• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ПламенМ написа:
Tsilkov написа:
v_tan написа:
малко таван
обаче отиват много профили...
А и е грехота тия хубави греди да се затварят :-D

Нали!?...Нямаше ли вапиант за вата само между тях а те да се виждат? :)
И аз си помислих същото нещо, но след това не можах да измисля как ще се сложи картон така че да не се виждат окачвачи, а да се вижда гредата. Много съм любопитен да видя как ще се изпълни.
stenmark - специалист
Отстоянието между гредите не е голямо.Аз само във всекидневната/хол с кухня/ ще оставя гредите да се виждат.Ще го направя по следния начин:Разстоянието между гредите ми е 0.76м.Кова уд профил в най горната част на гредата и през 0.5м се слагат цд профили.Т.Е. все едно си правиш обикновен таван,само дето не са необходими директни,бързи окачвачи,анкервинкели и тем подобни.На къщата на В-Тан даже разстоянието между гредите му със сигурност са по малки.
v_tan - специалист
малко плочки днес
Прикачен файл:
_DSC3579.jpg
Прикачен файл:
_DSC3580.jpg
Стефко - специалист
Утре покажи и останалите :lol:
velsi - Почетен майстор
Много ясно, че ще ги покаже. А на тебе като не ти харесва не ги гледай. Ясно?
Някой може ли да даде идея с какво да облицовам стените зад камините? За сега съм сложил ОСБ, като първоначалната идея беше вторият пласт върху него да е противопожарен гипскартон, като между двете сложа алуминиево фолио. Сега си мисля да сменя ОСБ-то с гипсфазер, но рекох първо да попитам и за други идеи.
v_tan - специалист
какви камини? (тип печка или друга) Какво ще е разстоянието между нея и стената?
Става въпрос за възможност за всякакъв вид печки. Обикновено една печка стои на около 10 сантиметра от стената.
8180 - майстор
Anatoliy написа:
Някой може ли да даде идея с какво да облицовам стените зад камините?
Т.нар. Магнезит (магнезиев борд и т.н.) го рекламират като пожароустойчив. Работи се като гипсокартона.
Да, знам го този материал. Тука край Варна има едни вносители дето продават... Интересува ме и мнението на някой, който си е правил сглобяема дървена къща и ползва печки вътре в нея.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21

Тема "Строителство на дървена къща - текущ проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: