• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bulhomes2 - майстор
pepone1 написа:
аз питам конкретно за този проект за къща, не питам за на баба Мара от горно нанадолнище колко ще и струва евентуално , ако еди кво си, не е трудно да се сметне коло ти е излезнало до момента
И смяташ, че с такова питане някой ще седне да ти смята? Успех!
stivemaster - майстор
pepone1 написа:
аз питам конкретно за този проект за къща, не питам за на баба Мара от горно нанадолнище колко ще и струва евентуално , ако еди кво си, не е трудно да се сметне коло ти е излезнало до момента
Че се и тросващ на въпроса на колегата.И защо - щото това което ти изглежда интересно е правилно построено ли ? Искам да кажа законно,а не че сигурно е по проект.Щото то може да е по проект и да е незаконно.
За да не се плюнча аз да пиша, ето ти [url=http://www.архитект.bg/1041105110541043/5]линк[/url] ,как аджеба се свързва зидарията с колоните и защо .
pepone1 - помощник
аз ли не пиша както трябва или вие не четете както трябва :rolleyes: направо ме изумяват някакви хора, не ми пука правилно ли е построено, законно ли е , незаконно ли е, зидарията каква е още по малко ме интересува, интересува ме цена, с големи букви да не го пропуснеш ->>>>>ЦЕНА<<<<-, и на тебе ти се "тросвам" на забележката, чети преди да пишеш, не знам какво пушиш/пиеш ма е доста несериозно да ми говориш така
Последна промяна от pepone1 на пет авг 05, 2016 11:04 am, променено общо 1 път.
pepone1 - помощник
bulhomes2 написа:
pepone1 написа:
аз питам конкретно за този проект за къща, не питам за на баба Мара от горно нанадолнище колко ще и струва евентуално , ако еди кво си, не е трудно да се сметне коло ти е излезнало до момента
И смяташ, че с такова питане някой ще седне да ти смята? Успех!
не мисля, че е особено сложно да сметнеш колко пари си дал за дадено нещо нали, или нещо се бъркам?
gechev - специалист
Г-н pepone1, не отваряйте с ритник вратата. Тук рядко говорим за цени, особенно за нови къщи. Вашия проектант ще ви направи сметка колко би ви струвал строежа, защото той ще ви е направил и проекта. Та първо си намерете проектант. "Не с рогите, а с езику" е казал мъдрия български народ.
egomen66 - майстор
pepone1 написа:
, или нещо се бъркам?
Определено бъркаш , и то много.

Има много , ама много , обективни и субективни фактори.
За отпочването на къща от 100кв.м. , си приготви едни 50-60К.
И бъди готов да стигнеш до 150-200К , до първото посядване на масата на салата и ракийка. :partyman:
pepone1 - помощник
pepone1 написа:
, или нещо се бъркам?
egomen66 написа:
Определено бъркаш , и то много.

Има много , ама много , обективни и субективни фактори.
За отпочването на къща от 100кв.м. , си приготви едни 50-60К.
И бъди готов да стигнеш до 150-200К , до първото посядване на масата на салата и ракийка. :partyman:

т.е. след грубия строеж още 100-150 за довършителни, понеже имам наблюдение в момента за такова нещо, да найстина апартамент 120 квадрата, до момента ремонта е 50к, мазилката е свалена до тухла, електро,вик,изолации, дограви(3ен стъклопакет) всичко из основи, наистина момчето и доста неща сам направи, но това включва и климатици, бани , кухня , подови покрития така, че тия 150 к за довършителни, ако са отвънка с озеленяване и веранди е ок, и това е цена която е доста понусима, което се опитвах да разбера от началото :partyman:
Последна промяна от pepone1 на пет авг 05, 2016 2:09 pm, променено общо 4 пъти.
pepone1 - помощник
gechev написа:
Г-н pepone1, не отваряйте с ритник вратата. Тук рядко говорим за цени, особенно за нови къщи. Вашия проектант ще ви направи сметка колко би ви струвал строежа, защото той ще ви е направил и проекта. Та първо си намерете проектант. "Не с рогите, а с езику" е казал мъдрия български народ.
г-н gechev, така е, но за да отидеш до проектант, трябва да си направиш сметка дали има смисъл и дали ти е по джоба , или вие отивате в шоурума и си поръчвате кола без преди това да знаете дали може да си го позволите?
Чираче - майстор
pepone1 написа:
bulhomes2 написа:
pepone1 написа:
аз питам конкретно за този проект за къща, не питам за на баба Мара от горно нанадолнище колко ще и струва евентуално , ако еди кво си, не е трудно да се сметне коло ти е излезнало до момента
И смяташ, че с такова питане някой ще седне да ти смята? Успех!
не мисля, че е особено сложно да сметнеш колко пари си дал за дадено нещо нали, или нещо се бъркам?
Не, не е сложно, но аз няма да седна да смятам заради теб
pepone1 - помощник
мисля, че нагоре ми отговориха, мерси , че се включи адекватно
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16

Тема "Изграждане на нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: