Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Слагаш от тези http://eisentraumbg.com/pipe.html и затваряш с единички
Dimitur - специалист
Ами ако не за камина или кьомбе или котле за какво ще ми е да зидам комин колега,иначе за разтвора то няма вечни неща според мен ,ама шанса да изкара един добре измазан комин отвътре и отвън ,както и горе на покрива да е топлоизолиран едни 15-20 години без течове е голям поне според мен непрофесионалистът .
Stefan2000 - специалист
Според мен, такова измазване както го описваш, е по-скоро отливане. Нещо като пълзящ кофраж. Ако разтвора ти е силен, мисля че няма да пусне и да се свлече.Ако пък в ъглите поставиш по една армираща пръчка, ще стане железен :cool:
И аз много съм мислил по въпроса, и не случайно попитах и в тази тема. Но явно проблема ми е много специфичен, и малко хора могат да ми помогнат.
Варианти които бих могъл да ти подскажа.
Вътрешно тънко измазване с термоустойчив теракол. Със сигурност няма да пусне. В моята нова кооперация, коминните тела със сигурност не са измазвани отвътре. Отвъм е дръпната само една дебела вароциментова мазилка. Единствено, най-горе над покривната плоча са облечени с тухлички измазани. До сега нямам проблем с избиване на петна. Ползвам камина.
Друг вариант който съм мислил и прилича на твоя, е използването на цилиндрично картонено руло за кофраж отвътре. Шпулите от винил са много подходящи и има различни диаметри. Само трябва да се помисли, как да се промажат и сцепят предварително, за да могат да се имчкнат след това по-лесно.
Но ако комина ти все пак се подпира от стени, всички усилващи мерки с арматури и бетони, смятам че ще са излишни и се спри само на теракол отвътре. За отвън, избор голям.
докера - специалист
Не съм срещал или виждал тройни комински тела , иначе щях да ти препоръчам един метод .... Мой познат си зида комин за котела допълнително отвън на къщата. Използва двойни комински тела , като в едната част постави арматура , а на няколко места я върза и към стената , и заливаше с бетон - така се получи комин с колона :wink:
Ако от някъде намериш такива тройни тела - това е най-лесното и практично решение според мен ...
Вътрешното измазване при добро зидане е излишно , поне аз съм на това мнение .
Dimitur - специалист
Колеги искам да кача снимки от етапите при зидане и измазване отвътре на комина ама нещо не мога може ли да ми обясни някой как да качвам снимки?
stiv1961 - майстор
viewtopic.php?f=15&t=5265&hilit=%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8

Успех :)
Dimitur - специалист
Здравейте Колеги,

Пускам няколко снимки по етапи ,комина вече е готов до горе само остана шапка да му сложа и да направя отворите на 1-я етаж за свързването с печката и в последствие с камина или други ,а другата дупка ще е за аспиратор.Етапите които съм снимал са до 1-вия етаж за останалата част нямам снимки защото забравих апарата.
айде да ви чуя мнението отстрани

Прикачен файл

hastar.JPG леко хастаросване,докато чакам да дръпне материала вътре в коминното тяло

Прикачен файл

pulnene dupkite.JPG тука изглед отгоре

Прикачен файл

pulnene 3.JPG пак пълнене и въртене с едно желязо

Прикачен файл

po vreme na pulnene.JPG по време на пълнене с материал и въртене на шибаната тръба която и избяга правилната окръжност от напъни

Прикачен файл

osnova 1.JPG началото докато тръгне
Dimitur - специалист
Имам въпрос,някой може ли да даде идея как и какъв ревизионен отвор да монтирам долу в началото на комина за почистване на комина,и също горе с каква корона да пробия отвора където ще се включва бурията или отвора за комина към камината ,дали има някакви преходници и други неща .Нека който разбира да ме посъветва как да продължа да не направя някоя бела,че ми се отдават.
Dimitur - специалист
Дупките и ревизиите за които питах някой да даде съвет са вече готови,естествено в стил Оправи се сам.
Само дето не чух нито един отзив добре ли е ,зле ли е комина?Айде бе оплуйте го малко че ми дерт то пък толкова капацитети в този форум един нищо не каза. :?
Stefan2000 - специалист
Гледаме ама си траем. И крадем идеи :roll:
Станал е железен. Само дето губиш малко от полезният му отвор по този начин, но едва ли ще е фатално, още повече, че с идеално гладкия и кръгъл орвор се намалява турболенцията на дима.
Другото което бих казал, е за обличането с ред кухи тухли. Да, това ще задържи комина по-топъл и ще намали отлагането на конденз. Но пък и много топлина ще бяга през комина, вместо да го загрява и грейката да се предава вътре в помещенията. Не знам, на теория е правилно, но на практика :? До едно време никой не е мислил за изолация на комин.

Тема "Зидане на комин от коминни тела ,Как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: