• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gvladkov - специалист
:supz: :partyman:
jekasus - майстор
Бетонна колона със стари тухли много яко се вписва в интериора =D>
v_tan - специалист
да, само трябва да я иззидам, но нещо си дадох малко почивка, че то писва.
jekasus - майстор
v_tan написа:
да, само трябва да я иззидам, но нещо си дадох малко почивка, че то писва.
Точно така оставена ме кефи, не бих я зазидвал.
v_tan - специалист
това може да ме ласкае... и миналата година имаше някакви герои, обаждах им се и махнаха снимките от сайта си. лошото е че заблуждават хората, па и мене... а не ги помня да са идвали :-D
Мисля утре да им звънна и да им поръчам един оглед :lol:
yor
Здравей v_tan,страхотна работа.Респект.Дали е удобно да дадеш координатите на конструктора който си ползвал.
Предварително ти благодаря и успех
v_tan - специалист
малко бетон... Днес направих подовата плоча на бъдещото котелно.
12 бъркала на бетонобъркачка 120л. - едно бъркало е 1 количка.
Отново сам...
Пропорция на бетона:
3 кофи чакъл
2 кофи пясък
1 кофа цимент
вода колкото толкова :lol:
Прикачен файл:
IMG_20130617_110059.jpg
Прикачен файл:
IMG_20130617_112504.jpg
Прикачен файл:
IMG_20130617_165800.jpg
bebo_cv - помощник
Здравейте!
Първо и най-важно - благодаря ви на всички за темата, дискусиите и ценната информация и опит, който споделяте! Моля, продължавайте! :-D

Второ, Витане, страхотна къща ти се е получила! Като гледах ония грозни основи в началото хич не го виждах така. Евала!
Градата облечена с тухли - уникално интериорно решение!

Сега малко питания да отправя. Никъде ли нямаш хоризонтални ребра между вертикалните?
С оглед на изминалото време кое би свършил по друг начин?

И аз след пребиваване в САЩ се запалих по този вид градежи. Замислил съм подобно изпълнение като технология, но колкото повече чета май повече въпроси изникват. Препоръчайте добро четиво на български или английски, най-добре наръчник, за предпочитане в електронен формат. :-D

Къде може да си види какъв се води климатът за определен район? И съответно къде пък - какъв тип конструкция препоръчват братята американци за случая? Аз съм още на фаза търсене на парцел, но е решено, че ще е на самия бряг на Тунджа, което значи мек климат, но висока влажност и силно вероятно високи подпочвени води.

Намирам и доста информация за декинг. Искам при мен подът и на първи етаж да е без плоча. Изпълнението същото ли трябва да е?
v_tan написа:
В случая разсъхването и скърцането не са ми проблем. Дълго време съм живял в блок с гредоред и май съм свикнал. Големия пистолет е с пирони 90мм, имах по-къси но свършиха, а доставките са много бавни. Предполагам че винтовете са тези с набраздената резба? Подовото както казах е експеримент, поне в България. Най-вече защото дървесината най-вероятно е още влажна. Иначе тия 2 см. на дъските не мисля че са проблем на топлото. Ако толкова не става догодина махам крайната дъска до прозорците и закачам радиатори за тръбата, която съм пуснал. А остатъка ще си почива под подовото.
А ползвали ли сте водоразтворимия лак на мегахим за паркет (с тефлон). Мисля него да взема.
колега браво за къщата. би ли споделил как се държи подовото под дюшемето ? в момента проектираме къща и на мен много ми се иска подово под дюшемето, но на работата подово под ламиниран паркет не върши работа.

предварително благодаря за споделянето на опита
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Строителство на дървена къща - текущ проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: