Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Mag1 - напреднал
Здравейте,

Имам една голяма питанка относно получаването на разрешително за строеж от общината по отношение на водоизточника. По принцип имам работещ сондаж, помпа и т.н., но тъй като не искам и да чуя за басейнова дирекция (от общината искат официален документ), започвам да си мисля за варянта за изцяло ненужния ми водопровод.

Казвам ненужен, тъй като не смятам да го използвам и да плащам на ВиК. Но тъй като гл. арх. в общината ме връща за 16-ти път (остана уж само водоизточника) трябва да взема да сключа някакъв предв. договор с ВиК. За което пък тр. да се прави проект за ул. водопровод и т.н., но това е друга дълга история.

Та въпроса ми е, някой знае ли след като сключа предв. договор с ВиК (с ЧЕЗ вече имам) и взема разрешителното за строеж, после има ли кой да ме задължи да ИЗГРАЖДАМ водопровода или може направо да премина към откриването на строителна площадка със съответния чиновник от общината?

С една дума след предварителния договор с ВиК и взимане на разрешението, някой ще ми иска ли нещо друго до началото на строежа?

Благодаря на отзовалите се.
LazarGanev - "Велик майстор"
За откриването на площадката няма да имаш проблеми, но после за въвеждане в експлоатация ще трябва да имаш изпълнен и ВиК проекта
piron45 - майстор
Лазаре, искаш да кажеш че ако си построя къща ще съм задължен да се вържа към монопола на ВиК, ами може да си се къпя с минерална вода от туби да речем и да не им искам водата.
galin56 - специалист
piron45 написа:
Лазаре, искаш да кажеш че ако си построя къща ще съм задължен да се вържа към монопола на ВиК, ами може да си се къпя с минерална вода от туби да речем и да не им искам водата.
Ами ако искаш да се къпеш с минерална вода и тем подобни ще си първия с такова искане в държавата. Само заради теб едва ли ще сменят закона :-D А иначе сериозно, не знам какъв е закона но и аз си мисля че човек примерно ако има възможност да си изкопае кладенец и септична яма отговарящи на някакви изисквания би трябвало да му ги разрешат да си ги ползва. Така поне е редно според мен. Иначе закона може и да е на друго мнение.
Георгиев - специалист
Не си длъжен да си вързан към ВиК но трябва да имаш сградна водопроводна мрежа. Изискване за нормални условия на обитаване все пак...
LazarGanev - "Велик майстор"
piron45 написа:
Лазаре, искаш да кажеш че ако си построя къща ще съм задължен да се вържа към монопола на ВиК, ами може да си се къпя с минерална вода от туби да речем и да не им искам водата.
ВиК проектът е един от основните елементи за получаване на разрешение за строеж. Ако намериш проектант, който да защити използването на водоизточник туби с минерална вода, и после този проект да мине на съвет в Общината - защо не :wink:
Става и със собствен водоизточник, ама човека изрично казва че не иска да ходи в Басейнова дирекция за документ.
Tsilkov - майстор
piron45 написа:
Лазаре, искаш да кажеш че ако си построя къща ще съм задължен да се вържа към монопола на ВиК, ами може да си се къпя с минерална вода от туби да речем и да не им искам водата.
Като не искаш монопола ВиК отиваш при басейнова дирекция. Както писа някои по-горе това са минимални хигиенни изисквания. Преди имаше възможност да сключиш договор с доставчик на минерална вода, но поради многото злоупотреби отпадна тази възможност. Това ако искаш да ти е узаконена сградата и да я ползваш като юридически установен обект - не е казано 100% че трябва да го правиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Tsilkov написа:
не е казано 100% че трябва да го правиш.
Сигурен съм, че и това няма да продължава дълго :wink:
Mag1 - напреднал
Благодаря ти, Лазар, звучиш убедително и се надявам 100% да се окаже така:
1. Проект за уличен водопровод на хартия
2. Взимане на разрешение за строеж
3. Започване на строежа
в този ред.

А за въвеждане в експлоатация съм наясно, че ще е отделна борба, но това сега ми е на заден план.
crez - майстор
Не мога да разбера причината по която не желаеш да изпълниш проекта за ВиК? :? Изпълни го вържи и сондажа към мрежата и затвори крана към улицата. Нямаш потребление, нямаш сметка, но ако спре тока какво правиш??? Отваряш крана към мрежата и ползаш вода от нея, това е резервен вариант и си заслужава изпълнението на проекта.

Тема "Разрешително за строеж - Водопровод?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: