• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте от 2008г влизам в този форум и горещо го препоръчвам на приятели и познати .Така въпроса ми е или по скоро бих искал съвети от вас .Наследих една селска къща в която не беше стъпва но може би около 10г състои се от 2 етажа първия е леко вкопан задната и едната странична стена са от долу до горе с каменен зид другата странична стена е до 1вия етаж камък после не съм сигурен дали продължава камък или тухла , гредоред между двата етажа 1етаж :стая и маза 2рия етаж е две стаи пращам снимки и моля за съвет

Прикачен файл

09.06.2012 015.jpg под терасата

Прикачен файл

09.06.2012 016.jpg
тераса
09.06.2012 016.jpg (89.44 KиБ) Видяна 4493 пъти

Прикачен файл

09.06.2012 020.jpg
09.06.2012 020.jpg (92.84 KиБ) Видяна 4493 пъти

Прикачен файл

09.06.2012 018.jpg
09.06.2012 018.jpg (98.88 KиБ) Видяна 4493 пъти

Прикачен файл

09.06.2012 019.jpg
09.06.2012 019.jpg (116.89 KиБ) Видяна 4493 пъти
VLADO66 - майстор
Това стълбище не може да се ремонтира,бутай го и прави ново-или метално или бетон но както трябва със стъпки, колони и т.н..
шоп - майстор
Здрасти,
аз лично не можах да разбера какъв ти е въпроса.

Стълбище, къща, какво?
Поздрави.
Да извинявайте но борих се с качването на снимките .Какво да правя с тези стълби наклонени са малко бих искал ако е възможно да не ги махам
Фло - специалист
morski111 написа:
Да извинявайте но борих се с качването на снимките .Какво да правя с тези стълби наклонени са малко бих искал ако е възможно да не ги махам
Възможно е! Облечи ги с дърво,както стъпалата така и всичко отстрани,после байц,здраво импрегниране и лак.
Другият ми въпрос е ;вътре тавана на 2 етаж в едната стая е паднал има ,нещо като рогоска на която е хваната мазилката на снимката се вижда а от горната страна от към покрива има клони който са замазани с кал да го махнали и да го направя примерно с гипсокартон или да го оставя така проблема на напукания таван е май когато се качван на покрива и имаше разместени керемиди и от там където е капало вода там е напукана мазилката

Прикачен файл

PIC_2204.jpg
PIC_2204.jpg (107.25 KиБ) Видяна 4438 пъти
Ако съборя стълбите да не се наклони къщата да не играят ролята на нещо като подпора или.Следващият път ще снимам и покрива с клоните,че там не знам какво да правя
Стефко - специалист
И ти мислиш да живееш в тая съборетина? Направи си застраховка живот. Ако падне къщата върху тебе, поне наследниците да не са капо. Извинявай, но така виждам нещата.
VLADO66 - майстор
По принцип стълбището не държи нищо ,а в случая съвсем.Преди години така се правеха някои стълбища-прави се ограждащ зид и се пълни с различни материали/каквото има/,трамбова се и се прави пързалка върху която се редят готови гранитни стъпала.Проблема е че с течението на времето къде под въздействието на тежеста си,къде под въздействието на проникнала влага,пълнежа започва да се уплътнява и стъпалата тръгват накъдето си искат.Лечението е както ти казах буташ,правиш основи,колони,бетонна пързалка със стъпала и ако успееш да ги спасиш тези ,ги слагаш като облицовка отгоре.На ъгъла на стълбището може да направиш обсадна/Г-образна/ колона с която да хванеш ъгъла на къщата-така ще я укрепиш.
  • 1
  • 2

Тема "СЕЛСКА КЪЩА СЪВЕТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: