам да помоля хора които имат такъв тип къща да споделят малко повече инфо за проекта :).
[quote="koceto_pz"][/quote]
И какво стана с вашият проект? избрахте ли фирма изпълнител и решихте ли какво ще построите?
koceto_pz - специалист
Човек трябва да преследва мечтите си :-D ,днес майсторите завършиха фундамента,след ден два свалят кофража и започва зидарията имам два дни да реша какви тухли да използвам...стандартни 4-ки или Винербергер,нещата клонят към Винербергер и до понеделник трябва даже да съм ги доставил на обекта :? .
radius - майстор
За първи път чувам сглобяема къща с поротерм :razz:
stivemaster - майстор
Зависи човека кво влага в "сглобяема" като значение.
koceto_pz - специалист
Грешката е моя, къщата ще е класически строеж с тухли ,в крайна сметка заложих на Винербергер и се надявам всичко да е ок .
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "Изграждане на нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: