• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
vui4o.vili - напреднал
Някой запознат ли с къщите,които се предлагат от МИГ 03?
VLADO66 - майстор
Нямям преки впечатления.На едно Стройко баха сложили една,малко като бунгалце изглеждаше и рекламираха ,тъй като е преместваема не се изисква разрешение за строеж.Пък и се транспортират готови http://mnogozle.com/video15461_da-ti-pa ... -putq.html :-D
jjsar - напреднал
Здравейте!

И аз търся повече мнения за МИГ03 и къщите, които предлагат. Най-вече ме интересува дали изискват разрешение за строеж или как се взима разрешение за поставяне, ако това е което се изисква. И трето - има ли вариант за изпълнение на 2 етажа. :?
Парцелът ми е ПИ и нчма регулация, както и нужната голмина, което прави тези къщи най-удачен вариант за моите нужди.

Поздрави!
Tsilkov - майстор
Изисква се "разрешение за поставяне по чл.56 от ЗУТ". В най-лекия си вариант това е архитектурен чертеж малко по-подробен от този за виза. От там нататък обаче ако от общината са "башкъ педераси" могат да ти поискат дизайн, 3Д, конструкция, конструктивно становище, геодезия, договори за присъединяване....
Въвеждането в експлоатация на подобен обект също е обвито в "мъгла".
И без документи да го сложиш ако се разбучи някой го товариш на камиона и така.
jjsar - напреднал
Благодаря!
Ами ако се поставят и свържат с вече съществуваща сграда с цел да се разшири?
:supz: :?:
jjsar - напреднал
А как е в София?
И как е закона ако го поставя като пристройка?
Tsilkov - майстор
Ако го поставяш по чл.56 е под юрисдикцията на НАГ които са "ментора и извора на педалите" и ще ти сикат всички описани неща в предишното ми мнение.
За пристройка на къща в жилищна зона можеш да минеш в местната община като 6-та категория. Най-лекото "минаване" е само с конструктивно становище+виза. От там нататък може да те изнудват за архитектура и геодезия.
Руди - майстор
Съгласявам се с Tsilkov.
Най-добре е да се върви по пътеката "допълващо застрояване" - скица,
виза и конструктивно становище.
По принцип при съоръженията с "разрешение за поставяне" не
се третират жилищни помещения. Ще трябва да се измисля
фалшива функция според общинските наредби и да се забърка
някаква каша.
lpoik - специалист
Има ли някакъв праг на квадратура при който не се изисква разрешение за монтаж? :?
Tsilkov - майстор
То и с допълващото застрояване 6-та категория ще се води "градински склад". Искаш ли документ за жилище минаваш през цялата процедура с барабар документация по време на строителство и въвеждане в експлоатация.
  • 1
  • 2

Тема "Къщи от МИГ 03" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: