• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
briko - специалист
Благодаря, очакваме снимките и инфото от следващия етап.

Успех!
marmoz - специалист
Да се постна да следя темата :)
sunnysunny - напреднал
и материала дойде
Прикачен файл:
CIMG3109.JPG
приготовления за покриване преди дъжда
Прикачен файл:
CIMG3111.JPG
sunnysunny - напреднал
малко снимки от тези дни
Прикачен файл:
CIMG3123.JPG
Прикачен файл:
CIMG3124.JPG
VLADO66 - майстор
Между гредите и бетона фибранче ли си сложил :?
sunnysunny - напреднал
xps 5 mm е под гредите
Tsilkov - майстор
Снимката ли ме лъже или бая се е сплеснал фибрана :? - иначе хубаво си сложил - предполагам и пода ще е плаващ? В тоя ред на мисли що не опъна и една рулонна хидроизолация върху плочата за всеки случей?
sunnysunny - напреднал
Tsilkov написа:
Снимката ли ме лъже или бая се е сплеснал фибрана :? - иначе хубаво си сложил - предполагам и пода ще е плаващ? В тоя ред на мисли що не опъна и една рулонна хидроизолация върху плочата за всеки случей?
като стегнах анкерите доста го посплеснаха гредите , освен петите съм анкерирал през 60-70 см което е извън проекта ама за по здраво.А колкото до изолазията на бетона още не съм на ясно как и с какво да я направя. Ще слагам на пода 5/10 греди и помежду тях вата или фибран ,ама кое още не знам
довечера още снимки
sunnysunny - напреднал
Прикачен файл:
CIMG3125.JPG
Прикачен файл:
CIMG3129.JPG
Прикачен файл:
CIMG3134.JPG
Прикачен файл:
CIMG3138.JPG
Tsilkov - майстор
sunnysunny написа:
А колкото до изолазията на бетона още не съм на ясно как и с какво да я направя. Ще слагам на пода 5/10 греди и помежду тях вата или фибран ,ама кое още не знам
Горещо ти препоръчвам да наредиш фибран (например 10 см.) и върху него 8-10 см. армирана замазка за да добие къщата ти "топлинен капацитет" които липсва на дървените къщи! Не слагай дървени ребра още по малко с вата на пода. Освен това както ти казах можеш за всеки случе да метнеш един плътен найлон или битумна мошама да спреш капилярната влага нагоре (не че ще има такава но не е скъпо).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Строителство на дървена къща - начало- проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: