Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
lyki - специалист
На две съседни фасади на вилата искам да спусна покрив. И двата ската започват от плочата за 2-я етаж (от едно ниво).задната страна ще използвам за сервизно помещение ,а съседната лявата за навес.
От тук идва и проблема :на сервизното помещение долното ниво на ската е с 30 см. по ниско от колкото ми се ще да направя навеса.
Нито искам да повдигам нивото на задната стеничка ,нито искам да си направя навеса толко захлупен.Търся идеи за нещо раздвижено и изглеждащо красиво.Идеята ми е да запълня триъгалния просвет межну нивата който ще се получи със някакво армирано стъкло. но съм отворен за идеи.
velsi - Почетен майстор
Май без снимка или поне някаква скица трудно ще получиш идеи. Аз поне не успях да си го представя. :?
lyki - специалист
velsi написа:
Май без снимка или поне някаква скица трудно ще получиш идеи. Аз поне не успях да си го представя. :?
Страхувах се че ще се получи така .
Значи има зграда , плочата на първия етаж е на 2.5м. от нулата , в задната страна на зградата на 3м. от задната фасада има стена висока 1,6м.от плочата се спущат ребра към малката стеничка където се получава покрив с денивелация 90см.едната съседната на задната фасада страничната искам да направя покрив за навес със колон ,но колоните да са 1.85-190. , покрива искам да е общ ГЕ образен .
Интересувам се как да съчетая разликата в денивелацията на наклона на двата ската така че нито да е грозно и ако може даже да е интересно:)
Ще потърся помощ довечера да начертая нещо като схема , но дали ще успея...
lyki - специалист
ето вилата , искам лявата фасада дето са прозорчето на банята и едната стая да не се засенчат прекалено от навеса.

Прикачен файл

CRIM0005.JPG
ето вилата
CRIM0005.JPG (198.47 KиБ) Видяна 5546 пъти
Стефан - майстор
Можеш да използваш поликарбонатни плоскости, но леко огънати/изпъкнали нагоре/ за якост. Полупрозрачни са, и дълготрайни.

Тема "Идеи за покрив..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: