• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
VLADO66 написа:
над него дебел найлон,минимум 8см.XPS и 5см армирана замазка..
Владо това грешка от невнимание ли е?

Не е ли 8 ММ

Питам, че ми предстои нещо подобно и се информирам за момента.

Извинявам се на колежката :roll:
Caxo - специалист
Няма грешка, сантиметра е :)
ArturDent - Почти Безобиден
Фитилчо, обърни внимание къде е запетаята, човека е забравил интервала, но става въпрос за 8 см XPS, а не за найлон.
И 8 мм за найлон са много, даже 0.8 мм найлон си е дебел найлон, какво да говорим за 8 см. ;)
VLADO66 - майстор
8сантиметра е,Нормално над неотопляемо помещение или земя да е 10 ама много хора се плашат от двуцифреното число :)
Tsilkov - майстор
VLADO66 написа:
ама много хора се плашат от двуцифреното число :)
Особенно "майсторите" и складовете за строителни материали :axe: .
mimilisa - специалист
Здравейте отново. Вече няколко месеца мисля и пресмятам и имам нови идеи за къщата си.
Имам важен въпрос.
Ако не местя никакви стени , а само променя конструкцията на покрива, като квадратурата му остава същата, както е по старата скица, но ъгълът се променя от 30 на 45 градуса и от четирискатен стане двускатен , пак ли трябва да вадя документация от общината и каква?
Идеята ми е, в едно от долните помещения на първия етаж , да си сложа вита дървена стълба /готова сглобяема/ , а от таванската част да използвам само най-високата част! Никакво повдигане на стени на тавана.
За капандури иска ли се разрешение и има ли значение от кой вид са?
Аз искам такива и къщата ми да изглежда така :
Прикачен файл:
8057.jpg
8057.jpg (54.78 KиБ) Видяна 4464 пъти
или такава
Прикачен файл:
1309170597_221044962_2---.jpg
1309170597_221044962_2---.jpg (41.92 KиБ) Видяна 4464 пъти

И вторият ми въпрос е , за допълнително дострояване иска ли се разрешение или само се уведомява общината да го нанесат на скицата?
Четох , че при външни стени 2,50, било на покрива на 3,60 и залепена на калкан от вътрешна страна на основната постройка, това било допълнително застрояване и няма нужда от скици и планове.
mimilisa - специалист
.
Последна промяна от mimilisa на нед мар 09, 2014 12:58 pm, променено общо 1 път.
prascho - майстор
Като оставим, че за да влезеш във втората спалня се минава през дрешника :lol: няколко неща не ми харесват.

първи етаж - "Г"-то между кухнята и хола може да се по свие. Хубаво си подредила кухненските шкахове. В останалата празна половина на кухнята какво ще правиш? Трапезарията ми се вижда малко свита. Дръпни стената към кухненските шкафове.

Втори етаж - единствена баня в къщата с разни чупки :). Вярно доста голяма, но .... Може да се остави врата на втората стая откъм коридора.

Като цяло разчупена къщурка, но трябва да помислиш според мен за отделно мокро помещение, в което да бъде разположена пералня и бойлер. Също така бих помислил и за още една баня на първия етаж.

Хубаво е, че стълбището е отделено.

Какво те провокира да се спреш отново на втори етаж?

П.П. Купол е малко непрактична конструкция. Много прозорци съссредоточени на едно място, затруднено строителство и рискова покрична част от теч. Много чупки и трудно за разполагане на мебели. /лично мнение!/
Последна промяна от prascho на нед мар 09, 2014 12:52 am, променено общо 3 пъти.
Tsilkov - майстор
mimilisa написа:
Здравейте! :-D
Така и не разбрах, има ли разлика в таксите за цял втори етаж или само половин? Икономията само от строителни материали ли идва?
Кои такси и какво общо имат с икономията от строителни материали :?
Погледни си трапезарната маса и измисли друго решение.
prascho написа:
Също така бих помислил и за още една баня на първия етаж.
За какво и е като няма спалня там. Освен да налее едни излишни 5000 лева и да я чисти на всеки 2 седмици друго следствие от нея не виждам.
prascho написа:
Какво те провокира да се спреш отново на втори етаж?
И аз това се чудя - особенно като гледам разпределението и квадратурата :sad:
prascho написа:
Дръпни стената към кухненските шкафове.
Имам подозрения че е съществуваща/носеща, но така или иначе това което е сега на чертежа не е решение.
mimilisa - специалист
.
Последна промяна от mimilisa на нед мар 09, 2014 12:56 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Реконструиране на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: