• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 44
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
EDI - майстор
Не си слагай срок.Аз вилата я работя от 7-8 години и още бая има.Жената бърза, казва като умра ли ще я приключиш.Казвам и, ами да, ще си водя млади 60-70 годишни булки. :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 08, 2018 2:44 pmEDI написа:
Не си слагай срок.Аз вилата я работя от 7-8 години и още бая има.Жената бърза, казва като умра ли ще я приключиш.Казвам и, ами да, ще си водя млади 60-70 годишни булки. :lol:
:lol: :lol: Да сте живи и здрави! Поздрави на булката и не бързайте :-) :-)
Stefan2000 - специалист
Да продължа.
Не претендирам че начина по който работя е най-правилен или рационален. Просто така избрах. Можеха да се изработят и много по-лесно, без сглобки, челно на винтове и лепило. Така правят някои руснаци, за нискобюджетни прозорци. Но както и да е.

Следваше придаване на малко по-автентичен вид.
За целта избрах метода с прогаряне на дървесината. След това с четки, телена и найлонова се маха саждата, и влакната остават релефни.
Рисковото е, че дървото има тенденции да се напуква, а дъските да измятат.
Прикачен файл:
P1090406.JPG
Прикачен файл:
P1090409.JPG
Прикачен файл:
P1090394.JPG
Прикачен файл:
P1090400.JPG
Прикачен файл:
P1090417.JPG
Stefan2000 - специалист
Реших малко да разкрася интериора с корнизи над прозорците.
Разчертах някаква полуелипса с канап, и докарах горе-долу приемлива крива.
Прикачен файл:
P1090419.JPG
Прикачен файл:
P1090420.JPG

А летвичките за обръщанията ги пипнах с оберфрезата и им направих по 2 канала.
За да се получи в крайна сметка това:
Прикачен файл:
P1090437.JPG
naster - майстор
Много харесвам. Приятели имат къща в Котел - напомня ми на тяхната. Тавана, пода, прозорците с орнаментите... матракът с кокосови фибри и евкалипт...
Stefan2000 - специалист
:!: А сега внимание :roll:
Това го преценявам като голямо постижение за самоук :?
На двете малки прозорчета които гледат към чардака, реших да сложа капаци.
И рещих да ги правя по трудният начин, с табли.
И таблите да бъдат с Р-ове, а не плоски скосявания.
Направих ги с напречно подаване към циркуляра.
Взимат се по около 2мм дълбочина на преход. После се зашкурват.
Най-лесно става с рошавите дискове от бързорезна стомана. С видиев диск върви значително по-трудно.
Прикачен файл:
P1090498.JPG
Прикачен файл:
P1090499.JPG
Прикачен файл:
P1090508.JPG
Stefan2000 - специалист
И за да не ви карам да чакате в нетърпение, направо показвам и завършения вид. :cool:
На един от прозорците и на едно от малките сложих решетки, не че ще спрат някого, но така са се правили навремето.
Единият ми прозорец се отваря класически, навън. Останалите са по съвременному навътре.
Пантите са съвременни, от тези с шпилките. Предимството им е по-лесният монтаж, и възможноста за леки регулации. Не стоят много добре така лъскави, и ще трябва да се минат с малко боичка.
Дървенията е намазана с безир разреден с терпентин, 2 ръце. Искам да остане по-скоро матова.

Със стъклопакетите си отворих доста работа.
Защото джамджиите по-малко от 0,4 квадрата не калкулират. А моите са много по-малки и ми се вързваха на 4-на цена.
Та се принудих да ги правя сам. Имах стари стъклопакети с Ка стъкло, които разпечатах и нарязах. Но ако тръгна да калкулилирам времето което ми костваше да ги направя, цената ще излезе дявол на магаре. Но както и да е.
Ето:
Прикачен файл:
P1090509.JPG
Прикачен файл:
P1090606.JPG
Прикачен файл:
P1090608.JPG
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 44

Тема "Реплика на стара Балканска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: