Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dimitur - специалист
Колега ,отвора след измазването с тръбата остава полезен ф200 за голяма горивна камера,по предписание от магазина за камини.Надявам се да е достатъчен.
Папуас - специалист
Здрасти! :-)
Петнайсетгодишният двоен комин от единички тухли се поразби, намали тягата и започна да просмуква пушек по етажите. Явно ще се прави ремонт или ще се изгражда нов.
Гледам в тази тема разни идеи... Авторът! Би трябвало да караш втора зима с новия комин. Отзиви?
Panzer - специалист
Ето как се справих аз със моя проблемен комин. Работата я свърших за 2дена . първия ден изкъртих целия комин около 10 метра само от едната страна. На втория ден полагане на тръба неръждавейка ф200 и високотемпературна вата, като цялата работа ми се върза около 300 лева. След това залепих гипсокартон, но не съм го снимал.

Прикачен файл

16112013829-905848514.jpg
Папуас - специалист
Десет метра неръждавейка, каменна вата, гипсокартон и само 300 лева? Както и да е... Аз нямам толкова място. Дали не мога да разкъртя като теб, да измажа повреденото и да зазидам пак някак?
emilvtc - специалист
Някой може ли да ми каже от къде в Пловдив да намеря тръба от неръждавейка за комин - Ф200мм ?
zayko_bayko - специалист
emilvtc написа:
Някой може ли да ми каже от къде в Пловдив да намеря тръба от неръждавейка за комин - Ф200мм ?
Виж в интернет, фирма "Лакал". Имат магазин на бул.Н.Вапцаров, към коматевския прелез.
Поздрави
Здравейте Колеги! Предстой ми да зидам комин, вътрешен. Въпроса ми е следният: могали да го направя с керамични блокчета , вътре да пусна кюнци и да ги изолирам с високо термична вата.
Кюнците ги имам.

П.С. комина е за камина на дърва.
Stefan2000 - специалист
Не съм специалист. Но ако кюнците са от обикновенна ламарина, рано или късно ще изгният. Ще започнат да се образуват парчета, които да запушват диаметъра. И ще се видиш в проблем.
Май си прав. Тука гледах еи тез: http://www.concritube.com/ednostenni_komini.pdf
Нека по разбиращите да кажат. Мисля че ще ми излезе по-ефтино от двустранните ватирани "кюнци". Имам и камена вата.
Здравейте!
На мен също ми предстои ремонт на комин и се оказах доста далеч от истината за изграждането му!
На кратко комина е около 40г. двоен изграждан с тухли "единички" в 3 етажна къща с таванско помещение. Проблемът му е, че при ползване на печка на твърдо гориво на първият етаж, комина започва да "изпуска" на другите 2 етажа. Та идеята ми е или поне беше да съборя комина на 2-рия и 3-тия етаж и да го изградя наново с двойни бетонни коминни тела като се включа към старият от първият етаж и след това към старият от таванското помещение до покрива. Но след като се поразрових из форумите меко казано се притесних! Смятах просто да ги измажа отвътре и отвън с термоустойчиво лепило и да приключа! Сега имам съмнения дали ще е функционален този комин, дали няма да се напука като "лешник" както беше споменато по-нагоре и най-важното дали няма да се запали?? :rolleyes:
Много ще съм ви благодарен ако ми дадете съвет как да процедирам и дали по елементарният начина по който смятах да го изградя няма да сгреша жестоко! :?
Благодаря ви предварително!

Тема "Зидане на комин от коминни тела ,Как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: