• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Аз на тоя балкан бих си сложил перка :)
siz - напреднал
prascho наистина духа и то многооо...миналата зима беше изключение,но предните се е случвало и по 2-3 дена да нямаме ток,а да излезеш на вън е почти невъзможно,защото вятъра те събаря. Снимката,която съм показала е с изложение североизток и от там си танцува ветреца със зверска сила. Искам да живея на място,където хората са по-добронамерени и не си врат носовете,където не им е работата и да няма такава злоба и завист.
Дразня се на изказвания от сорта на " Ъъъъ тоз майстор,който боядисвал във вас си оставил ръцете"
За справки майсторът е майка ми. Когато на тези същите, жените им свършат същата работа,която майка ми е свършила,тогава ще коментираме.Голяма част от жените,не смеят да преместят една туба с минерална вода,а какво остава за нещо по-тежко и сложно,а за ремонтни дейности и дума не може да става.
Така е в малките градове,от злоба ли не знам и аз,но все намират какво да кажат и да обидят хората за старанието им.

VLADO66 обсъждали сме този въпрос с домочадието,но си нямаме на представа колко би струвала една такава перка.
Ще може ли да ме осведомиш, приблизителна цена?
Tsilkov - майстор
siz френската къщ е много добра :) Жалко че за толкова години "европейзация" не се научихме масовото ни строителство да е такова - изчистено и качествено.
За ветрогенератори най-лесно да пуснеш искане за оферта за цялата система. Мога да ти дам този линк - на вертикална ос са и са подходящи за жилищни сгради - http://www.eolyc.com
prascho - майстор
siz написа:
prascho наистина духа и то многооо...миналата зима беше изключение,но предните се е случвало и по 2-3 дена да нямаме ток,а да излезеш на вън е почти невъзможно,защото вятъра те събаря. Снимката,която съм показала е с изложение североизток и от там си танцува ветреца със зверска сила. Искам да живея на място,където хората са по-добронамерени и не си врат носовете,където не им е работата и да няма такава злоба и завист.
Дразня се на изказвания от сорта на " Ъъъъ тоз майстор,който боядисвал във вас си оставил ръцете"
За справки майсторът е майка ми. Когато на тези същите, жените им свършат същата работа,която майка ми е свършила,тогава ще коментираме.Голяма част от жените,не смеят да преместят една туба с минерална вода,а какво остава за нещо по-тежко и сложно,а за ремонтни дейности и дума не може да става.
Така е в малките градове,от злоба ли не знам и аз,но все намират какво да кажат и да обидят хората за старанието им.

VLADO66 обсъждали сме този въпрос с домочадието,но си нямаме на представа колко би струвала една такава перка.
Ще може ли да ме осведомиш, приблизителна цена?
Българите сме завистливи и злояди. Характерна черта. Завистта не е характерна само за малките градове. Като се замисли човек то в София от 2 милиона половината поне са от провинцията. Разни митове се говорят за трудолюбието на българина. Сменяй държавата, иначе оправия няма.

П.П. Според мен комунистите през първите две години от 44 са успяли да постигнат това, което турците за 500 години не са направили целенасочено в България. Избили са способните, мислещи хора на тази територия. От тогава насам в България има едно стадо люде, което в никакъв случай не може да се нарече гражданско общество. Но да не изпадам в крайности. Забранено е във форума.
ivo_binev - напреднал
Здравейте!
Миналото лято си закупих бунгало в Габрово.Намира се в един райски кът в града , вилна зона която е много близо , дори не ти трябва транспорт за да стигнеш до техникума , автогарата или центъра в града.
Още при покупката реших че в даден момент ще го ползвам за постоянно обитаване.Започнах процедурата с документите в началото на 2019та , и вече съм почти готов.След няколко дена ще ходя при архитекта и ще започвам проекта.
Ще пусна малко снмки за да добиете представа точно за какво говоря:
Първата снимка се пада изглед от страни , входа към двора се пада в дясно , двора слиза на ляво

Изображение
втора снимка:Най-в дясно е бърбекюто , врата в ляво е входа за бунгалото , по в ляво е вратата за тоалетната , а най-в ляво е започнат гараж , върви по цялата дължина на бунгалото , изходът му се вижда на последната снимка.Точно там е и голямата врата за да влезе автомобил.Сега има някаква безмислена стена която го разделя на две.
Изображение

Изображение
Изображение

Та , както казах мисля да си живея там с приятелката ми постоянно.Нямам изход към асвалтов път ... което предполага проблеми , но ще се оправим , замислил съм някакво паджеро да купувам или патрол :-D (уж под предтекст да карам жената на работа :lol: )

Та както казах и по-горе , скоро ще ходя при архитекта , и искам да споделя с вас идеята която имам за бъдещата къща.
Ще бъде на един етаж , около 65кв , просто не ми позволяват финансите за повече , искам да стане бързо , и да не се проточва във времето.
Работя в чужбина , а честно казано искам да се прибирам вече , и не ми се работи 10 години за някаква къща и да я гледам само на снимки :)
Деца все още нямам , но мисля че дори и с две , ще се справим някак.

Това което ще се получи е - две спални по около 12кв , две бани - (едната 6кв с душ кабина и другата(текущата) - 3кв) , и една всекидневна около 22кв с голям френски прозорец , и кухненски бокс.
Да отбележа само че имам възможност да разширявам само на надолу (посока на вече направения плочник) , заради съседното място от което трябва да имам 5м отстояние.
така сега пускам примерния проект който сам направих и който ще е основата на проекта.
Реших част от навеса(гаража) да се ползва за котелно + пералня , сушилня и бойлер.Безсмислената стена ще я преместя за да увелича гаража да влизат двете коли една зад друга.

Бунгалото ще стане детска стая с бюро и легло , а новата баня мисля да се ползва само от моята спалня, от там ще е входа.

Изображение

Съжалявам за лошата снимка , програмата с която работих май не прави скрийншотове.
Бих се радвал на всякакви критики , предложения и съвети.
За информация - парната инсталация ще е с пелети , и подово , само в бунгалото ще има радиатор , за да не правя зулуми по пода , че е хубав.
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед авг 04, 2019 7:42 pmivo_binev написа:
Бих се радвал на всякакви критики , предложения и съвети.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg



:wink: :? :rolleyes:
Руди - майстор
На мен ми е разпиляно това разпределение със спални
разхвърляни в двата края на къщата, дневната тясна,
някак си затапена по средата, новата баня с най-добро
изложение на юг. Барбекюто е напълно изолирано, около
него трябва да има чешма, плот, връзка с дневната, не му
е мястото там!
Южната баня е неадекватно голяма за маломерната спалня
до нея. Някой архитект може би ще ти подскаже по-добра
концепция за разширението?
zz_stefanov - майстор
нед авг 04, 2019 7:42 pmivo_binev написа:
......
Съжалявам за лошата снимка , програмата с която работих май не прави скрийншотове.
Бих се радвал на всякакви критики , предложения и съвети.
За информация - парната инсталация ще е с пелети , и подово , само в бунгалото ще има радиатор , за да не правя зулуми по пода , че е хубав.
Windows + Shift + S :wink:
ivo_binev - напреднал
вт авг 06, 2019 3:43 pmРуди написа:
На мен ми е разпиляно това разпределение със спални
разхвърляни в двата края на къщата, дневната тясна,
някак си затапена по средата, новата баня с най-добро
изложение на юг. Барбекюто е напълно изолирано, около
него трябва да има чешма, плот, връзка с дневната, не му
е мястото там!
Южната баня е неадекватно голяма за маломерната спалня
до нея. Някой архитект може би ще ти подскаже по-добра
концепция за разширението?
Здравейте!
да разбирам какво ми казваш колега , опитвах се да ги въртя стаите и баните на къде ли не , но в този му вид имам място за всичко което искам.
Пробвах дневната да мине в западната част , а банята и спалнята в източната , но нещо не ми излизат квадратите така.
Щеше ми се дневната да има прозорци на две стени , но ... ако архитекта не измисли нещо ... така ще е.
Тук направих малко промени , мисля че ще е по добре - спалнята става по-голяма , за сметка на банята , и сложих цял прозорец в дневната , тия от френския тип не ми допадат.
Колкото до барбекюто ... тук нямам какво да направя , то си е готово и си е там :)
Но когато се нанеса,заживея в бг и имам време , ще направя лятна кухня с барбекю , дали ще е зидано или ще е от подвижните вече ще видим , но засега няма друг избор , там ще е :)
Изображение

Изображение

Изображение

А колегата по-горе .... какво ми казва , да строя на метална контрукция или ...?
naster - майстор
Малко съвети от патило. Ако е за постоянно, започнете от нулата. Ако позволява ситуацията, 100-ина квадрата. Нов проект, по компактна форма, а не разкъсана. Преосмислете изложенията за повече зимно слънце. Компактната форма и изложение ще ви позволят да изолирате адекватно за климата и да имате по малко чуденки за отопление. Толкова за романтичната страна. Всичките ми приятели, които са достроявали нещо се проклинат, че не са започнали от нула с нов проект. И като цена, и като краен резултат. Проектът си е Ваш, ако не е късно се посъветвайте, защото тази сага съм я гледал. И съм благодарен, че имах добри и не толкова примери. Моля, да не се приема като критика или заяждане
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Едноетажна или двуетажна къща?... или пък сглобяема..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: