• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mimilisa - специалист
E Не е ли красив? Да виждаш някъде стрехи, навеси и крила на самолети?
Максимално малка стряха с корниз. Високи френски прозорци и най-важното, над хола ми няма да има гредоред, а ще се виждат гредите на покрива, които ще са от качествена дървесина, обработена декоративно и ще се вижда как камината и булото и стигат до покрива.
И каква е разликата в документите?
Прикачен файл:
fasada.png
mimilisa - специалист
Имате ли отговор на въпроса ми, кой е по-изгодния ми вариант, достроени две стаи /40 м кв/ на един етаж или 60 кв м втори етаж?
nautilus33 - майстор
Извинявам се на авторката, че питам в нейната тема, но понеже въпросът ми е точно такъв, реших да не пускам нова тема.
Става дума за къща около 55кв.м( не е моя), която е строена 60-те. Основите не ги знам какви са, само знам, че е тухла и гредоред. Въпросът е може ли да се разшири с около още 40кв.м, като се изкопаят нови основи до вече съществувашите и въху тях се построй новото разширение, плътно до къщата. Рзширението и къщата да се свържат посредтвом врата, която ще се избия във вече старата външната(нова вътрешна) стена. Съответно и покривът ще трябва да се преустрой. Или такова начинание е рисковано.
ПП знам, че ще трябва и консултация с конструктор :)
p.v.x - майстор
nautilus33 написа:
Извинявам се на авторката, че питам в нейната тема,
По добре отвори нова тема , и там задай въпросите които те вълнуват. Няма как да ти се отговори с един отговор , а това ще доведе до разводняване на тази изключителна тема. :rock:

Можеш да изтриеш мнението си . Ще го направя и аз. :rock:
mimilisa - специалист
Той не знае иначе нямаше да ми троли темата.
А ти се научи кога се пише и и Й. :rock:
BLUEPUPIL - майстор
Dear mimilisa, Вие успяхте в рамките на тази скромна по размери тема да се изправите срещу (и да проиграете мислено) всички възможни решения на идеята за увеличаване площта на съществуваща къща. И получавате моите адмирации затуй, че се опълчихте на ортодоксалната българска архитектура и тертип... На темата, обаче и липсва обобщаващата компонента, която може да я побутне в посоката на вечните истини и космополитноста. Затуй Ви моля да ми позволите да хвърля тук няколко извода: 1..Надстрояването на втори етаж е едно от най-големите разочарования, които може да изживее съществуваща едноетажна къща- да гледа как обитателите се препъват по неугледните стъпала; 2..Пристрояването (отстрани) води до болезнена и раздираща ревност (понякога придружена от течове) от страна на старата и новата част към общия покрив... Добре де BLUE, дай нещо дето, хем да не е скъпо, хем да избегнем стълбището и да си спестим направата на нов покрив или почти непосилната задача да залепим стария за новия
покрив...3..Построяваме новата част отново на един етаж с
отстояние от първата от мин. 1 метър и макс. колкото си пожелаем или позволява парцела, наредбата към ЗУТ. Ограниченията са следните: 1.При парцел с голямо лице
единственото ограничение е две по 3 метра от двете странични
регулационни линии. 2..В дълбочина общо новата и старата сграда плюс топлата връзка не бива да надвишават 16м. 3..Ако парцела е дълбок е възможно реализирането на две сгради една зад друга тази отпред (към улицата трябва да е по-ниска, защото отстоянието от нея до втората сграда (отзад) е 1.5 пъти височината и (на кота корниз) мерена от прилежащия терен (възможен е трик с насипване, за да се намали това
отстояние). И после незаконно се прибавя топлата връзка!
Прикачен файл:
1.JPG
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (22.85 KиБ) Видяна 2368 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (69.27 KиБ) Видяна 2368 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (103.28 KиБ) Видяна 2368 пъти
mimilisa - специалист
mimilisa написа:
Умирам за такава къща. Ще търся максимално според финансовите ми възможности да и доближа стила на фасадите и изгледа. Това било средиземноморски тип къщи.

Изображение
Изображение
Не искам никакви големи стрехи и навеси и задължително корниз под стрехата.
Изображение
Всички стари къщи от преди 9-ти в района ми имат такава архитектура. Обожавам я .
Това може ли да се направи ако нямаш бетонна плоча под покрива?
Сега лепят някакви стиропорени профили за фасади, ама аз хич не им вярвам на подобни заместители. Като удари една градушка и дотам. А съм чувала че врабченцата много обичали да човъркат стиропора по фасадите.

Нямам идея дали някой от местните архитекти има идея за това проектиране. Като им гледам работата по изпълнени обекти и се отчайвам. Или хората нямат вкус и каквото им притикат или архитектите толкова могат, или новата мода кубче до кубче.

Това ми е последното творение.
download/file.php?id=104432&mode=view

Искам го от Итонг от последният А клас . Искам да ползвам блокчета с дупки за колони, блокчета корита за поясите, ама един строител ми каза да не се занимавам с глупости. Това тухлата четворка и киреча , нямало по-сигурно от него. Няма, ама с газобетон и битумни керемиди, ще ми стане 4 пъти по-лека къщата.
Освен това ще им спестя кофража и съответно по-малко пари за работа, което е добре за мен, но дали те ще са запознати с тази технология или ще трябва да принтирам брошури и да прожектирам филмчета?
А това че съм жена , без техническо образование допълнително ми усложнява живота. Искам да ми направят грубия строеж и да се махат.
Какво мислите по моите желания? :?:
Ще ходя вече при архитект :-D .
Ще правя на два етажа, защото нещо ме притеснява мястото пред къщата. Там в момента има помпа и парцела видимо е потънал. Вероятно е от кухината в земята.
Имам и друго гайле. Вътрешните стълби от бетон или от дърво да ги искам?
Какво ще ме посъветвате? :?
p.v.x - майстор
mimilisa написа:

Ще ходя вече при архитект :-D .
Имам гайле. вътрешните стълби от бетон или от дърво да ги искам?
Какво ще ме посъветвате? :?

Асансьор.

Че докато стане къщата , вече ще ти е трудно по стълбите.

:rock:
mimilisa - специалист
p.v.x написа:
mimilisa написа:

Ще ходя вече при архитект :-D .
Имам гайле. вътрешните стълби от бетон или от дърво да ги искам?
Какво ще ме посъветвате? :?

Асансьор.

Че докато стане къщата , вече ще ти е трудно по стълбите.

:rock:
Е почвам бе. ще качвам снимки.
Ескалатор не е ли по-подходящо? Колко струва за еднофамилна къща?
шоп - майстор
[quote="mimilisa"
Е почвам бе. ще качвам снимки.
[/quote]

Очаквам ги от над 3 години.
Успехи!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Реконструиране на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: