• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
8180 написа:
Едва ли ще се развихри дискусия - не е много популярно засега у нас.
Тепърва ще стане популярно с навлизането и експлоатацията на дървените скелетни стени.
За мен най-интересен е въпроса кое е по-доброто за нашите условия:
-без паропреграда отвътре и вентилируема фасда отвън.
-с паропреграда отвътре и невъзможност на сградата да "диша".
8180 - майстор
Tsilkov написа:
Тепърва ще стане популярно с навлизането и експлоатацията на дървените скелетни стени.
За мен най-интересен е въпроса кое е по-доброто за нашите условия:
-без паропреграда отвътре и вентилируема фасда отвън.
-с паропреграда отвътре и невъзможност на сградата да "диша".
Ти пък - аз очаквах ти да ни насочиш.
Като четящ любител, клоня към първото, но все пак СЪС някаква лека паропреграда отвътре - клас II, III по задокеанските.
Преди бях на мнение за яка бариера отвътре, но виж как се отмятат и зад океана.
Проблемът е, че в БГ такива "изпилени" изпълнения са рискови заради малкото (никаква или подвеждаща) информация за материалите. Кьораво и сакато си рекламира продуктите като "дишащи", без да му минава през акъла, че някъде е необходимо обратното, особено при леките конструкции и вътрешни бои/мазилки.
Показаното пък от В-тан, вероятно изглежда "неземна фантасмагория за ентусиасти" на днешен ден.
badves - специалист
Колега на каква цена взе металните керемиди?
Sharkolia - специалист
вече сме 13 апр. 2012г. ти сигорно спокойно си живееш в новата къща ,а аз едва сега виждам темата ти и те поздравявам за куража сред бункерното строителство на село да си спретнеш дървена къща :)
v_tan - специалист
Абе още не си живея, защото всичко иска доста време пък и пари, а гледам да правя нещата както трябва, да няма после спешни ремонти, та става бавничко. Надявам се на есен да успея с едната спалня, хола и кухнята + баня, но ще видим. Че сега като се постопли времето и нямам никакво свободно време от работа...
Има ли прогрес по къщата??? Нови снимки?
v_tan - специалист
Прогрес няма съществен. Имам доста работа в момента, затова се занимавам с разни дребни доизкусурявания тук-там. Когато има ще кача нови снимки.
Здравейте,
Малко да ъп-нем темата и да пипитам ако е възможно какви са стъпките по започване на строежа на къщата. От момента, в който си решил, че искаш и можеш и нататък - разрешителни, визи, предприсъединителни договори с ел и ВиК и т.н.
Предварително благодаря.
Явор
Tsilkov - майстор
Пиша накратко и в последователност(понеже все пак темата е за дуго :-D ) - копуване на парцел, скица, виза, договор към ВиК, договор към Електро, внасяне на проект за РС(разрешение за строеж),Акт2 (откриване на строителна площадка), строеж, Акт14 (вписване на грубия строеж в кадастъра),довършителни работи, разрешение за ползване, парти по откриването.
NoFace - помощник
Здравейте, то е ясно, че темата ще се "раздвижи" след като на автора му остане време за работа по къщата, но междувременно от доста време ме гложди един въпрос: защо масово се използва OSB, а не гипсофазер? Един бегъл преглед в online магазините показва разлика от близо 40%, което не е за пренебрегване, но дали е само това?

И една молба към автора: би ли споделил заглавията на книгите, които споменаваш в един от първите си постове (може и на лични)? За "хартиените книги" ако може да кажеш и ISBN - така по-лесно могат да се поръчат on-line. Или някакви линкове ... идеята ми е да повторя твоето начинание, макар и в по-малки мащаби.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21

Тема "Строителство на дървена къща - текущ проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: