• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
v_tan - специалист
stenmark написа:
Един въпрос относно покрива :Защо няма метална обшивка където са челните дъски и улуци няма ли да има?
Ще има, материалите са на лице, време няма.
roofbuilding написа:
Прикачен файл:
5.jpg
Тук се вижда снадката на листовете, горния и долния. Като падне снега, а при теб ще падне бързо, защото нямаш снегозадържане (поне на снимките то не се вижда) :), хубаво е да завиеш всяка керемида към скарата (говоря само за снадката на горния и долния лист). И да те предупредя, ще видиш зор с монтажа на улуците. А за къщата, ПОЗДРАВЛЕНИЯ. =D> =D> =D>
Снимките са миналогодишни, тази специално, веднага след поставяне на тази страна с 30% от винтовете.
Фло написа:
Наредба № 2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни зони
Чл. 51. При дървени междуетажни и покривни конструкции гредите се анкерират в земетръсни пояси и се укрепват с диагонални връзки.

На снимките се вижда ,че липсват диагоналните връзки при конструкцията на тази къща.Диагоналите са важни за ограничаване въздействието на вятъра ,както и при земетръс. Най-малкото на всяко кюше е трябвало да има по 2 диагонала.
По-горе съм споменал, че диагоналите са вече сложени, съжалявам но нямам снимки под ръка. Те са по конструктивния проект, от метална шина с шир. 40мм, захванати по диагонал на стените и големите мембрани с усилени винтове.
На снимките много от нещата не са на 100% към момента на заснемане, просто надпреварата с времето беше сериозна.
v_tan - специалист
masteradmin написа:
Ще кача всички снимки тук: http://gallery.napravisam.com/thumbnail ... =88&page=1
Мога ли да редактирам снимките от тази галерия ако се наложи?
rendo - специалист
Металната греда от едната страна видях че се носи от бетонена колона а от другата на дъските ли се носи :shock:
v_tan - специалист
rendo написа:
Металната греда от едната страна видях че се носи от бетонена колона а от другата на дъските ли се носи :shock:
Да лежи върху метална стъпка, обхващаща четири греди 5х10.
PIP - майстор
Поздравления за къщата =D>
Tsilkov - майстор
v_tan написа:
rendo написа:
Металната греда от едната страна видях че се носи от бетонена колона а от другата на дъските ли се носи :shock:
Да лежи върху метална стъпка, обхващаща четири греди 5х10.
Каква е целта на този "пирует"-ясно че премостваш нещо на по голямо разстояние ,но какво?Защо на единия краи стъпва на бетонна колона ,а в другия на дърво :?.По каква причина избра точно Смърч и колко лева беше допълнителната обработка?
v_tan - специалист
Здравей Tsilkov. С металната греда премоствам разстояние от 6 м., което с дървена (ако не е съставна) щеше да е трудно- и по-скъпо. А се налага тъй като между кухнята и трапезарията няма стена, а отгоре е емпорето. Също и част от товара на покрива лежи върху този участък. Проблем че от другата страна е дърво няма, проверено е. Дървото поема доста големи товари на натиск, а е и хванато в общата конструкция, така че и усукванията и разместванията са сведени до минимум.
Металната греда ще е видима, необработена с боя, само с прозрачен грунд, така че ще има и декоративен ефект. С бетоновата колона ситуацията е подобна (нещо ми се бъркаше бетон :-D ) - тя ще е иззидана с едни 50 годишни единични тухли, които събрах от един стар обор, които също ще са видими.
Смърч ми препоръчаха, като цяло е с по-малко смола в дървесината, сушенето беше около 50-60лв/куб.м, импрегниране в камера пак толкова, а препарата за ръчно нанасяне е около 10-12лв на литър, като се разрежда с вода в съотношение 1:7.
Качвам едно разпределение, да се видят помещенията и мястото на тази греда в цялата схема.
Прикачен файл:
razpred-Model.jpg разпределение 1 етаж
stenmark - специалист
v_tan Ако може били споделил този Резистол къде се продава и каква е разходната норма.Преди търсих информация от къде мога да си купя но так и не открих.Направил съм скелета на покрива и не е завършен/отгоро съм сложил найлон/тъй като работата ми е свързана с много командировки.На пролет живот и здраве ми се иска да го напръскам ,но не мога да избера препарат.
v_tan - специалист
stenmark написа:
v_tan Ако може били споделил този Резистол къде се продава и каква е разходната норма.Преди търсих информация от къде мога да си купя но так и не открих.Направил съм скелета на покрива и не е завършен/отгоро съм сложил найлон/тъй като работата ми е свързана с много командировки.На пролет живот и здраве ми се иска да го напръскам ,но не мога да избера препарат.
Ето сайта на фирмата; http://www.uvix-bg.com/
като отидох за първи път се оказа, че собственичката моя учителка от техникума (ТДВА). Света е малък.
Хората са много коректни, препаратът е английски, и за разлика от прехваления Бохемит е много по-малко опасен и токсичен за човешкото здраве.
Пак там си импрегнирах и основните греди във вакуум камера.
Успех.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Строителство на дървена къща - текущ проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: