Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
yancho_lud - специалист
Здравейте, предстои ми ремонт на покрива на котелното. В момента е с интернит, но е много начупен и тече и за това искам да го направя с керемиди. Имам стари керемиди, но не знам дали ще ми стигнат, а никъде не съм виждал да продават такива. Въпросът ми е колко керемиди трябват за да се покрие 9.5 кв.м. покрив? Керемидите са от този тип:
Изображение
Изображение
Благодаря предварително за отговорите и се извинявам ако има друга подобна тема, просто аз не отрих това което ме интересува.
ebahti - майстор
Ти не можеш ли да смяташ.. #-o
galin56 - специалист
Абе човек, вярно, не можеш ли да си го сметнеш. Редиш 3-4 керемиди на пода да видиш колко площ ще покрият, разбира се като ги и презастъпиш, смяташ колко още ще ти трябват до 1 кв. м. и умножаваш по 9,5. Задача като за учебник по математика от 4-ти или 5-ти клас.
Вадим Владимиров - специалист
Форума трябва да се казва "Отговори си сам".
crez - майстор
По стари спомени мисля че бяха 12 броя.
MamaMy - майстор
Янчо, не си написал в профила си от къде си.
Ако си близо до мен ще ти подаря 200-300 от друг вид. :)
yancho_lud - специалист
crez написа:
По стари спомени мисля че бяха 12 броя.
Благодаря колега и аз горе-долу толкова ги изкарах, но като наредя 1 квадрат пак остават краищата на керемидите които се застъпват и за това реших да попитам.
От Хасково съм.
АЛФ - напреднал
yancho_lud написа:
crez написа:
По стари спомени мисля че бяха 12 броя.
Благодаря колега и аз горе-долу толкова ги изкарах, но като наредя 1 квадрат пак остават краищата на керемидите които се застъпват и за това реших да попитам.
От Хасково съм.

Старите-15, а може и 16, че са различни по размер.
dimko1 - специалист
yancho_lud написа:
crez написа:
По стари спомени мисля че бяха 12 броя.
Благодаря колега и аз горе-долу толкова ги изкарах, но като наредя 1 квадрат пак остават краищата на керемидите които се застъпват и за това реших да попитам.
От Хасково съм.
не са 12керемиди 7 бр. са повече от 1 квадрат. смятайте ги една керемида е ш .25см. дълга 40 см. 4бр. х25см. 100см. ,3х4 бр.12 120см. = 1,2 квадрата
gnt69 - майстор
dimko1 написа:
yancho_lud написа:
:rolleyes:
Димко той Янчо още 2012 година ги нареди керемидите. :partyman:

Тема "Колко керемиди отиват за 1 кв.м." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: