Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте и поздравления за хубавия сайт!!! :)
Ето и моят въпрос: на село имаме помещение-баня със стая, която с бетонна плоча. С течение на годините тази плоча се пропука и започнаха неприятностите. Преди година направихме външи бетонни подпори на постройката, нова замазка на плочата но теча не спря. Въпросът ми е как можем да запечатаме плочата като изключих хидроизолацията? И още нещо...мислим за ламаринен покрив но не можем да вземе решение за кострукцията от какъм материал да бъде-дърво или жележни профили? Ще съм благодарна на всеки ваш отговор и предложение! :)
crez - майстор
Mery написа:
Здравейте и поздравления за хубавия сайт!!! :)
Ето и моят въпрос: на село имаме помещение-баня със стая, която с бетонна плоча. С течение на годините тази плоча се пропука и започнаха неприятностите. Преди година направихме външи бетонни подпори на постройката, нова замазка на плочата но теча не спря. Въпросът ми е как можем да запечатаме плочата като изключих хидроизолацията? И още нещо...мислим за ламаринен покрив но не можем да вземе решение за кострукцията от какъм материал да бъде-дърво или жележни профили? Ще съм благодарна на всеки ваш отговор и предложение! :)
До колкото разбрах касае се за покривна бет.плоча. Най-лесно ще стане(не най-евтино) чрез полагане на дървени гредички,примерно 4/8 през 0.5 м. с повдигане в единия край за получаване на наклон захванати с дюбели за бет.плоча и покриване с гофрирана ламарина. Местата на препокриване се занитват с поп-нитачка,а самата ламарина се заковава с гвоздеи за ондолин или с гумени тапи. За да не влизат разни гадинки в пространството м/у плочата и ламарината могат да се заковат челни дъски.Наклона може да е 10% и повече, но условието е да няма напречни връзки т.е ламарината да е с дължината на наклона. Има фирми които произвеждат по поръчка от 1 до 6м дълга нагъната ламарина с полезна ширина около 0.8м.
Благодаря зя отговора! :) Това определено ще ми помогне.

Тема "Бетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: