Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, искам да задигна двора си с 30-на сантиметра и се чудя откъде да намеря толкова голямо количество пръст на някаква по-поносима цена. Предполагам, че само там, където ще се сади нещо ще е необходим някакъв качествен слой, но откъде да намеря някаква по-бюджетна пръст, ще са ми необходими 3цифрен брой кубици. Става въпрос за района около София. Има ли някакви депа, където карат изкопана отнякъде пръст и откъдето може да бъде купена, или някакъв друг вариант?
gechev - специалист
Хумуса е важен. Търси нов обект в Софийска област и давай пари. София не богата на такава благодат.
VLADO66 - майстор
Депо Враждебна,цена на хумус 12.50лв./ м3 без ДДС
Tsilkov - майстор
От съседен строеж или запуснат парцел. Не е важна само цената на кубик, а и разстоянието за превозване.
Фитилчо - майстор
Ще изнасям съвсем скоро пръст от градината си ! Черен хумус истински :wink: Около 50 кубика

Докъде трябва да отиде тази пръст?
Дай подробности.

Аз съм в центъра.
Последна промяна от Фитилчо на вт сеп 16, 2014 12:50 pm, променено общо 1 път.
8180 - майстор
Преди години приятел-общински служител ме светна, че има цена за депониране, т.е. строителите с изкопа плащат на общините за депото + транспорта на извозващите. При късмет, може да се уреди и със шише - обикновено с шофьорите и началника им. Ако разстоянието до депото е по-голямо (от твоя обект), теоретично всички са на далавера.
Лошото е, че за сериозните обекти са все едни и същи "наши" фирми, които затварят далаверата помежду си.
Само като посока за размишление. Дори не знам как е сега.
nikolson - майстор
Винаги е било така, даже е било и "по-така". В смисъл, общината ти посочва извозване на неин терен, нуждаещ се от насипване.
Впрочем, колегата му е предложил нещо, може да се възползва. А, и хумусът и останалата пръст май бяха на различен режим. :?
BLUEPUPIL - майстор
DarkAvenger написа:
Здравейте, искам да задигна двора си с 30-на сантиметра
Кое налага повдигане на нивото? Например:Искам да отклоня водата ,която се стича от баира и минава през моя парцел; Искам моя имот да е на по-високо в сравнение с тези на комшиите и т.н.
DarkAvenger написа:
Предполагам, че само там, където ще се сади нещо ще е необходим някакъв качествен слой
Плодороден хумус около София няма. Най-близкият е в Пазарджишкото поле.
DarkAvenger написа:
но откъде да намеря някаква по-бюджетна пръст, ще са ми необходими 3цифрен брой кубици. Става въпрос за района около София.
Цената на по-фина скална маса, необработена е не повече от 10лв. за кубик (кариери-Студена, Балша) Насипването с изкопна пръст, при условие ,че няма да се засажда нещо е безмислено.
Фитилчо - майстор
Човекот иСчезнА ....
Мене ми дреме, аз и беС тва ще я изхрърлям.
Мисълта ми беше да си намалим разходите и двамата взаимно ако ни е изгодно, но явно.... не е влизал май :?
Фитилчо - майстор
Друг колега ме контактна, сори на собственика на темата :roll:
Сигурно ще уредим нещата с него.

Тема "Пръст за насипване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: