• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
lpoik написа:
Има ли някакъв праг на квадратура при който не се изисква разрешение за монтаж? :?
Няма праг. Като не ти се занимава с документация строиш незаконно и толкова.
ArturDent - Почти Безобиден
Tsilkov написа:
lpoik написа:
Има ли някакъв праг на квадратура при който не се изисква разрешение за монтаж? :?
Няма праг. Като не ти се занимава с документация строиш незаконно и толкова.
Има, има - ЗУТ.
Но е като абсолютно число, например 100 кв.м., а беше някакъв процент от основното + ограничение да не надхвърляш гъстотата на застрояване.
Tsilkov - майстор
ArturDent написа:
Но е като абсолютно число, например 100 кв.м.
Къде го четеш това? Преди го имаше в единия от членовете за издаване на разрешения за строеж без проект, но те с всяка изминала година отпадат един по един.
ArturDent - Почти Безобиден
Не ми се търси сега.
Понеже вадих такова разрешение като правих барбекюто и съм сигурен.
Като добавих "допълващото застрояване" стригнах до плътността на застрояване, в моя случай 20%. Демек повече не мога да строя.

Освен това има ограничения в други (селски или земеделски ?) случаи, за стопански постройки.
ХХ% от имота за тези стопански постройки и YY% от XX% процента могат да се ползват за жилищни нужди.
Tsilkov - майстор
ArturDent това че си стигнал плътността на застрояване е съвсем отделна тема. Просто при теб е бил 20% и затова си "опрял".
Това което цитираш пък за процентите вероятно е закона за строителство в земеделски земи (той пък е съвсем друга бира). Там отреждаш 10% от имот над 1 дка за жилищни нужди и после това парче има плътност на застрояване 20%.
jjsar - напреднал
:prayer:
Благодаря за мненията. Какво ще рече по-подробно 6-та категория и градински склад...
Мисля, че не ми е проблем статута, ако няма вероятност да ме накарат да го махам. Какво изискват за този склад 6-та категория за да поставя едно бунгало до моята ПМС, нека е склад,пък ще сложа вътре легло.. :?:
iva6ki - специалист
За тия пари дето ги продават 20кв. пдч и картон /вила/ ако знаеш каква каравана бих си купил и нито ша гледам ЗУТ нито пара ще давам на некой. :-D
Чираче - майстор
iva6ki написа:
За тия пари дето ги продават 20кв. пдч и картон /вила/ ако знаеш каква каравана бих си купил и нито ша гледам ЗУТ нито пара ще давам на некой. :-D
Най-добре е кемпер.
  • 1
  • 2

Тема "Къщи от МИГ 03" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: