• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 44
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stefan2000 - специалист
Главната работа, която отхвърлих, и с която реално вдигнах стойността на имота :lol: , беше извеждането на мръсен канал до уличната канализация.
Поради няколко причини, реших да копая на ръака, като финансиите в никакъв случай не са основната.
С багерче, изкопа би станал доста по-широк на места с камъни и скали, което, особенно на улицата, щеше да ми отвори повече работа по възстановяването на настилката.
В селото няма багер.
Но главната причина беше, че имах нужда от рехабилитация, раздвижване, след един здравословен проблем тази година.
Работата вървеше бавно и тегаво, защото на много места се появяваше скала, или отделни камъни. Налагаше се рзабиване с лост, чук и длето, и няколко пъти дори рязане с флекс и диамантина. Но се справих. 60 метра.
Може да кажете, че дълбочина от половин метър е малка, но толкова. Едно заради скалите, и друго, заради високото ниво на тръбата в която се закачих до уличната чешма.
На улицата под паважа, където би минавал някакъв трафик, залях тръбата с бетон, за да се подсигуря с-у смачкване. Ползвал съм най-твърдите PVC SN8.
Преди полагане на паважа, поливах и трамбовах с трамбовка, за да намаля сягането в последствие.

Прикачен файл

P1080854.JPG

Прикачен файл

P1080833.JPG

Прикачен файл

P1080853.JPG

Прикачен файл

P1080835.JPG
mury - напреднал
Стефане,респект за хора като теб,не те знам на колко години си,но ти се възхищавам и се надявам и мен съвсем скоро да ме обхване твоя ентусиазъм,защото си мисля,че моят в момента не е достатъчен.Накратко мен ме чака ремонт на къща,като ще почна от покрива и смятам да си го правя сам.Чакам с нетърпение момента,в който ще почнеш покрива за да наблюдавам.Интересно ми е,защо реши да покриеш обшивката с битум,по какъв начин ще редиш керемидите,ще ковеш ли вертикални летви,за по-малко приплъзване,или битума е достатъчно грапав.

П.С.Къщата ти става великолепна ,мечта за доста хора !!!!! :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Svetoslavoff1 - майстор
Той Стефан отдавна покри, ама вземи изчети темата от началото, че още повече ще се ентусиазираш :)
mury - напреднал
Svetoslavoff1 написа:
Той Стефан отдавна покри, ама вземи изчети темата от началото, че още повече ще се ентусиазираш :)
Днес я изчетох,но явно съм пропуснал,благодаря. :supz: :supz: :supz:
Stefan2000 - специалист
...
Последна промяна от Stefan2000(стар) на пон май 15, 2017 6:59 pm, променено общо 1 път.
Stefan2000 - специалист
Здравейте,
Реших да е с битум, за по-добра осигуровка с-у течове, не че не можеше и с по-тънките материалии. И посипката е за по-малко преплъзване. То на турски керемиди, летви не се полагат, до колкото ми е известно.

За ентусиазма, какво да ви кажа :?
Току що се върнах от там, и преглеждам пощата.
Нищо съществено не съм правил, яко косене, и малко профилактично пръскане.
Не искам да ви охлаждам ентусиазма.
Но да знаете, нещата са преходни.
На мене, ентусиазма малко ми се поохлади.
Причините вероято са много.
Едно, вероятно защото си имам проблеми в работата.
Друго, вероятно защото 7-ма година вече е множко, и започва да ми поомръзва.
Трето, защото сигурно, вече като имам чардака на който мога да поседна и просто ей така, да не правя нищо, се отпускам. А повярвайте, много е приято.
И не на последно място, вече съм със 7 години по-дърт от началото. На 57 съм. А и това си казва думата. Стоя и гледам и се чудя, аз ли съм направил всичко това, и с какъв акъл съсм се захванал. Но наистина, кипях от ентусиазъм, не не е точно. Бях убеден че ще се справя с това с което се захващам, така е по-точно.
EDI - майстор
И периода на охлаждане ще мине, личен опит. :lol: И аз вилата я работя от близо толкова години, като последната година и половина бях в застой също поради факта, че вече имам условия да почивам активно там.Сега пак взе да ми идва мерак да продължа. :partyman:
mury - напреднал
Stefan2000 написа:
Здравейте,
Реших да е с битум, за по-добра осигуровка с-у течове, не че не можеше и с по-тънките материалии. И посипката е за по-малко преплъзване. То на турски керемиди, летви не се полагат, до колкото ми е известно.

За ентусиазма, какво да ви кажа :?
Току що се върнах от там, и преглеждам пощата.
Нищо съществено не съм правил, яко косене, и малко профилактично пръскане.
Не искам да ви охлаждам ентусиазма.
Но да знаете, нещата са преходни.
На мене, ентусиазма малко ми се поохлади.
Причините вероято са много.
Едно, вероятно защото си имам проблеми в работата.
Друго, вероятно защото 7-ма година вече е множко, и започва да ми поомръзва.
Трето, защото сигурно, вече като имам чардака на който мога да поседна и просто ей така, да не правя нищо, се отпускам. А повярвайте, много е приято.
И не на последно място, вече съм със 7 години по-дърт от началото. На 57 съм. А и това си казва думата. Стоя и гледам и се чудя, аз ли съм направил всичко това, и с какъв акъл съсм се захванал. Но наистина, кипях от ентусиазъм, не не е точно. Бях убеден че ще се справя с това с което се захващам, така е по-точно.
Благодаря за отговорите,аз почти съм решил да е с Ондулин Руфолин,подпокривна система специално разработена за турски керемиди,демек вълните на листа са направени така,че да се подреждат точно керемидите,грапава е против приплъзване,отделно при желание се продават куки за задържане на керемидите една за друга.Иначе летви може да се коват вертикално,през 3 керемиди напимер,точно за увеличаване на задържането на самите керемиди,нещо като улеи се правят,но това е при положение,че се прави с фолио или мембрана. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

За ентусиазма е ясно,аз и без това не разполагам с много време,поради факта,че работя на 2 места,но колкото толкова.По малко ще станат нещата,а и не са чак толкова много.Къщата като цяло си е доста здрава.
Alfa_D - специалист
Stefan2000 написа:
Здравейте,
За ентусиазма, какво да ви кажа :? ...
Прочетох цялата тема, направо не е за вярване, че това е направено от сам човек, или почти сам.
Освен уменията и машините, които явно притежавате, ентусиазма също е бил много необходим.
Браво!

Можете ли да дадете повече информация за начина за направа на камения зид? Някакви техники при работата?
Например, при мен има камъни по 30-50 кг - как да ги вдигна на 1.5 м и да ги наместя на зида? Не са един-два, десетки камъни са :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Alfa_D написа:
Stefan2000 написа:
Здравейте,
За ентусиазма, какво да ви кажа :? ...
Прочетох цялата тема, направо не е за вярване, че това е направено от сам човек, или почти сам.
Освен уменията и машините, които явно притежавате, ентусиазма също е бил много необходим.
Браво!

Можете ли да дадете повече информация за начина за направа на камения зид? Някакви техники при работата?
Например, при мен има камъни по 30-50 кг - как да ги вдигна на 1.5 м и да ги наместя на зида? Не са един-два, десетки камъни са :-)
30 кила камък се вдига. Но, по принцип, с търкаляне. Подпираш дървена сходня* под наклон и търкаляш нагоре


* не му знам строителното име, но е дървено, от талпи, с наковани напречни летви, че да не се приплъзва "багажъТ" когато е под наклон :wink:
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 44

Тема "Реплика на стара Балканска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: