• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
v_tan - специалист
Здравейте,
на първия въпрос за вертикалните ребра. Навсякъде между тях има разпънки от същия профил, на средата на височината на стената. Може снимките да са на друга фаза. Тях ги слагах при вече затворена къща, за да не се притеснявам с дъждове.

За подовото: най-добре се държи под плочките :).
В спалните, които са с ламиниран паркет, температурите са ок, дори в родителската спалня е почти спряно, че е яко жега. Стаята е 20кв.м. а тръбата е около 140 м. ако не се лъжа.
В хола, където подовото е под дюшемето се усеща, но не разчитам на него. Просто повърхностната темп. на дюшемето не е 20° а 22°.
Смесителната термоглава е на 2 степен, при 5 налични и 3 по подразбиране. Подава вода към подовото макс. 37°С.
Слагайте подово и яко изолация. :yawinkle:
настоятелна молба към автора: можеш ли да споделиш четирите книги, които си прочел, преди да се захванеш с това?

И още, имаш ли строителен опит преди започването на тази къща?
BLUEPUPIL - майстор
Чак сега видях темата(с няколко години закъснение) и имаш моето БРАВО, затуй че си сложил ст. греда върху ст. бет. колони. Някой изказа мнение, че нямало диагонали- При ст. бет. колони насадени на правилното място и с подходяща височина, нуждата от диагонали отпада.
torbalan - Дървен философ
И аз с голямо закъснение. Каквото видях по снимките, много ми хареса!

Голям мерак и на мен ми е да правя такава къща, но в момента - нема кинти :)

Я да взема и да питам нещо.

Има ли вариант върху ОСБ-то да се нанесе хидроизолация (от тази течната, дето се маже с валяк) и после фасадното покритие?

Мисълта ми е вместо 8 см. ЕПС + 8 см. вата да се сложат 16 см. вата.

По този начин се спестява упражнението с външната изолация, като ще се плати малко повече за дървен материал и хидроизолация.
Чираче - майстор
torbalan написа:


Я да взема и да питам нещо.

Има ли вариант върху ОСБ-то да се нанесе хидроизолация (от тази течната, дето се маже с валяк) и после фасадното покритие?

Мисълта ми е вместо 8 см. ЕПС + 8 см. вата да се сложат 16 см. вата.

По този начин се спестява упражнението с външната изолация, като ще се плати малко повече за дървен материал и хидроизолация.
Мисля че е възможно.
Аз търсех хидроизолация Изомакс Еласта, но не можах да намеря. Купих Аквамат на циментова основа, и нанесох 2 пласта с четка. Но, като заплюх изсъхналата мазилка, тя се навлажни. Това не ми хареса въобще. Пари, хвърлени на вятъра. След това купих течна гума/бяла/, и нанесох 2 слоя. Стана перфектно, и водата не попива. Това се отнася за мазе, полувкопано в земята, от вътрешната страна. За сигурност нанесох 2 слоя и от външната страна на стената. След изсъхването влагомера спадна от около 75 на около 50.
След това започнах ламперията. Тъй като помещението е малко, сложих само 2 см стиропор. При коването на ламперията уплътнявах с раздувна пяна с пистолет.
Според мен се получи много добре.

Прикачен файл

P1010040.jpg
P1010040.jpg (66.88 KиБ) Видяна 2995 пъти
Здравейте! Аз съм с намерения като Вашите преди години и ще Ви споделя, че доста интерсни неща научих от Вашата публикация, благодаря!
Помогнете с отговори на няколко допълнителни въпроса:
- от къде да си закупя ПОЛЕЗНА книга за строителство на дървена къща...ползвам няколко езика;
- какво мислите, ако къща се построи със суров материал, без да съхнал...правят го дори германци?
- какви химикали да ползвам, за защита на дървото?
Благодаря Ви!
П. Петров
Поздравления за хубавата къща и за смелостта да се подхване подобен проект :prayer: :prayer:

Чета писанията на хора споделящи за свиването и разширяването на дървесината и оттам пропуквания и измятане на стени, а други за течове и т.н. А и всичките дискусии по мрежата за влагата и гниенето.

Понеже са минали няколко години от строежа и е интересно с времето излизат ли такива проблеми?
Все още съм на етапа покупка на парцел и чета ли чета мнения по темата за дървените къщи :? :? :?
plamen6703 - майстор
wood lover написа:
Здравейте! Аз съм с намерения като Вашите преди години и ще Ви споделя, че доста интерсни неща научих от Вашата публикация, благодаря!
Помогнете с отговори на няколко допълнителни въпроса:
- от къде да си закупя ПОЛЕЗНА книга за строителство на дървена къща...ползвам няколко езика;
- какво мислите, ако къща се построи със суров материал, без да съхнал...правят го дори германци?
- какви химикали да ползвам, за защита на дървото?
Благодаря Ви!
П. Петров
Здравей, препоръчвам ти тези две книги https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%B8%D0%B8
и тази https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%B8%D0%B8
Купил съм ги и двете и са много добри не само за начинаещи като мен, но и за специалисти.
В книгите ще откриеш отговори и на останалите ти въпроси.
Желая ти успех! :partyman:
Virtex - майстор
plamen6703 написа:
Здравей, препоръчвам ти тези две книги ...
А някакво сравнение с актуални строителни тенденции/моди/начинания/начини има ли ?

Това от любопиство дали има промяна в начина на строеж с оглед напредването на технологиите и навлизането на нови продукти.

Иначе жалко, и двете книги са продадени :-D
plamen6703 - майстор
Virtex написа:
plamen6703 написа:
Здравей, препоръчвам ти тези две книги ...
А някакво сравнение с актуални строителни тенденции/моди/начинания/начини има ли ?

Това от любопиство дали има промяна в начина на строеж с оглед напредването на технологиите и навлизането на нови продукти.

Иначе жалко, и двете книги са продадени :-D
И двете съм ги купил аз :) не, че ще стана майстор по дървените конструкции, но поне като правя нещо да гледам някои сглобки и технически решения.
Като гледам книгите и как се изграждат дървените конструкции и към момента, не забелязвам нещо различно да има. Изключвам това, че преди години случайни хора не се занимаваха с дървени конструкции и покриви. Сега почти всеки безработен и почти всички "тъмнозелени", които са виждали тесла и пирони се ловят да ремонтират и изграждат покриви :) Според мен си заслужават вниманието и двете книги.
Най-експертно биха могли "Руди" и "Цилков" да кажат, защото са проектанти и могат да оценят професионално материята в книгите.
Успешна Нова Година ти желая! :partyman:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Строителство на дървена къща - текущ проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: