• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mimilisa - специалист
Е събирам идеи, пари...Вече знам какво искам... :-D
kolcho - специалист
Май 2013:
mimilisa написа:
Имаме остра нужда от разширяване на жилищното пространство ............
Имам си вече завършена идея как искам да ми изглежда къщата
Август 2015:
mimilisa написа:
Здравейте момчета :-D
Събрах парите :-D
Август 2016:
mimilisa написа:
Е събирам идеи, пари...Вече знам какво искам... :-D
Август 2020 / предположение/:
mimilisa написа:
Здравейте момчета :-D
Пак ме изписаха и имам нови идеи!
Август 2028 / предположение/:
mimilisa написа:
Здравейте момчета :-D
Сменихме прозорчето на банята - чаровно се получи, нали?
:lol:
mimilisa - специалист
Споко бе , почвам. :-D
Това ми е окончателното.
Минах през 100 варианта , смятах с различни материали и най-накрая съм на този вариант.
Питах архитект, като му показах скица на имота и какво искам, с въпрос, 40 + дострояване или втори етаж върху 50 квадрата. Ми не знае кое ми е по-евтино.
Питах и строителна фирма да ми даде ориентировъчно за 100 квадрата колко пари ще ми излезе със завишаване , около, долу-горе, разликата между 1 и на 2 етажа...Ми и той не знае. Иска план със сметки. Че аз нали затова ги питам кое да избера. Кел файда да направя план на 1 етаж и да се окаже че ще ми е даже с плюс отколкото втори етаж.
Та добре че са някои ценоразписи на фирми в нет-а, че се ориентирах долу-горе.
За партерно строителство вземат за труд 76 лв на квадрат за груб строеж, за втори етаж 58. Толкова ли не можаха това да ми кажат пък аз да си правя сметката? :axe:
Е затова 5 години се лутам.
Газобетон и битумни керемиди. Сега дилемата ми е 35 дебел газобетон ли да ползвам или 25 плюс 10см каменна вата? Второто по-скъпо идва с около 30% ако смятам вярно.
На вторият етаж зидовете са ми на 1.50 м. Може ли да мине за тавански или половин етаж ?
Ето ми картинките
Прикачен файл:
Mimi.png
Прикачен файл:
Mimi-2.png
Прикачен файл:
Mimi-3.png
Mimi-3.png (50.56 KиБ) Видяна 2234 пъти
mimilisa - специалист
Отказах се от втория етаж и се връщам пак към къща на един етаж.
Обаче борчето ми е много ценно, да не кажа , че цялата къща я съобразявам с него.
Ако направя тази къща по картинката, основите ще трябва да минат на 1.5 метра от ствола му.
Борчето май е черен смърч. Високо е около 8 метра и корените му са надигнали леко цимента в радиус около 1.5 метра.
Със сигурност като се копа основа ще му подстрижат корените.
Дали ще оцелее и ако оцелее, ще имам ли бъдещи проблеми с основите в тази част.
Не се шегувам сериозна съм. :?:
Прикачен файл:
1 etaj.png
1 etaj.png (54.04 KиБ) Видяна 2074 пъти

Прикачен файл

1 etaj-2.png
шоп - майстор
mimilisa написа:
Отказах се от втория етаж и се връщам пак към къща на един етаж.
mimilisa написа:
Споко бе , почвам. :-D

Това ми е окончателното.

Минах през 100 варианта

Е затова 5 години се лутам.
В очакване на Годо, живота си минава.......
mimilisa - специалист
шоп написа:
В очакване на Годо, живота си минава.......[/quote]
Този не го познавам. :ka:
Нещо за борчето ми да кажеш?
novsym - помощник
Понеже питането ми е сходно, дз задам въпрос. Става дума за двуетажна къща, която е имала издадено разрешително за строеж на трети етаж. Това е било преди доста години и етажът не е построен. Собствениците не могат да открият разрешителното, но се чудим в общината дали го нямат заведено под някой номер, или щом е старо, ще искат дз се вади ново с всичките му процедури и такси?
theagent - специалист
novsym написа:
... имала издадено разрешително за строеж на трети етаж. Това е било преди доста години и етажът не е построен. Собствениците не могат да открият разрешителното, но се чудим в общината дали го нямат заведено под някой номер, или щом е старо, ще искат дз се вади ново с всичките му процедури и такси?
Ако разрешението за строеж не е било реализирано, като в рамките на 3 години започне строителство, а в рамките на 5 години се завърши грубия строеж, то вече няма правно действие. Разрешението може да бъде презаверено в рамките на 3 месеца след изтичане на съответния срок. Ако това не бъде направено одобреният инвестиционен проект губи действието си. Т.е. - хайде отначало ...
novsym - помощник
А принципно, ако реша да почна да правя надзид и някой дойде на проверка след като вече съм вдигнал надзида, дали ще мине номера, ако кажа, че надзида си е съществувал и покажа разрешителното, или зависи от човека. Честно казано, не ми се наливат пари по проекти, и за това питам. Трябва да се вдигне с още 30см.
шоп - майстор
novsym написа:
А принципно, ако реша да почна да правя надзид и някой дойде на проверка след като вече съм вдигнал надзида, дали ще мине номера, ако кажа, че надзида си е съществувал и покажа разрешителното, или зависи от човека. Честно казано, не ми се наливат пари по проекти, и за това питам. Трябва да се вдигне с още 30см.
Всичко зависи от съсдите и "доброжелателите"

Само един от тях да пусне жалба и ще изгорите. Ще трябва сами да бутнете построеното без узаконяване или по лошото: да платите за това, че са Ви бутнали незаконното построено.
Успехи!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Реконструиране на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: