• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 44
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivouz - специалист
Пак си отхвърлил доста работа!
Добре е цвета ,може би една идея по тъмно за по добър контраст!
На третото помещение гредите предполагам ще са видими?
Stefan2000 - специалист
Имам още малко останало мазило, и след като направя допълнителните елементи, каквото остане ше го мажа по тавана да потъмнее още.
То сега, като поглегнах снимките, много разлика в цвят на двете стаи, не се хваща, но има.
Да, в третото гредите ще са видими и ще падне едно сръткаво напасване на шиндлите.

Какво напредвам, има чувство че стоя на едно място. А и ме пришпорва и времето, че трябва септември да съм освободил място за още дървен материал да съхне.
ivouz - специалист
Шинделите няма ли да ги мацаш в друг цвят или не?
Ако не беше толкова далече щях да дойда да помогна хем щях да науча туй онуй.
Stefan2000 - специалист
Разбира се. Там вече отивам на байц. Добре че ми напомни, че да го поръчам, сух байц, че ще трябва много, другият е "чики-рики" :)
Все пак, трябва да се съобразя, че това ще ми е най-тъмното помещение без външна светлина.
За чардака също трябва да измисля нещо, но все пак да не е черно. По-скоро, естествено остаряло, което, както и да го гледам, след 1 година, се постига с двигателно масло. Всичко е до правилния избор на маслото. Тия греди по-горе нали ги виждате. Е, с масло са, все още пресни, на 1 ден. Смес от повече газово и бензиново, и съвсем малко дизелово. Като попипе и се поизпари, ето естествено остаряло. Кой ще го разбере!?
ivouz - специалист
Бях писал вече ,аз на изгорялото масло му слагам червен грунд за желязо. Да убие черния цвят
и разреждам докато ми хареса.
EDI - майстор
Стефане, в електронния магазин на ПРАКТИС още се намира тъмно масло АЛПИНА.Гледам, махагон има.
Stefan2000 - специалист
Да от там го взех.
Махагона е червен, и май не го спират.
Тъмните са Палисандър и Банкирай, поне на мострите, и до колкото разбрах, тях ги спират.

Хайде, че ме чака важен пусков момент, баш по твойта част, пък ще видим... :?
EDI - майстор
Успешна работа ти пожелавам и да цъкнеш някоя снимка да видим. :partyman:
Stefan2000 - специалист
Започнах шиндлите.
Снимки на машината пуснах в техническата тема: Пластини за дърводелска фрезова глава, как?

Прикачен файл

P1080493.JPG

Прикачен файл

P1080494.JPG
Stefan2000 - специалист
Колкото и да не ми се вярва, и чардака вече е нареден.
Направата на шиндлите ми струваше 3 фрезови операции.
Те хората продават толкова дебели дъски за дюшеме, а аз ги качвам по таваните. :cool:
За цвета не съм го докарал още. За момента е само на по-чисто масло, пък как ще тръгне да се променя, ше се види. Във всеки случай, не искам да шаря екстериора с разни цветни байцове, а искам да се запази общата тоналност на фасадата.
И нищо ново не съм измислил. Просто ползвам модела на местен майстор, от съседни разрушаващи се къщи. Хареса ми, а и да има някаква приемственост в района. Но на кой ли му пука!?

Прикачен файл

P1080562.JPG

Прикачен файл

P1080561.JPG

Прикачен файл

P1080569.JPG

Прикачен файл

P1080570.JPG

Прикачен файл

P1010164.JPG
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 44

Тема "Реплика на стара Балканска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: