Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
babati - специалист
Споделям опита си тук и се надявам все на някой да е полезен.
В моя случай конкретно укрепването с тръби едва ли е било напразно защото имаше и доста голяма кухина под плочата на къщата. На снимките по-горе се вижда как плочата е на въздушна възглавница.

Ноо, къщата се размърда отново това лято. Не е нещо фрапиращо, но е повече от нормалното. Имам 2-3 нови пукнатини широки около 2-3 мм и дълги по метър. Също така и други пукнатини широки колкото човешки косъм по цялата къща.

Извод:
Това лято, за разлика от предишнте две, беше горещо и почвата се изсуши доста, което явно се е случило и на по-голяма дълбочина, в следствие на което почвата се е свлякла. Глинестите почви се надуват при влага и се свиват при суша и от това "мърдане" мърда и постройката ми, която не е с много дълбоки основи.
Моят съвет към вас, ако имате подобни проблеми или имате къща с не много дълбоки основи - почнете от дренажите. Излиза, че всякакво друго укрепване е безсмислено, ако основите не са добре предпазени от вода. Няма нищо по-важно от дренажите...
Извиках отново фирмата (Геостабил СД), която инжектира бетона. Казаха ми, че няма смисъл да ми взимат парите повече. Посъветваха ме да направя дренажи.
Аз имах дренаж, но стар и вероятно не е работел добре. Сега направих нов и ще следя какво ще стане. Ще ви държа в течение ;)
шоп - майстор
пон яну 03, 2022 7:31 pmАтанас Янев 2 написа:
Какво стана с къщата? :)
Топикстартера не е влизал тук от септември 2017
едва ли ще ти отговори :)
Атанас Янев 2 - напреднал
вт яну 04, 2022 4:31 amшоп написа:
пон яну 03, 2022 7:31 pmАтанас Янев 2 написа:
Какво стана с къщата? :)
Топикстартера не е влизал тук от септември 2017
едва ли ще ти отговори :)

Надявам се да получи известие на мейла си, че има нов коментар в темата му :drinkers:

Тема "Пукнатини по стени и под на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: