• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mimilisa - специалист
mim написа:
какво ще кажеш за това разпределение на 2 етаж, иначе губиш пространство в коридори, ще трябва да се преместят и прозорците съответно
Това разположение го мислих като вариант, но точно пред вратата на тази спалня ще минава комина и въздуховодите на камината.
Все пак ще го разгледам отново като вариант, защото така по ме устройва, заради преградната стена, която ще се изгради точно върху долната носеща.
mimilisa - специалист
Искам такъв покрив. :?
Ама то сега новите майстори, един корниз не могат да ти изтеглят. :axe:
Прикачен файл:
kashtata-5.jpg
Този покрив дали ще ми излезе на същите пари като традиционен?
Много ми харесва стрехата му. Някой прави ли такива в днешно време?
mimilisa - специалист
Умирам за такава къща. Ще търся максимално според финансовите ми възможности да и доближа стила на фасадите и изгледа. Това било средиземноморски тип къщи.

Изображение
Изображение
Не искам никакви големи стрехи и навеси и задължително корниз под стрехата.
Изображение
Всички стари къщи от преди 9-ти в района ми имат такава архитектура. Обожавам я .
Това може ли да се направи ако нямаш бетонна плоча под покрива?
Сега лепят някакви стиропорени профили за фасади, ама аз хич не им вярвам на подобни заместители. Като удари една градушка и дотам. А съм чувала че врабченцата много обичали да човъркат стиропора по фасадите.

Нямам идея дали някой от местните архитекти има идея за това проектиране. Като им гледам работата по изпълнени обекти и се отчайвам. Или хората нямат вкус и каквото им притикат или архитектите толкова могат, или новата мода кубче до кубче.

Това ми е последното творение.
Прикачен файл:
Последно.png
Искам го от Итонг от последният А клас . Искам да ползвам блокчета с дупки за колони, блокчета корита за поясите, ама един строител ми каза да не се занимавам с глупости. Това тухлата четворка и киреча , нямало по-сигурно от него. Няма, ама с газобетон и битумни керемиди, ще ми стане 4 пъти по-лека къщата.
Освен това ще им спестя кофража и съответно по-малко пари за работа, което е добре за мен, но дали те ще са запознати с тази технология или ще трябва да принтирам брошури и да прожектирам филмчета?
А това че съм жена , без техническо образование допълнително ми усложнява живота. Искам да ми направят грубия строеж и да се махат.
Какво мислите по моите желания? :?:
p.v.x - майстор
mimilisa написа:
Какво мислите по моите желания? :?:
Супер са.Продължавай в същия дух.Мечтите са безплатни. :-D :lol:
mimilisa - специалист
p.v.x написа:
mimilisa написа:
Какво мислите по моите желания? :?:
Супер са.Продължавай в същия дух.Мечтите са безплатни. :-D :lol:
Защо да са мечти? Основната конструкция на тази къща да не би да е по-скъпа от традиционната, която ще се опитат да ми пробутат?
:bear:
p.v.x - майстор
Подготви филмчетата...ама да са на български , или със субтитри и смело напред. :-D

Какви конструктори , какви пет лева.. :lol:
mimilisa - специалист
p.v.x написа:
Подготви филмчетата...ама да са на български , или със субтитри и смело напред. :-D

Какви конструктори , какви пет лева.. :lol:
Моля престани да ми спамиш темата. Като нямаш какво да кажеш , отиди да си чешеш езика на друго място.
Ако ти снимам утре да ти покажа малоумията на конструкторите...Човека изсипа 100 хиляди лева и къщата му прилича на плевня, на сайвант.Знаеш ли какво е сайвант за 100 хиляди?
Нещо такова
Изображение
BLUEPUPIL - майстор
Двускатият покрив на този сайвант, бие по експлоатационни качества, дълготрайност, безпроблемно отвеждане на водата и здравина всички по-горе показани,накъдрени и напудрени покриви. Този който дири красив покрив, намира дългогодишно стр. страдание или иначе казано по покривите ще ги познаете.
mimilisa - специалист
Ще имам ли разлика в документите, ако я оставя на един етаж и и добавя нови помещения или променя някои от настоящите и ако я направя на два етажа?

Примерно така :
Прикачен файл:
1e.png
1e.png (41.03 KиБ) Видяна 2324 пъти
Това в ляво са ми пристройки на граница.
p.v.x - майстор
mimi...Потропваш ли с нокът-чета. :-D

При това разположение , покрива ще ти е по голям и красив. :lol:

Ще има разлика. :idea:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Реконструиране на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: