Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
zz_stefanov - майстор
goshob, въобще не споря. Всяка седмица пътувам до къщата, и си прекарвам времето там с най голямо удоволствие. И разсъждаван и чувствам същото като теб. Финансово обаче нещата си стоят точно така както съм описал по горе.
Децата ми се оглеждат за покупка на близки крайградски имоти, за да се заселят направо там, но не и в тази която аз реновирам. :)
Я! Заформила се дискусия... Поред:
Работата ,,на парче" по ремонта не е най-доброто, но е единствената възможна. По без-финансови причини :-D . Така, че, при подбаващо планиране, мисля да свърши добра работа. С покривът слагаме началото така, както планирахме при покупката.
Стигам до темата за компромисите. На доста хора ни се налага да ги правим. Когато сме ,,си направили домашното" добре и навреме /в случая- предварително и без самозаблуди/, изненадите се свеждат до минимум. За нас беше една- но качествена- криза/2008г/=мъртъв пазар=дългосрочна ипотека. Голямо забавление падна!!!!
Когато купувахме имота нямаше по-изгодни оферти в съотношение цена-състояние на сградата- местонахождение. А ни трябваше дом, не квартира. От позиция на изтеклото време покупката продължава да е доста изгодна. Мястото е скъпо, сградата - не. Повечето хора биха сринали къщата и построили нова, по-....висока, широка, бетонна....Хареса ни това, което можем да направим с ТАЗИ. Според децата ни и тогава и сега - сградата надали си струва труда и парите за ремонт. Но пък със същите пари не би могло да се построи идентична къщурка, за това спор няма. А им харесва това, което ще се получи! Ние ще я ремонтираме и разширим, защото искаме ТАКАВА, безсмислено е да я започваме от нула. И по-скъпо, според изчисленията. Сигурно няма да е съвършената къща, но ще бъде идеалната.
Всичко, което чета тук, беше включено в ,,домашното" ни. Знаем какво трябва да се направи. Проучваме КАК да стане - материали, техники, цени. Образоваме се. Затова съм благодарна за всичките Ви мнения и съвети, никое не е излишно. Благодаря!
Здравейте :)
И аз се появявам с едно въпросче, предупреждавам, че ще дам малко "женски" пояснения на обстоятелствата :)
На вилата имаме ламаринен покрив - заварено положение. Въпроса е какво да го правим, възможно най-малкия вариант за ремонт. Имам в предвид ако може някакси тази конструкция да се използва, да се покрие с нещо (съответния вид изолация и финишно покритие). Първо не изглежда никак добре, второ при дъжд е като при война. Тази ламарина отдолу се държи просто на някаква метална конструкция. Сигурно ви звучи като бърза работа, но тя така си е оцеляла 20 години, не е мръднала. Там не се живее, така че нямам идея - от някъде тече ли. Моя поглед (пак подчертавам - на жена :) ) вижда как просто се слага изолация и отгоре някакви керемидки за красота и хоп готово :)
Моля за съвети и ако може и ориентировъчни цени. Двускатен покрив е, около 100кв.м.
goshob - специалист
Здравейте,
"Въпросчето" наистина е хубаво, но едва ли отговорът му ще бъде толкова лесен. В този форум има доста хора, които разбират и професионално се занимават с покриви, та аз бих препоръчал да се поразровите малко и да се свържете с тях. Що се отнася до керемидките, не виждам как ще стане без закрепващи елементи. Казвам го съвсем от първо четене и което ми дойде в главата. Може и да има вариант с битумни керемиди, които да се залепят върху ламарината и поне да спрат "бомбардировката" при дъжд, но всичко зависи от лепилото.
Не знам дали съм помогнал много, но поне се опитах :)
Вадим Владимиров - специалист
Една снимка би помогнала много.

Тема "Още една стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: